Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

On 16.3.2018. at 4:50 PM, ivy said:

jel ima jos neko ko je otkrio cari ove ishrane ili sam i dalje sama u ovome ovde? :lol:

 

 

ja sam od januara opet strict i preporodila sam se ponovo :D

mislim da me od stanja ketoze deli 20tak g uh iz sargarepe,celera i praziluka i po koja casa vina ali stvarno ne mogu i to da izbacim zimi...definitivno se najbolje osecam ovako i obozavam ovaj nacin ishrane!

 

za ovih 6 godina sam imala razne faze(i sa mlecnom proizvodima i sa gomilom lchf ,,slatkisa,, i sa gomilom voca u fazama) ali cisti,najednostavniji,basic lchf je najbolja stvar..bez mlecnih prizvoda..samo jaja,meso,riba,povrce,malo semenki i oraha i masnoce..nista vise..

 

 

Zasto bez mlecnih proizvoda ?

Link to comment
[mention=55]Tihajeza[/mention] Opet ja. Za sada nisam imao nikakvih problema, mada realno nikada nisam imao problema posle operacije, a jeo sam sve zivo.
 
Kakva ti je trenutna ishrana?


Normalna, svaštojed sam. Klonim se velikih kajgana, to mi nešto teško padne. Bilo je relativno skoro, pa nisam još stigla da probam crevca, strepim da neću moći da se onako udavim u njima kako znam.
Moja majka je na lchf, i super se oseća, smršala je 17kg. Ja nemam višak, ali imam insulinsku rezistenciju, valjda je lchf dobar izbor za to.
Link to comment
On 3/16/2018 at 4:50 PM, ivy said:

jel ima jos neko ko je otkrio cari ove ishrane ili sam i dalje sama u ovome ovde?

Strict, evo već godinu i po, sa pauzom dve nedelje posle prvih 9 meseci (more, sladoledi, pice, paste :) ), a sad na svakih 6-7 nedelja udarim dan-dva-tri po testu i slatkišima...

Skinuo 25 kila bez muke, malo je reći da se osećam super.

 

11 hours ago, vladavsnarod said:

Inace psi su trenutno u maintenance  ketozi 1:1

Zajebavaš il' stvarno?

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 


Normalna, svaštojed sam. Klonim se velikih kajgana, to mi nešto teško padne. Bilo je relativno skoro, pa nisam još stigla da probam crevca, strepim da neću moći da se onako udavim u njima kako znam.
Moja majka je na lchf, i super se oseća, smršala je 17kg. Ja nemam višak, ali imam insulinsku rezistenciju, valjda je lchf dobar izbor za to.

 

 

Onda samo izbacis ugljene hidrate i nista se ne menja. Zgodno bi bilo da jedes jaja zbog dorucka, mada uvek mozes da izbacis dorucak :) Low carb definitivno povoljno utice na insulinsku rezistenciju, samo ne znam za povecan unos proteina?

 

 

1 hour ago, Skyhighatrist said:

Zajebavaš il' stvarno?

 

Stvarno :) bili su na 3:1. Matori (11 god) je definitivno zivnuo. 

Link to comment

Aj života ti, udebelili mi se svi (tri moja i jedan sinov), a ako im ne dam gajbi da jedu, onda napolju samo traže i mrndžaju koješta, a ne mogu sve da ih ispratim (naročito noćom), niti da ih sve vodim na povodcima :)

 

Ja nešto kao Googlao, ali naišao na neke nit' smrdi nit miriše informacije i odustao...

Link to comment
2 hours ago, vladavsnarod said:

 

Onda samo izbacis ugljene hidrate i nista se ne menja. Zgodno bi bilo da jedes jaja zbog dorucka, mada uvek mozes da izbacis dorucak :) Low carb definitivno povoljno utice na insulinsku rezistenciju, samo ne znam za povecan unos proteina?

 

 

 

Stvarno :) bili su na 3:1. Matori (11 god) je definitivno zivnuo. 

mislim da bi povecan unos proteina samo trebao da bustuje metabolizam.

insulinska ne ide sa izbacivanjem dorucka, ne ne.

Link to comment

Ne mogu da zamislim da ne doručkujem. Kada se to (izuzetno retko) i desi, slaba sam, loše mi je i apsolutno ne mogu da radim ništa.

Zar nije "doručak je najvažniji obrok u danu" istina koja se ne dovodi u pitanje ni u jednoj od doktrina ishrane?

Link to comment
4 minutes ago, Tihajeza said:

Zar nije "doručak je najvažniji obrok u danu" istina koja se ne dovodi u pitanje ni u jednoj od doktrina ishrane?

 

To ti je stara skola... takva vrsta posta je definitivno delotvorna kod dijabetesa tip 2, a keto dijeta bi trebalo da je obavezna teraptija. 

 

Ne znam da li se govorilo o intermittent fasting ovde, ali vredi prouciti. U principu 16 sati se posti, a imate prostor od 8 sati za unos kalorija (2-3 obroka). 
 

Link to comment
a kako jedes izmedju?
Ponekad za uzinu izmedju obroka badem i lesnik, sirov. Na poslu pijem limunadu od 1 limuna u litar i po vode, bez secera. Ne osecam glad izmedju obroka, cak sam primetio da jedem manje kolicine.

Sent from my K01A using Tapatalk

Link to comment
 
To ti je stara skola... takva vrsta posta je definitivno delotvorna kod dijabetesa tip 2, a keto dijeta bi trebalo da je obavezna teraptija. 
 


Ma pusti škola... Bez doručka bukvalno boli.
Pre par godina jedno vreme sam praktikovala klot šniclu za doručak i malo zelene salate. Radilo je ok. Sada mi je najveći problem iskušenje. Muž, prepun frižider svačega i doručak kao ritual koji jako volimo da delimo.
Pivce tu i tamo ne sme?
Link to comment

Veruj mi ja sam zaboravio na dorucak posle pet dana. Sad jedem oko 14h prvi put, a ujutru odradim i trening.

Probaj prvo low carb, pa kad shvatis da ne osecas glad, kao sto kaze vooklea, razmisli i o intermittent.

 

E, sad ja stvarno ne znam za tu insulinsku rezistenciju, ali za dijabetes tip 2 je definitivno delotvorno. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...