Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

Sutra startuje Svetsko prvenstvo U20 u Najrobiju. Imamo devet predstavnika: Adriana Vilagoš (bacanje koplja), Ivana Ilić (100 m i 200 m), Dunja Sikima (800 m i 1500 m), Angelina Topić i Zorana Rokavec (skok uvis), Teodora Boberić (troskok), Aleksa Tomić (800 m), Bogdan Vidojković i Jovan Čanak (110 m prepone).

Velike nade se polažu pre svega u devojke, Ivana Ilić ima treći rezultat na svetu na 100m, 11.38, Angelina Topić takođe ima treći rezultat ove godine, preskočila je 188cm a Adriana Vilagoš ima drugi rezultat, seniorsko koplje je bacila 60.94m ove godine.

Jedino Ilić ima 19 godina i među starijima je u konkurenciji, Vilagoš ima 17 i po, Topić 16 i među mlađima su na prvenstvu u svojim disciplinama. Zanimljiva je i druga skakačica u vis, Rokavec... sad je na Balkanijadi skočila 183cm, rezultat karijere. Ona puni 17 krajem Decembra. Još bih istakao Teodoru Boberić u troskoku, ona puni 16 godina u Septembru i skače 13.14m najbolje ove godine... gledao sam je sa malim prestupima kako skače preko 13.50m po slobodnoj proceni.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Pih, izgleda ništa od prenosa na Eurosportu ili SK-u. Nadam se samo da Arena nije otkupila prava kojim slučajem, inače će makar moći da se prati na YT bez cimanja oko VPN-a i sličnog. 

Link to comment

Gde treniraju svi ovi nabrojani atleticari i ko ih trenira? Evo ta Iliceva kao najstarija, kakve su sanse da ona sutra i u seniorskoj konkurenciji bude recimo medju najboljim u Evropi?

Link to comment
Iz svega napisanog zaključujem da se na ovom prvenstvu baca seniorsko koplje?
Juniori i seniori bacaju seniorsko koplje od 600g, sa mlađim juniorima prestaje bacanje 500g koplja

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Gde treniraju svi ovi nabrojani atleticari i ko ih trenira? Evo ta Iliceva kao najstarija, kakve su sanse da ona sutra i u seniorskoj konkurenciji bude recimo medju najboljim u Evropi?

 

Ilićeva je iz Čačka, Dunja je iz Zrenjanina, Topićka trenira u tom Topovom klubu kao i Zorana mislim. Adriani je isto ćale trener, iz Sente itd. 

  • Hvala 2
Link to comment

Naš savez je valjda postigao neki dogovor sa Hrvatima da Vilagoš pola godine trenira u Splitu ili tako nešto. U nju se već poprilično ozbiljno ulaže.

 

Ivana Ilić će u perspektivi verovatno biti konkurentnija na 200 m, ali treba biti realan kad je sprint u pitanju, recimo, redovna učešća na velikim takmičenjima i finala na EP bi bili dobar rezultat i mislim da to nije nedostižno.

  • Hvala 1
Link to comment

Ilić ubedljivo prva u svojoj grupi, popodne u polufinalu. Trči bez ikakvog napora, neverovatno je lepo gledati.

@vememah To ti je repriza u20 evropskog, na YouTube kanalu wold athletics ima prenos svetskog ali mora VPN, ja sam ga namestio na Australiju.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...