Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

dajte listu fičra koji ne služe ničemu :)
1080p. ne samo da se kablovski programi, u najboljem slucaju (sbb-ov d3), emituju u 480p/576i/576p, vec full hd tv mora da intrapolira siku sa svoje native rezolucije na ove, drasticno nize, pritom kvareci ono sto prikazuje. ipak, oni koji skidaju/nabavljaju/kupuju blu-ray materijal, te gledaju ne mali broj free-to-air satelitskih programa, vec sada, dakle pre zapocetog emitovanja (ne zemaljskog, koje vec vrlo ograniceno postoji) 1080p kanala, trabaju si pribavit' tv visoke rezolucije. to sto ce tehnologija vec daleko odmaci do trenutka kada operateri ovdasnji zapocnu pustanje hd signala, jeste predeterminisana (pozdrav augustinovcima) neminovnost.
Link to comment
1080p. ne samo da se kablovski programi, u najboljem slucaju (sbb-ov d3), emituju u 480p/576i/576p, vec full hd tv mora da intrapolira siku sa svoje native rezolucije na ove, drasticno nize, pritom kvareci ono sto prikazuje. ipak, oni koji skidaju/nabavljaju/kupuju blu-ray materijal, te gledaju ne mali broj free-to-air satelitskih programa, vec sada, dakle pre zapocetog emitovanja (ne zemaljskog, koje vec vrlo ograniceno postoji) 1080p kanala, trabaju si pribavit' tv visoke rezolucije. to sto ce tehnologija vec daleko odmaci do trenutka kada operateri ovdasnji zapocnu pustanje hd signala, jeste predeterminisana (pozdrav augustinovcima) neminovnost.
dakle, ne treba 1080p, ne treba HD full, ne treba nis'?
Link to comment
dakle, ne treba 1080p, ne treba HD full, ne treba nis'?
Ne treba ti ni 50, ni 42, ni 32 inača... To preveliko, najbolje nešto malo, da se porodica zgreje oko malog ekrana TV prijemnika...file_540.jpg Moja preporuka za ovo gore... 14 inača, porodica će se okupiti oko njega, samo analogni TV tuner, ima i ugrađenu antenu... Nema HDMI, DTV-B, 1080p... Ne može da se nakači na one kompjuKtere (koji su sami po sebi veliko zlo)... Idealan za srBsko tržište... :s_w: Edited by radisa
Link to comment
pa, osim ako neces da gledas bluray diskove ili skidas HD filmove od par desetina gb sa neta, stvarno ti u srbijici ne treba 1920*1080
I ako ne koristi komp za igranje...Filing je kad raspališ NBA2K ili neke zajebancije sa trkama na 42 inača, u 1920*1080... No, za to treba i dobra makina...
Link to comment
I ako ne koristi komp za igranje...Filing je kad raspališ NBA2K ili neke zajebancije sa trkama na 42 inača, u 1920*1080... No, za to treba i dobra makina...
cujes, dobra :) treba mu zver za to. ja se opasno lomim da kupim ovako nesto, cim primim placu :)
Link to comment
cujes, dobra :) treba mu zver za to. ja se opasno lomim da kupim ovako nesto, cim primim placu :)
Za NBA2K baš i ne treba, igra je strava optimizovana... Za sve ostalo i treba...Ja imam DAEWOO 32'', kupio na nekom sniženju za smešnu lovu... Nije bog zna šta, pola tih nepotrebnih stvari mu fali, meni smeta samo jedan HDMI i analogni ulaz umesto digitalnog za računar, ali dobro, za lovu koju sam dao je strava... Igrice izgledaju dobro, a to je najbitnije, s obzirom da se nešto ne palim na filmove na blueray-u...
Link to comment
moze li neko u kratkim srtama da mi objasni sta je DVB-T Tuner i zasto ga treba imati u televizoru?hvala!
To je risiver neophodan za prijem zemaljskih digitalnih programa. Prijem je preko obične sadašnje antene, samo što je kvalitet slike i tona mnogo viši, a omogućava i uvodjenje dodatnih sadržaja, kao i pay-per view kanala, koji su do sada obično išli preko satelita.
Link to comment
To je risiver neophodan za prijem zemaljskih digitalnih programa. Prijem je preko obične sadašnje antene, samo što je kvalitet slike i tona mnogo viši, a omogućava i uvodjenje dodatnih sadržaja, kao i pay-per view kanala, koji su do sada obično išli preko satelita.
hvala tresko, hvala idioteque!e sad, buduci da mi u srbiji digitalnu mozemo da dobijemo samo preko sbb (koji nam, pretpostavljam, omoguci i poseban uredjaj za to), to znaci da mi ovaj tjuner ne treba, je li tako?
Link to comment
hvala tresko, hvala idioteque!e sad, buduci da mi u srbiji digitalnu mozemo da dobijemo samo preko sbb (koji nam, pretpostavljam, omoguci i poseban uredjaj za to), to znaci da mi ovaj tjuner ne treba, je li tako?
Tako nekako... Osim ako nećeš da gledaš RTS1 i žibiš blizu Avale (ako se ne varam)...
Link to comment
hvala tresko, hvala idioteque!e sad, buduci da mi u srbiji digitalnu mozemo da dobijemo samo preko sbb (koji nam, pretpostavljam, omoguci i poseban uredjaj za to), to znaci da mi ovaj tjuner ne treba, je li tako?
Pa, mislim da niko i ne emituje u etar digitalnu TV. Ako SBB pušta kroz kabl RTS-ovu digitalnu transmisiju, trebalo bi i ti da možeš da je vidiš sa običnom zemaljskom antenom, ako imaš DVB risiver.SBB daje kablovsku tv, tj kroz kabl pušta analogni signal svih TV kanala koje hvataju svojom antenom na jednom mestu. Nije isključeno da puštaju i digitalni signal, ali koliko znam samo RTS u Srbiji, i to nešto eksperimentalno emituje u digitalnom.
Link to comment

SBB emituje digitalno, u standardnoj rezoluciji, a koliko sam cuo, Radijus Vektor emituje par kanala u 1920*1080edit:naknadna pamet, kad pazljivije procitam post: jeste, samo RTS terestrijalno emituje digitalno, i to expreminetalno.edit2: jbt, koliko alno :D

Edited by Grunf
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...