Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

da... i meni je utisak isti. manje sam isprobavala jela od tebe, sigurno, ono malo na kutuzovskom u dipkompleksu gde sam te i videla, tamo su nam ruskinje spremale klopu... za rodjose je to bas bilo bogato, ali nikad narocito ukusno, ruska tj salata olivie je i meni bolja u izvedbi moje mame i mojoj nego sto sam tamo klopala. no, verovatno i to zavisi gde sam jela i ko je spremao. sem pomenutih corbi. koje su mi bas sve dobre, kao i tebi i meni je soljanka najomiljenija. od slatkisa sam volela one cokoladice bombonjere sa rinoka, iz samiski, ali samo punjene lesnikom ili suvim sljivama. i panco tortu. mada sam cesce kupovalka suvo i kandirano voce i lesnike, bademe... a sad cujem da imaju uzasno veliki izbor raznih slakisa i svega i svacega. velik je to grad, sve sto covek zamisli i dobro osmisli tamo moze da prodje. narocito sve sto je pomalo ''nobles'', ma bilo to previse luksuzno i skupo ili pak zdravo, niskokaloricno... vidim ruskinje su sve mrsavije i mrsavije. a bome i sve manje ''napucane'' u odnosu na period kada sam ja tamo radila.

Link to comment
  • 2 months later...
On 20.1.2020. at 23:30, ducca said:

Uh, ništa odvratnije nema od ruskih slatkiša. Ljudi su operisani od bilo kakvog ukusa za hranu.

 

On 21.1.2020. at 3:27, Mil@n said:

Moram da se složim oko lošosti Ruskih slatkiša i to na dobrom uzorku. Očuh je radio u Rusiji, donosio je kile i kile tih čokoladnih sa raznim Punjenjima. Pre svega, sama čokolada je nikakvog ukusa, a punjenja kojekakva voćna i ostala nisu ništa bolja. Preslatka i nekako uopšte i ne idu uz čokoladu.

 

Nisu bas toliko losi :D

 

Ja licno odavno vise ne jedem slatkise (osim ruske i srpske plazme), ali dok sam bio mali secam se da su А.Коркунов i Конфаэль cokolade bile podjednako ukusne kao i bilo koje druge popularne cokolade iz inostranstva.

 

Добрый совет napolitanke, Зея keks, Зодиак punjeni keks, Тульский пряник medeni kolaci, Птичье молоко punjene cokoladice, Мишка-топтыжка mlecni keksici, Карамель Веселая tvrde bombone, Мармелад Обожайка zele bombone, Воздушный поцелуй puslice, Мерендинка vazdusasti kolacici, kao i legendarna medovik torta koju pravi moja tetka kad god je neki praznik ili rodjendan, eto to su otprilike neke moje uspomene iz detinjstva.

 

Isto sam voleo i beloruske Знак Вкуса slatkise, ima ih i ovde po Beogradu, mama cesto kupuje njihove лафинель rolere sa kokosom i lesnikom u prodavnicama zdrave hrane, a to je verovatno poslednje mesto na svetu gde bi se tako nesto trebalo prodavati :laugh:

Link to comment

А руски медењаци. Ове што ја купујем не зна се који је бољи. 
А открио сам и сушке. Много је згодно за грицкање. 
 

И царски јубилеј за уз чај. 
 

 

Link to comment
А руски медењаци. Ове што ја купујем не зна се који је бољи. 
А открио сам и сушке. Много је згодно за грицкање. 
 
И царски јубилеј за уз чај. 
 
 
Gde kupuješ?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Gde kupuješ?



... Shiit has hit the fan...
 

Кичевска. Радња до 14 гимназије

Конфети се зове

Сад имају и замрзнуте пељмене и сличне ствари

Link to comment
Кичевска. Радња до 14 гимназије
Конфети се зове
Сад имају и замрзнуте пељмене и сличне ствари
Bila nekad i u Belvilu, pa reko da nije ta



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
13 hours ago, Hamlet Strašni said:

А руски медењаци. Ове што ја купујем не зна се који је бољи.

 

Da, medenjaci su takodje uvek bili fenomenalni, samo sto sam ja vremenom zaboravio vecinu njihovih imena, pa sam morao da potrazim pomoc oko toga koji su im trenutno najbolji.

 

Пряники Забава
Пряники Вкус Имбирный
Пряники Северянка
Пряники Обожайка
Пряники Постные
Пряники Русский рецепт
Пряники Ладушки

 

Nego kako to da vecina clanova foruma ima napisan neki tekst izmedju usernamea i avatara, jel to svaki clan sam sebi napise ili je to neka fora koju mu drugi ubacuju?

 

Pokusavao sam u podesavanjima profila da nadjem neku opciju gde bih tako nesto sebi ubacio ispod imena, ali nista nisam nasao :sad:

Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...