Jump to content
IGNORED

Before Sunrise/Sunset/Midnight


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    30

  • Amos

    15

  • Singer

    7

  • Alis

    6

Top Posters In This Topic

Gag, hajde ovako - ili pogledaj film do kraja i konkretizuj primedbe, ili batali. Ovakva bockanja stvarno nemaju nikakvog smisla.
što si osetljiv ... da nije bilo tog mog "bockanja" znaš kad bi ti se ovde povampirila priča o bm.(ne mogu da ga gledam do kraja. rekla sam već: isprazno mi je bilo i dosadno. pa ne moramo oko svega da se složimo.)
Link to comment

Ma naravno da ne moramo, samo mi je malo bez veze primedba čemu u ovom filmu služi setting. A čemu služi u bilo kom drugom? Ako imaš konkretnije primedbe, I'd be happy to oblige. (A jesi me malo iznervirala, kao da sam ti dao poklon,a ti rekla da je bez veze <_< ) :P

Link to comment
Ma naravno da ne moramo, samo mi je malo bez veze primedba čemu u ovom filmu služi setting. A čemu služi u bilo kom drugom? Ako imaš konkretnije primedbe, I'd be happy to oblige. (A jesi me malo iznervirala, kao da sam ti dao poklon,a ti rekla da je bez veze <_< ) :P
pa dobro, ja sam to malo iskarikirala. elem, to za seting - pri tome ostajem. to su jedni jovanovići.možda posle tog kobnog 51 minuta postaje bolje, otkud znam. jedan redatelj mi je kazao da on svakom filmu da 17 minuta. e pa ja dadoh 51. čak, podsetio me gledalac-sapatnik u 17. minutu na taj premudri savet, ali avaj, ja se ne dadoh i to zbog tvoje preporuke.i još me prozivaš što se nisam malograđanski isfolirala da ti se super poklon :P
Link to comment
Imamo potpuno razlicitu percepciju teme. Meni velika ljubav jeste dovoljna pod pretpostavkom da govorimo o dve zrele osobe koje znaju sta zele. Linija kompromisa mi se zavrsava sa klincima, iliti - nemoj ih praviti ako neces znati kako im se zove lekar. Zasicenje, sumnje, nezadovoljstva zbog nekih licnih potreba koje si zrtvovao za tim mi se podrazumevaju u smislu da si znao sta si potpisao kad si se prijavio za ozbiljnu stvar/brak.
pa, ne znam, meni je taj koncept 'zrelih osoba koje znaju sta zele', a u sklopu sa velikom ljubavlju, malo idealisticki (a mozda i drzocinski :P ). a ovo za klince - imala sam utisak nakon filma da je to 'test' na kome je on, u njenim ocima, pao. zato mi je nekako njena strana price vise tragicna (on je valjd ai prvog klinca naravio slucajno - jel bese kaze u drugom delu da su se uzeli kad mu je zena ostala trudna? zaboravila sam). opet mi je ona tu ispala odgovornija pa mije otud ta zadnja scena i mucnija. mada:
Odlično si ovo napisala, i slažem se sa većinom stvari osim sa interpretacijom poslednje scene. Mislim da nam ona ne pokazuje da je Selin pristala na Džesijeve zahteve i da se pomirila sa datom situacijom u raspodeli roditeljskih obaveza. Ništa nije razrešeno, svi problemi su još tu i ne znamo kako će ih rešiti. Rasprava i svađa će još biti, i u pravu si, neko će tu morati da žrtvuje nešto značajno, što će onda izazvati dalji grudge, itd. Ono što ta scena treba da otkrije jeste da li uprkos tome, oni još uvek mogu da gledaju na svoj odnos i iz drugačijeg ugla, onog, pod kojim njihov odnos nije samo skup kompromisa i odricanja, nego i igra i spremnost da se igra nastavi. To je ono odmeravanje izdržljivosti romantične ljubavi pod pritiskom prozaine stvarnosti.
ako bas insistiramo, moze i tako da se gleda, nije da ne moze :D.
Link to comment
  • 6 months later...

Konačno odgledah ovo, i to sva tri u paketu (u oko nedelju dana).

I sve u svemu:

- dobri su, ne sad ono da padneš na dupe ali sasvim dobri

- najbolji mi je drugi :), super mi je ta blago napeta atmosfera a kao se ništa ne dešava, možda i zato što se i meni nešto pomalo slično desilo, ali i da nije super je urađeno

- on mi je super lik, ona baš i ne, ne umem objasniti konkretno zašto <možda u trećem delu ali tako mi je bilo i u prva dva> ali prosto je tako

- svađa u trećem delu mi je nekako preforsirana, iako mogu da razumem i nju i njega zašto su hteli i nisu hteli to što jesu/nisu, i šta im je sve smetalo (osim što mi je njeno ponašanje bilo glupavo i iritantno ali to je druga priča i o tome ću kasnije*1 :D), nego zašto baš sada tako žestoko o nekim stvarima koje su mogle da se rasprave milion puta do tada i ako ne razreše*2 ono bar svedu na neku drugu dimenziju

 

1) ne umem da objasnim racionalno šta mi je smetalo kod nje u prva dva dela ali nekako mi nije delovala kao super osoba, dok on jeste svo vreme

a u trećem delu pajebote, on pokušava svako malo ili da objasni nešto ili da joj kaže nešto lepo i pozitivno a ona to izvrne na najkretenskiji mogući način i pada u nekakvu glupu vatru

a izlaženje iz hotelske sobe i vraćanje pet puta isto :isuse:

 

2) nisu se razrešile ni sada, ali barem svako zna šta bi onaj drugi mnogo hteo pa možda može da se proba malo ovako malo onako, itd, a ova svađa mi deluje kao da nikada ni o čemu ozbiljnom nisu pričali za svih 10 godina koliko su zajedno i onda odjednom eksplodirali, a to mi deluje blago rečeno čudnovato

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...