Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Rusi su se još jednom zahebali, ovaj put u Siriji. Nema ništa od podrške gubitničkim dinastijama na izdisaju. Nad njima se vrši eutanazija i tu ništa ne pomaže. Jednostavno, to nije volja samo Amerike već i Arapa.
slow, ne predaj se tako lako! Uskoro će doći sirijus i argumentirano nam objasniti da je i ovo djelo iz Libanona, Turske i Jordana infiltriranih vikend ratnika, pijuna CIE.. :fantom: Pravi Sirijci nemaju ništa s tim.
Link to comment
U totalu on je dao pozitivne efekte.
I u totalu i u proseku, verovatno. Istina - nekome je taj efekat stigao na vreme, nekome 3 meseca pre roka a nekome je, nazalost, zakasnio jedno 2 do 3 zivota.
Link to comment

Moram, zaista je jače od mene RTS

16.05 - Сиријске снаге жестоко ударају по положајима устаника у Дамаску, пошто је државна телевизија јавила да је у току одлучујући обрачун у престоници.
Link to comment

Koliko je ozbiljan ovaj udarac u Damasku govori i ponasanje drzavne TV koja emituje borbene pesme i montirane snimke vladinih snaga uz crveni kajron sa urgentnim porukama/vestima.Trenutnu situaciju u Damasku i okolini, u celini, verovatno ne zna ni sam Asad.

Link to comment
Nedostaje samo Lazanski da, kao u Libiji, objavi Asadovu pobedu i odleti za Beograd :lol:
22:46 O sirijskom građanskom ratu u emisiji OKO 11 govore: Miroslav Lazanski, vojnopolitički komentator Politike, Momir Turudić novinar Vremena i Predrag Simić, profesor Fakulteta političkih nauka.
Oujea..!Simić: Zapad vrši eksperiment s islamistima... fantom.gif Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ono što je vrlo verovatno je da se desi novi Liban, razarajući građanski rat, u kome se jedna milicija sukobljava sa drugom, dolazi do povremenih intervencija susednih država. Sirija uopšte nije verski kompaktna zemlja, šiitska manjina Alavita, hrišćani i ostale grupe mogu lako da dođu pod udar sunitskih islamista.Alaviti su grupisani u priobalnom delu Sirije. Možda dođe i do podele Sirije na dva dela, manji priobalni i veći sunitski, kopneni.Alawites_in_the_Levant.jpgEvo detaljne mape

Levant_Ethnicity_lg.jpg

Edited by slow
Link to comment

  Sve je smehotresno, počev od novinara (očigledno je on taj koji nas uveseljava na RTS sajtu) pa preko skoro pa uplakanog Lazanskog do teza, čuj komplento naoružanje pobunjenika je NATO porekla a siroti asadovci imaju samo AK-47 i sovjetske t72 tenkove (dođe mi da zaplačem na ovakvu neravnopravnost)...novinar pominje kako je granica s Turskom pala tj. pod kontrolom pobunjenika a Lažanski tvrdi kako tamo Asad drži brojne trupe u rezervi za slučaj da grunu Turci...Normalno je da je podmetanje bombe pod čisto vojne mete terorizam a i masakr u Tremsehu je laž (tolika da i zapad to priznaje)...agencija iz Kanada inače radila sondažu javnog mnjenja koje je na strani Asada (oće to u sred građanskog rata). Vrhunac cinizma "gledajte RTS ako želite da budete informisani"    

Edited by Tutankamon
Link to comment
  Sve je smehotresno, počev od novinara (očigledno je on taj koji nas uveseljava na RTS sajtu) pa preko skoro pa uplakanog Lazanskog do teza, čuj komplento naoružanje pobunjenika je NATO porekla a siroti asadovci imaju samo AK-47 i sovjetske t72 tenkove (dođe mi da zaplačem na ovakvu neravnopravnost)...novinar pominje kako je granica s Turskom pala tj. pod kontrolom pobunjenika a Lažanski tvrdi kako tamo Asad drži brojne trupe u rezervi za slučaj da grunu Turci...Normalno je da je podmetanje bombe pod čisto vojne mete terorizam a i masakr u Tremsehu je laž (tolika da i zapad to priznaje)...agencija iz Kanada inače radila sondažu javnog mnjenja koje je na strani Asada (oće to u sred građanskog rata). Vrhunac cinizma "gledajte RTS ako želite da budete informisani"    
+1Oni samo dezavuisu jadni narod. Sve lazu, sve. :(
Link to comment
+1Oni samo dezavuisu jadni narod. Sve lazu, sve. :(
Izjaviti na državnoj televiziji kako je celokupno pešadijsko naoružanje pobunjenika NATO porekla je jadno i glupo. Kao prvo nema logike, imaju puno kalašnjikova i municije za iste i ne treba im dotur bilo kakvog novog oružja jer kalaš i dalje radi radnju. Ja ne znam odakle onom članu žirija raznoraznih izbora za mis ovakva informacija kad ja na snimcima ne videh (ogromna većina pešadijskog naoružanja je AK47 na obe strane). Zašto bi neko uostalom to i radio. Pobunjenici su dobili nešto minobacača, raketnih bacača, protiv-tenkovske opreme i komunikacija. Niko im ne šalje puške u većem broju jer ih imaju i previše...Izjaviti kako na granici s Turskom postoje nekakve skrivene vojne trupe je takođe smešno. Zašto ne blokiraju granicu s Turskom ako ih već ima u tolikom broju, i s Libanom, zašto ne zaštite prilaze Damasku da im se pobunjenici ne šetaju kako hoće...što ih kriju i drže po kasarnama (očigledno su to mokri snovi Lažanskoga)...I na kraju čuj kanadska agencija radila istraživanje javnoga mnjenja...ko u to može da poveruje...
Link to comment
Rusija i Kina opet morale izvuć veto da zaštite Bashira od većine u Vijeću sigurnosti.. :(
Cijoj je upotrebi ta vecina inace nesklona. <_<
Link to comment

Asad je do sada morao da se obrati javnosti, proslo je vise od jednog dana od napada.Nesto se desava sa njim, videcemo sta.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...