Jump to content
IGNORED

Before Sunrise/Sunset/Midnight


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    30

  • Amos

    15

  • Singer

    7

  • Alis

    6

Top Posters In This Topic

nisu ovi filmovi za svakog zbog toliko dijaloga i specifičnog sentimenta. meni su baš legli, pogotovo drugi deo.al mora se odgledati po redu. midnight ne može do kraja da se skapira ako likove ne znamo od ranije. pogotovo što ima dosta paralela sa prvim delom.njihovo menjanje kroz godine i razvoj veze je odlično urađen

midnight je baš teško pao i ostaje gorak ukus posle gledanja . surova realnost u kojoj je i najveća ljubav na samrti pošto je dokusuri svakodnevnica i suviše veliki kompromisi

Link to comment

^^Oh draga Alisa pronalazi post u zemlji čuda ovog PDF-a, a promiče joj da je zapravo u drugom delu, u zemlji ogledala...Dobrodošla... Novi forumašu, da ti ja prvim poželim srećno pisanje ovde...

Link to comment

Vaaaaau kako mi je leg'o - ko dupe na nosu! :thumbup: Odgledao sam prva dva - u cugu!Bas me lepo "izvozao" film... mada se nisam "zaljubio" u glavnu glumicu iako me zena sve vreme ubedjivala da jesam. -_-Scena u parku tako lepo ilustruje kako razmisljamo kao polovi - jezivo. Pogotovu kad mu ona kaze da je vec na izlasku iz voza znala da ce da mu "da" a on - tele... i kad je on spreman da se odrekne svega i pristane na sve samo da "dje-u"... Koji smo, mi muski, "teletabisi" ^_^Setnja kroz park i dijalog u drugom filmu... pa ono penjanje uz stepenice do njenog stana, pa nikad stic'...Uf sto mi leg'o!!

Link to comment

Znao sam da će ti se svideti, ali naravno, ne treba ni njoj verovati na reč - ona sada kaže da je tada znala da bi mu odmah dala, ali nije to zasnovano na njenim dnevničkim zapisima iz te večeri, nego ona to danas rekonstruiše na taj način. Da li je istina (sve i da ona misli da je istina), ne možemo da znamo.Ako nas film nečemu uči onda je to plastičnost sećanja (jesmo li, nismo li... koliko puta, itd.).

Edited by Syme
Link to comment

Cekaj, ona mu to kaze iste te veceri u parku kad prvo zatvrdi pazar pa mu posle "dadne". To sve saznajemo odmah u prvom filmu.Zena mi posle nesto likovala govoreci i da film lepo ilustruje koliko su zene ispred muskaraca po nacinu razmisljanja i dozivljaja sveta jer napustajuci voz je ona vec znala sta ce da se desi dok "bandoglavac" jos nije moga da se opasulji da je pristala da izadje iz istog.Super mi je prikazana beskonacna muska nesigurnost... Izvodi ribicu iz voza sa kojom je cus-casno jedva nesto malo i to mu nije dovoljan signal. Napetost u kabini za slusanje ploca koja samo sto ne kaze "sad me startuj" mu isto nije dovoljna i onda vrhunac u kabini na panorami grada gde, na kraju, ona smuva njega!!

Link to comment

Hahaha, pa eto ti plastičnost sećanja, davno sam gledao oba, pa nisam shvatio da pričaš o prvom filmu. Ipak, mislim da primedba stoji - to što ona post factum tvrdi da je odmah znala, ne znači da je to tačno (niti znači da ona laže, već da sa naknadnom pameću drugačije rekonstruišemo događaje, pa i sopstvene želje).Da ne pominjem da postoji razlika između fantazije i stvarne želje. Seti se onoga u Tuciju, kad mu Džesika Lang kaže, misleći da je žena, kako bi stvarno želela da joj muškarac priđe i kaže, neću da te smaram pričom, samo hoću da spavam sa tobom. Posle on isproba da uradi tačno to, priđe joj na nekoj žuri (ovaj put kao muškarac) i kaže tačno ono što je ona rekla da želi da čuje, i naravno - dobije piće u lice :)Meni je zapravo u celom serijalu jako izazovno to što smo sve vreme suočeni sa dve različite interpretacije istih događaja, ali nam je vrlo teško da odlučimo koja je ispravna. Ta njihova neprestana volja da razgovaraju i raspravljaju se je odraz upravo toga, da nema poslednje reči, ali da postoji volja da se nastavi razgovor. Videćeš, u trećem delu to postaje jako bitno kad to klinačnko nadgornjavanje pređe u ozbiljne svađe i reinterpretacije zajedničkog života.

Edited by Syme
Link to comment
midnight je dosadan film a julie je dosadna zena jos od sunseta
+1Prvi film je bio super kad sam ga gledao sa 15 godina. Zapravo, bio mi je jedan od omiljenih filmova. Dijalozi, navijanje da budu zajedno i spontanost cele setnje kroz Bec. Drugi film mi je bio kao kad sretnes starog prijatelj posle 10 godina. Nije to bas vise to, ali neke stvari pamtis idealizovano pa onda to ipak bude to. Ovaj treci, ne znam. Nategnuta mi je ona scena kad se posvadjaju odjednom, a i cela prica da li ce da zive u Parizu ili USA je neubedljiva. Da imaju po 22 godine pa se cimaju oko njene karijere ili njegovog sina ok, ali imaju vec dvoje dece zajedno, uspesni su u karijerama - nekako mi je sve to smisljeno da bi imali neku radnju. I jeste ona dosadna, a on malo patetican. U prvom filmu ta patetika moze da prodje na idealizaciju perioda, a posle 8 godina braka.. njah. Dakle, da je ostalo sve samo na setanju i filozofiranju super.
Link to comment
Elaboriraj, hejterko.
Hvala vam za ove recenzije, posto sam razmisljala da li da gledam trilogiju, sad sam sigurna da necu. Patetika me iritira, a promasenih parova svih uzrasta i ovako imam u izobilju, naslusah se vec svih ovih zivotnih faza. :P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...