Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

RT je propagandno smece, ruska verzija FOX Noise-a. zasto uopste gubite vreme gledajuci to?sto se tice ovog izvestaja, (velika) vecina irackih izbeglica u Siriji su suniti.
Pa zanimljivo je, recimo kroz ovaj izvještaj prosijava čitav niz subliminalnih referenci na ideologiju i praksu modernog ruskog unutarnjeg glajhšaltunga. A ko što rekoh, zadnja rečenica je čist biser, direktna referenca na strane agente, i propagandu tzv. demokratije i slobode koju provode protivu ruskih nacionalnih & državotvornih interesa..
Link to comment

Ovo je Homs. Odnosno, jedan njegov dio.sy6t3uvf.jpgsy1841k51.jpgsy19qkkmv.jpgOVo je sigurno iluzija doduše, znamo svi, poučavali su nas ad nauseam na ovom topiku, da samo NATO može razvaliti 1 državu. Dok ne počnu padati bombe, država ko bombon. fantom.gif

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
recimo kroz ovaj izvještaj prosijava čitav niz subliminalnih referenci na ideologiju i praksu modernog ruskog unutarnjeg glajhšaltunga. A ko što rekoh, zadnja rečenica je čist biser, direktna referenca na strane agente, i propagandu tzv. demokratije i slobode koju provode protivu ruskih nacionalnih & državotvornih interesa...
stoji. beskorisni kao izvor informacija, mogu pruziti interesantan uvid u patologiju ruske vlasti.
Link to comment

Dobro moze neko da mi objasni otkud bas na stotine nasih drzavljanki udatih u Siriju? malo mi je cudna ta informacija; jesu Bosnjakinje iz Sandzaka; zene bivsih studenata u Srbiji ili?

Link to comment
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Eksluzivno-Politika-i-Lazanski-u-Damasku.sr.html
Сведок медијске превареДамаск, августа, Од нашег специјалног извештача"Боинг-767" компаније "Аерофлот" на лету број 514 из Москве за Дамаск полетео је са аеродрома Шереметјево тачно у пет сати ујутро. Скоро празан авион, десетак Арапа, три руска новинара са телевизије канал 24 и извештач "Политике".Најстарији град на свету, Дамаск постоји већ осам хиљада година, управо тада урања у тишину са температуром од 45 степени, људи се повлаче у станове и куће, улице града од шест милиона становника практично су пусте. Као да грађански рат траје негде далеко, обичан свет скоро да није ни заинтерсован за оно што се догађа.Ту и тамо понека експлозија, као да је неко јаче залупио вратима. И ништа више. Да ли смо то сведоци, учесници глобалне медијске преваре? Шта се заиста догађа у крвавом грађанском рату у Сирији?Опозиција није јединствена, опозициони лидери у иностранству и они на терену у Сирији, једва да говоре међусобно...
Jednom rečju car... :ziga: :ziga: :ziga:
Link to comment

Ali ladno mogu ja da napišem ono što bi on izveštavao (tj. tek će da "izveštava" sa lica mesta)...Sirijska armija je profesionalna i silno motivisana, nije upotrebila ni delić potencijala (neće Asada da krene punom snagom, žao mu civila) pa ipak i takva je dovoljna da rasteruje teroriste na buljuke, koji su uglavnom poluretardirani amateri...u većem delu Sirije je mirno i spokojno a Asada po slobodnoj proceni podržava preko 90% Sirijaca. Normalno, posle će da fata zadnji avion iz Damaska i da udari bežanjac, ali ko te pita...Očekujem izveštavanje iz par preostalih kvartova Damaska (ako uopšte ima takvih) nezahvaćenim ratom i bez ožiljaka istih i slavodobitne tvrdnje kako zapadni mediji lažu...

Link to comment

Nema prevelike potrebe za tolikom histerijom oko ovdašnjih kvazinovinara. Svaka njihova "reportaža" će u sekundi biti pokopana vestima kao što su svedočenja ovih naših nesrećnih sunarodnika koji su evakuisani iz Sirije. Ove Politikine i RTS-ovske dileje teško da iko više čita osim dokonih penzionera po parkovima (koji doduše jesu dominantno glasačko telo u Srbiji ali to je loša sreća samo za Srbiju).

Link to comment

koliko se secam, nasi sunarodnici koji su evakuisani iz Sirije tvrdili su da je sve OK, da nema nikakvog rata i da je sve to jedna velika medijska prevara. ovog puta je drugacije, misterija mi je zasto je to tako, mada imam radnu teoriju: da su nasi u Siriji blize ratnim zonama nego sto je bio slucaj u Libiji. nasi Libijci su primetili da je rat tek kada im je nestalo leda za viski.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Naravno, car, po svom obicaju, je dosao u Damask kada su glavne borbe vec odavno zavrsene. Sada ce sa sigurne udaljenosti i iz udobnosti hotela prenositi zvanicna saopstenja sirijske vojske o teroristima u Alepu uz podatke o broju tenkova skinute sa vikipedije. Doduse, nije to njegova specificnost. Jednom sam, dok sam blejao ispred stare gimnazije, vidio Kristijanu Amanpur kako u pancirnom prsluku i sa CNNovim blindiranim automobilom u pozadini izvjestava iz Knina. I da, u to vreme je trajalo neko primirje i mjesecima nije bilo nikakvih borbi.

Link to comment
koliko se secam, nasi sunarodnici koji su evakuisani iz Sirije tvrdili su da je sve OK, da nema nikakvog rata i da je sve to jedna velika medijska prevara. ovog puta je drugacije, misterija mi je zasto je to tako, mada imam radnu teoriju: da su nasi u Siriji blize ratnim zonama nego sto je bio slucaj u Libiji. nasi Libijci su primetili da je rat tek kada im je nestalo leda za viski.
Pretpostavljam da si u prvoj rečenici mislio na evakuisane iz Libije... Mislim da su oni koji su bili evakuisani iz Misrate pričali malkice drugačiju priču od onih iz Tripolija i Ras Lanufa. Pri tome mislim da nije dominiralo: "Ništa se ne dešava" (u tom slučaju ne bi ni pristali na evakuaciju, valjda) nego: "Vratićemo se mi brzo, čim stane ovo". Jedva su čekali da se vrate jer su zarađivali masnu lovu kod pukovnika. Ovi iz Sirije su običan svet koji u većini slučajeva nema dobro plaćen režimski posao vezan za naftu ili infrastrukturu, pa nemaju ni razloga da liju gorke suze za Asadom ili da tripuju da se ništa ne dešava osim što šačica stranih plaćenika hoće da preda brojna sirijska naftna polja Amerikancima.
Link to comment

Miro from Damask ekskluzivno za Dnevnik saznao da je u Alepu velika borba ali tek u par kvartova i kaze da tamo ima 15000 pobunjenika (15000 pobunjenika u urbanoj borbi u samo u par kvartova!!!). Zatim kaze da je u Damasku sve OK, a odmah zatim spikerka cita kako je u Damasku "kidnapovano" 48 iranaca (FSA tvrdi da su to ustvari pripadnici iranske REvolucionarne garde).I tako...

Edited by Bane5
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...