Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

52 minutes ago, igoraki said:

Dobar dan dobri ljudi

 

kibicujem po ovom forumu sto godina ali nisam primetio da imate i keto topic...

jedno 3 godine se tako hranim, baš mi prija, skinuo sam 25 kg a bogami mi je pomoglo oko bronhijalne astme koju imam ceo život

 

za ivy: možeš tikvu da dodaš u rotaciju, samo neku manje slatku, nemoj muskatnu...ja je ispečem u rerni pa dok je topla stavim preko puter, extra

dobrodošao (došla ?) na forum :)

 

nisam odavno pisala na ovoj temi, nisam odavno ni disciplinovana :sad:

a lchf mi jako prija takođe, nego mi je teško zbog muža, on definitivno neće (ili ne može) taj način ishrane da prihvati a i mnogo je mršav (metformin ), tako da sam ja na nečemu pola-pola, ni tamo ni vamo, ali mislim da ću morati da se disciplinujem, jer taj okolotrbušni omotač se baš lepo primio a iz ranijeg iskustva, on se baš lepo topi kada sam disciplinovana na lchf

 

i da, nisam nikada bila na keto niti sam proučavala, koja je suštinska razlika između lchf i keto ?

 

ed.

izvinjavam se @igoraki, sad sam pažljivije pročitala post i vidim da si on, dakle, dobrodošao :)

Edited by dùda
Link to comment

@igoraki

 

pa ovo je i keto tema posto nas ima ukupno 4oro na forumu koji smo dovoljno ludi :D

 

bundevu koristim za krem corbu a nesto me mrzi da je pecem,dugo joj treba pa ugl odustanem..a volim :P 

 

 

@dùda

 

 razlika izmedju lchf i keto je sto na keto jedes 20-30g uh striktno i tako budes u stanju ketoze a lchf je sve i do 100g uh..

 

 

meni ketoza nije prioritet jer kad drasticno smanjim uh stane mi probava pa vise volim i tih 30g uh vise a da imam probavu...

ovo sad radim vise kao neki detox posle praznika i da vidim da li mogu da najzad skinem ta 2-3kg viska..i uvek kad se vratim strogom rezimu setim se koliko ga volim i koliko prija a nisam bila ovako stroga ima sigurno 2-3god...ja sam ugl stalno lchf ali sa tu i tamo ponekim testom,nekom mahunarkom ili slatkisem a o vocu da ne pocinjem tako da mali reset je bio potreban..

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, ivy said:

meni ketoza nije prioritet jer kad drasticno smanjim uh stane mi probava pa vise volim i tih 30g uh vise a da imam probavu...

ovo sad radim vise kao neki detox posle praznika i da vidim da li mogu da najzad skinem ta 2-3kg viska..

 

//Izvini, a koja to 3kg viska imas? Na fotkama delujes kao da si u minusu, a ne da imas i visak?

Link to comment

meni je problem malo sa lchf što me ponekad spiči malo taj nedostatak UH u mentalnom smislu, smlati me skroz, do sad sam imao nekoliko super keto perioda ali par puta sam nešto loše ušao, pa sam izašao pobrljaniji nego prije probavanja ketoze, nikakva energija i ono što zovu brain fog

Link to comment
16 minutes ago, James Marshall said:

meni je problem malo sa lchf što me ponekad spiči malo taj nedostatak UH u mentalnom smislu, smlati me skroz, do sad sam imao nekoliko super keto perioda ali par puta sam nešto loše ušao, pa sam izašao pobrljaniji nego prije probavanja ketoze, nikakva energija i ono što zovu brain fog

Manjak minerala ,imas online brdo taktika da ti se to ne desi.

  • +1 1
Link to comment
Just now, askeladden said:

Manjak minerala ,imas online brdo taktika da ti se to ne desi.

ma znam, nego nekad ne potrefim baš adekvatan period. Iskreno, najbolje rezultate i najbolje sam prolazio na proljeće/ljeto, kad je veća dostupnost svježe hrane i boravak na suncu u kombu sa trčanjem, kad god sam probao na zimu nešto spizdim u neku malaksalost i smorenost. 

Link to comment

uf ja sada imam i previse enerije plus mi mozak radi 1000 na sat i ne mogu da spavam...

doduse imam 1 privatni stresni event koji me goni ali ipak,obicno mogu da se odvojim mentalno i da ne mislim sada nesto nema sanse...

mada ima do toga sto vec predugo nisam bila u sumi ..

 

@I*m with the pilots

 

pa rekla sam 2-3 a to se bas i ne vidi na 175cm :D

ali vidim ja..ma ima malo oko struka,nista strasno i prosto ,,omlitavim,, kad jedem vise uh pa reko malo da se resetujem ..

Link to comment
22 hours ago, dùda said:

dobrodošao (došla ?) na forum :)

Hvala @dùda

definitivno došao

 

low carb je meni isti đavo što i keto, ali da zvanično ima ta razlika u količini ugljenih hidrata ili u poreklu kalorija koje unosiš, u keto režimu bi trebalo da ti 75% i više kalorija potiču od masti, u low carb je valjda 65%...sa tim ciframa sam lomio glavu kad sam tek počinjao, vrlo brzo sam od toga odustao. Bitno je da jedeš što manje uh u početku da bi počela da koristiš masne naslage koje imaš, kasnije se organizam oporavi pa obično možeš da jedeš nešto više ugljenih hidrata i ostaneš u ketozi.

 

@James Marshall moguće da suviše brzo pređeš sa "normalnog" u keto režim, probaj da polako smanjuješ ugljene hidrate, tipa ako sad jedeš hleb, prvo smanji sa recimo 2 kriške na jednu po obroku pa tako jedi neko vreme pa posle dve tri nedelje izbaci skroz i tako redom za svaku namirnicu, prelazak će potrajati par meseci ali neće biti šok za organizam.

 

videh u maksiju da ima sveže kelerabe, pa eto još jedna povrćka za @ivy

 

koliko puta dnevno jedete ? ja sam dosta dugo bio u 20:4, zadnjih par meseci često jedem samo jednom dnevno, nešto mi je to zvučalo kao previše ekstremno, plašio sam se da ću preterano smršati, ali evo za sad mi dobro ide, nema neke drastične promene

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, igoraki said:

Hvala @dùda

definitivno došao

 

low carb je meni isti đavo što i keto, ali da zvanično ima ta razlika u količini ugljenih hidrata ili u poreklu kalorija koje unosiš, u keto režimu bi trebalo da ti 75% i više kalorija potiču od masti, u low carb je valjda 65%...sa tim ciframa sam lomio glavu kad sam tek počinjao, vrlo brzo sam od toga odustao. Bitno je da jedeš što manje uh u početku da bi počela da koristiš masne naslage koje imaš, kasnije se organizam oporavi pa obično možeš da jedeš nešto više ugljenih hidrata i ostaneš u ketozi.

 

@James Marshall moguće da suviše brzo pređeš sa "normalnog" u keto režim, probaj da polako smanjuješ ugljene hidrate, tipa ako sad jedeš hleb, prvo smanji sa recimo 2 kriške na jednu po obroku pa tako jedi neko vreme pa posle dve tri nedelje izbaci skroz i tako redom za svaku namirnicu, prelazak će potrajati par meseci ali neće biti šok za organizam.

 

videh u maksiju da ima sveže kelerabe, pa eto još jedna povrćka za @ivy

 

koliko puta dnevno jedete ? ja sam dosta dugo bio u 20:4, zadnjih par meseci često jedem samo jednom dnevno, nešto mi je to zvučalo kao previše ekstremno, plašio sam se da ću preterano smršati, ali evo za sad mi dobro ide, nema neke drastične promene

 

Pokušao sam i taj kombo autofagije i lchf, jeste naglo. Probaću ovaj slow ulazak u priču :)

Link to comment
20 hours ago, ivy said:

stres i pms su nadvladali pa sam,da ne bih pojela pola tegle tahinija, napravila kolac od kokosa sa dzemom od sumskih kupina.. naravno sve lchf i bez secera...

 

Pa dobro, ako je takva situacija, kontam da je to neki ventil da se malo opustiš, ja sašijem par piva kad me iznerviraju na poslu, zanimljivo da me međutim to ne izbacuje

iz ketoze, bar koliko sam uspeo da ustanovim.

Samo nemoj da odustaješ, kad prođu nevolje, vrati se na keto.

Ne znam samo kakav ti je to low carb džem, kad neko kaže džem, meni je u glavi slika moje babe kako varjačom meša kajsije i sipa preko toga šećer iz one kese od kilo.

Šta si stavljala, steviju ?

Link to comment

divlje kupine iz zamrzivaca koje sam letos brala u sumi i imam neki zasladjivac koji je mesavina stevije i eritritola kog sam stavila ni punu kafenu kacicicu,malo otopila kupine,one su pusitle sok nisam puno ukuvavala i dodala sam na kraju kasiku cia semenki koje su sve to zgusnule....ukus leta :wub:

 

a tako moze da se napravi ,,dzem,, sa svakim  zamrznutim ,,sumskim,, vocem ili sa jagodama 

 

 

 

Link to comment
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...