Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Koliko mogu da se setim, po evropskim zakonima sve televizije moraju da pređu na digitalno emitovanje do 2015. U Srbiji je taj rok još kraći - do 2012. godine.
digitalno emitovanje i visoka rezolucija nisu sinonimi. hd je vrsta emisije digitalnog signala.ed.: vrsta Edited by boshoku
Link to comment

ajd pojasnite, na koje će se sve načine ti digitalni signali vaćati u sokoćala? kablovski, pretpostavljam. i u dogledno vreme će rezolucija ostati na srednje žalosnom nivou?

Link to comment

Pa zavisi sta je dogledno vreme. Ja ocekujem da ce se u narednih godinu dana na kablovskoj pojaviti HD paketi (najpre SBB a RV vec ima) to je uglavnom isto 720p, znaci HD ready. Takodje u narednih dve tri godine sigurno ce krenuti 1080p video on demand, dal na kablu dal na IPTVu. Onda imas vec sa neta da skidas Full HD ripove, Blue Ray je skoro pristupacan vec sada cca 200eur (nabavka filmova je vec malo komplikovanija). Ako ti ili neko tvoj planira Sony PS3 onda bi isto isao na FullHD.Takodje zavisi i sa koje daljine gledas tv jer ako je daleko, relativno u odnosu na dijagonalu, onda neces videti razliku.A signal 99% sansi je da ces u svakom slucaju hvatati preko risivera koji ces dobiti od provajdera. znaci svi ti dig. tuneri ti ne trebaju.

Edited by yabadaba
Link to comment
A signal 99% sansi je da ces u svakom slucaju hvatati preko risivera koji ces dobiti od provajdera. znaci svi ti dig. tuneri ti ne trebaju.
tako je. medjutim vecina danasnjih flat panel-a se prodaju sa vec ugradjenim barem jednim, a cesto i sa vise tjunera koji, naravno samo pridodaju na vec glomazne cene. ps radius vektor je neopisiva cobanija kojima ni ora iz ruke ne bih uzeo. sbb jeste mamojebni-monopolac, al su daleko ozbiljniji od pomenutih pilicara (ikom included).
Link to comment
Koliko mogu da se setim, po evropskim zakonima sve televizije moraju da pređu na digitalno emitovanje do 2015. U Srbiji je taj rok još kraći - do 2012. godine.
U EU svi moraju da prekinu analogno emitovanje, tj. ostvare digitalno sa 1.januarom 2012. Evo, ovde u Italji, od danas 5 regiona su prešli na potpuno digitalno. Slediće i ostali.
Link to comment
ajd pojasnite, na koje će se sve načine ti digitalni signali vaćati u sokoćala? kablovski, pretpostavljam. i u dogledno vreme će rezolucija ostati na srednje žalosnom nivou?
Pa, koncept zemaljske digitalne televizije, je da ti primaš TV signal preko iste antene preko koje si do sada primao analogni signal, samo što će antena pre TV-a biti ubodena u DVB-t risiver, i tako ćeš primati signal visoke rezolucije, ne ne nužno HD (što je dodatno).Kablovski operateri će kao do sada primati signal na jednom mestu (umesto analognog, digitalni), i distribuirati ga kroz kabl. Isto i IPTV provajderi.Extra sadržaji, kao pay-per view, video on demand, razni interaktivni sadržaji, biće medjutim dostupni samo ako primaš signal direktno ti, preko digitalnog risivera, bez posrednika(kablovske ili IPTV).Na primer, ja sada imam mogućnost da preko mog IPTV provajdera, upotrebom daljinskog od IPTV decodera, odradim pretplatu na SKY (koji je dosada zahtevao satelitski prijem), i da preko neta vidim i SKY, i sve ono što se preko SKY dobija. Račun mi stiže na telefonski račun.
Link to comment
Ja ovo pazario u novembru, prezadovoljan sam, plus je LG jedan od retkih koji daju 2 godine garancije, to je i prelomilo odluku Sony-Samsung-LG.
uzeo pre neki dan. slike izgleda odlicno, a tek treba da aktiviram digitalni paket.
Link to comment

E sad, kako taj LG3200 učačkati sa računarom preko HDMI, a da ima dobar zvuk? Ja se ceo dan bezuspešno patio. I onda laptop povezao preko RGB, ali je zvuk jadan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...