Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Gledao sam i razne linkove na koje su forumaši upućivali, pa ako može neko da mi pojasni: 1. da li golo oko s naočarima i cilindrima može da primeti razliku između kontrasta 3500:1 PANASONIC TX-32LE8P Panasonic i 10000:1 SAMSUNG LE-32A450 Samsung
Postoje razlike u merenju kontrasta kod različitih proizvođača. Jedni mere statički, a druge dinamički kontrast. Statički je razlika između najsvetlije i najtamnije tačke koje su istovremeno prikazane, a dinamički razlika između generalno najsvetlije i najtamnije tačke. Tako da se dešava da u oznakama modeli različitih proizvođača imaju sulude razlike u tim vrednostima, a da se u stvarnosti radi o generalno sličnoj oblasti, jer je samo drugačije mereno.
2. Da li mi sa mojim potrebama treba rezolucija veća od 1366Х768 i da li je to lošije ili bolje od rezolucije na CRT samsungu od 63 cm
Zavisi šta ćeš gledati; ako je i eventualni HD sadržaj emitovan (kabl, satelit) u 720 rezoluciji, onda je 1366x768 dovoljno. Generalno skaliranje rezolucije ne bi trebalo da ti je problem, pošto em noviji modeli LCD-ova forsiraju 1920x1080 i tako istiskuju 1366x768 modele i u 32" oblasti, em svi oni imaju u poslednje vreme sve bolje image procesore koji sve bolje i bolje rade skaliranje. Ono šta treba da te brine je kontrast u praksi (tj. da je crna što bliža crnoj) odnosno da je dobra slika u dinamičnim scenama (tj. ako ikako možeš, da se protegneš do modela koji imaju u oznaci 100Hz).Da li je 1366x768 rezolucija bolja nego na tvom tv-u zavisi od veličine tog LCD-a; ako je manji, "pixel" će biti manji, ako je veći, slika će biti "zrnasta". U pojedinim stvarima ćeš zbog oštrije slike na LCD-u (u slučaju kilavog ulaza) imati osećaj da je slika bila bolja na matorom TV-u.
3. U čemu je razlika između HD ready i full HD.
Sa HD Ready se obeležavaju uređaji imaju obično 1366x768 rezoluciju, a sa FullHD ovi sa 1920x1080. Postoji još par razlika, kao i razlike u označavanju između USA i EU, ali detalje možeš videti recimo na vikipediji.
4. Postoji li dobar razlog da keširam 20.000 više nego što sam planirao i da kupim, na primer SAMSUNG LE-32A656 TV
Generalno se isplati dodati nešto para i uzeti bolji TV, recimo model sa 100Hz. Mada je i A656 otišao u penziju i u radnjama bi trebalo da stoji njegova zamena (mnogi kažu da je to B650).
Link to comment

Hvala na dosadašnjim sugestijama. Pokušavam, ipak, da uskladim stvarne potrebe, moje finansijske mogućnosti i mogućnosti koje TV pruža. Čemu služi osveženje od 50 ili 100 hz i kada može da mi zasmeta 50hz? Gledao sam neke lcd od 32 inča od po 65-70.00 i ili ne piše koliko je osveženje ili je 50 Hz.Inače, ne bih išao preko 32 inča.A prethodne rasprave na forumu su me usmerile da ne razmišljam o plazmi.Ovo deluje OK?SAMSUNG LE-32M86 цена са ПДВ-ом 39,999.00 дин. - 32"LCD DISPLAY- HD READY 720P/1080I- РЕЗОЛУЦИЈА 1366X768- КОНТРАСТ 8000:1- ОСВЕТЉЕНОСТ 550CD/KVM- MOVIE PLUS- 100 HZ LCD- 3HDMI/PC УЛАЗ,КОМПОНЕНТНИ,КОМПОЗИТНИ,2XSCART- ВРЕМЕ OДЗИВА 8 MS- PIP(ПРЕКО PC УЛАЗА ИЛИ HDMI УЛАЗА)- SRS TRUSURROUND ЗВУК- МОГУЋНОСТ ОКРЕТАЊА ОКО ПОСТОЉА ЗА 20 СТЕПЕНИ

Edited by Svepomalo
Link to comment
  • 3 weeks later...

Da ne ispadne da sam ostavio temu otvorenu, na kraju sam kupio Samsung 32 B 450, za 46.000. U prodav nici su imali ukljuccen jedan do drugog B350, B450 i LG 2100, sve u rasponu od 42.000 do 46.000, Vidi se razlika. S druge strane, sve to gubi na znaccaju kada se ubode PTT-ov kabel, ali nadam se da che jednog dana i u ove nasse krajeve stichi savremena tehnika, digitalni signal, HD i sve ostalo. SSto bi rekao Miki Palma - dodjite, ja vas ccekam.

Link to comment

nadam se samo da nije mala dijagonala za toliku sobu (4 m razdaljine od kauča)? 32 inča (kada se krajca slika sa strane na 4:3 daje prilično malecku sliku ako se gleda iz daljine.

Link to comment
Bolje je ultra wide zoomovati, malo se seku ivice, ali slika zadrzava proporciju i ide preko celog ekrana.
Meni je bolje prebaciti na 16:9... Toliko sam se navikao, da mi neobično kad ljudi nisu mali i debeli, već nekako visoki i tanki...
Link to comment

Otprilike 4 X dijagonala je idealna mera za udaljenost od TV-a, mada može komforno i do 5.U principu ne treba preterivati posebno imajući u vidu da je kod nas retkost uloviti HD signal.

Link to comment
Meni je bolje prebaciti na 16:9... Toliko sam se navikao, da mi neobično kad ljudi nisu mali i debeli, već nekako visoki i tanki...
:lol: Edited by laki21
Link to comment

Trenutno je navala LCD modela koji za neznatnu ili nikakvu razliku u ceni pored analognog i DVB-T nude i DVB-C tjuner, to jest, sa takvim tv-om više nije potreban tjuner za kablovsku (jedan daljinac manje, jedna utičnica manje). A ako se pogleda pošto su HD capable DVB-C tjuneri danas, to i nije tako mala stvar. Kad bih kod provajdera menjao ovaj digitalni SD risiver za HD kabl risiver, kod njega bi me to koštalo od 200€ naviše.

Link to comment
  • 5 weeks later...

750 је оверкил, 650 је права мера, али од 37 инча што се мене тиче. Ако неко пожели да купи овај модел, нека потражи мало пошто у исте моделе стављају различите панеле - има и оригиналних Самсунгових, али има и неких које раде подизвођачи и са њима је било проблема (благо замагљен део екрана), мада не превише често да би се параноисали.Рене, да ли си успео да стартујеш интернет виџете? Да ли га уопште директно повезујеш на нет и ако да, како? И на крају, најважније питање - како ради са овим кретенским треш тјунером за Д3?

Link to comment

Da, radi internet fenomenalno. Povezan je mrežnim kablom na ruter, mada postoji mogućnost i WiFija, preko USB mrežne, ali to nisam isprobao. Radi sve, vreme, vesti, sport.Ne koristim D3, spojen je sa Dremboxom 800HD. Iskenirao sam i digitalne zemaljske kanale i mogu ti reći da je slika odlična.

Link to comment

Дримбокс? Сада ми је јасно зашто си ишао на 40 инча. :D За Д3 тјунер, који се неће мењати све док не крене ХД (на СББ опет причају "до краја године"), идеална дијагонала је 10 инча.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...