Jump to content
Sign in to follow this  
ivy

lchf

Recommended Posts

nisam ja

Ima preko 50 godina, jak je kao bizon. Pritom je MD, mada su mu oduzeli licencu jer je pametovao mnogo i nije radio za medikal biznis već u korist pacijenta. Sad je uradio i neki sistematski. Kaže zdrav ko dren. 

Ovaj kao oduvek sportista je došao u situaciju da ma kolko trenirao bude mastan. Pa je izbacio sve osim mesa. A onda je uvideo da mu drugo i ne treba. 

Host

Jel ti to zvuci realno? Mislim, kad cujes za lika koji je izgubio medicinsku dozvolu i jede samo meso, jel ti stvarno prvo padne na pamet da je zrtva krupnog biznisa i zavere ili da je prolupao?

Mast se stvara zbog kalorijskog suficita. Jeo meso, povrce ili hleb sa slatkim, neces se gojiti (*) ako ogranicis unos kalorija na onoliko koliko trosis. Odredjena grupa ljudi tvrdi da za ljudsko telo ne vaze zakoni termodinamike, sto mi ne deluje previse izvesno.

(*) - mislim da treba jasno razgraniti sta znaci ugojiti se ili smrsati. Za mene smrsati znaci istopiti masti, a ne (privremeno) smanjiti kilograme. Razlog zbog kog neki ljudi veruju u low-carb dijete je sto se smanjenjem unosa ugljenih hidrata potrosi glikogen (koji je tebi potreban jer hrani misice), a sa glikogenom odlazi i voda, sto rezultuje kratkotrajnim smanjenjem kilograma.

Elem, nije potpuno besmisleno da ce ishrana koja se sastoji iskljucivo od unosa mesa rezultovati smanjenjem masti u organizmu. To ce se desiti zbog smanjenja dnevnog unosa kalorija zato sto telo brze registruje da je sito kad nema raznolikosti u ishrani. Drugim recima, kad mu se smuci da jede stalno istu hranu. Nek proba da jede svaki dan ovsenu kasu i kladim se da ce rezultat biti isti. 

nisam ja

Eto, ti možeš da budeš taj sa ovsenom kašom. 

Host

Ne volim:(

Moze sladoled dijeta ako je neko spreman da sponzorise Crnu ovcu.

slepa živana

dal bi moglo to sa nutelom?

Tihajeza

Jel ima neko u ketozi ovde?

Probala bih keto, zapravo već sam počela, i došao je onaj pad energije, koji znam da je prolazan. Šta dolazi posle?

ivy

ako ti bude odgovarala ketoza imaces pojacanje energije,smanjenje apetita i mentalnu bistrinu

edit-sad tek vidim da sam 2013. otovrila ovu temu  :ohmy::fantom: 

a i dalje je to savrsen nacin ishrane za mene...i 6 godina nisam pojela hleb,krofnu ili pizzu :laugh:

Edited by ivy

ivy

@Tihajeza zaboravila sam da kazem da se u ketozi pojacano izbacuje voda a sa njom i elektroliti tako da bi trebala obratiti paznju na unos soli,magnezijuma... i vode

ali to je osnovno i verovatno si to vec procitala negde..

magnolia

Hajde sad za ljubitelje sladoleda - gde mogu da se nađu i varijante sa stevijom? Voćni me ne interesuju, već samo čokolada. lešnik, vanila... :) 

Ja znam za Bacio i WOW u Knezu. Sapore ima neku varijantu bez šećera, ali nije stevija u pitanju.

darling

dobro ime. 

magnolia

Uf, deluje divno, ali ipak ima dosta UH...

ivy

cega ima?ja ne nalazim

ivy

ako nije naznaceno da je low-carb ili keto to sto nema secera ne znaci nista jer je obicno sa urmama,bananama,suvim vocem..

magnolia
2 hours ago, ivy said:

ako nije naznaceno da je low-carb ili keto to sto nema secera ne znaci nista jer je obicno sa urmama,bananama,suvim vocem..

Pa da, prvo što sam videla su urme, dakle debelo ne za moju insulinsku rezistenciju :)