Jump to content
IGNORED

Regionalna liga?


kud u maglu Simoviću

  

76 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bas se lepo UEFA setila da rascisti krs i lom na brdovitom balkanu pa da, umesto sto ce da tetose 20 klubova po raznim pretkvalifikacijama, od kojih pola ne predju ni prvo kolo prvog pretkola, lepo skoncentrise time and money na 3-4. Sad nase dve fudbalske (i drzavne) institucije ce imati taj jedan mali problem sto u susjedstvu postoji tamo neki jebivetar Mamic koji sa svojim Dinamo ZG valja milione evra u svakom prelaznom roku. Sa svim im parama i moci koje ima nema sanse da ce on da dozvoli da iko prismrdi LS. Ionako verujem da ce u skorije vreme Dinamo ZG da postane redovan ucesnik iste igrajuci u okviru svoje lige koje poseduje u HR. Regionalna liga, direktno ucesce i konkurencija u vidu Zvezde i Partizana ce mu samo biti dodatni motiv da jos vise ulozi u klub i obezbedi sebi dominaciju u narednih X godina. Cak i ako Srbija resi da ojaca pozicije naseg fudbala u ligi, bice to po principu "moze biti samo jedan" i time samo produbiti jaz izmedju vecitih. Suma sumarum, vise stete nego koristi.

Link to comment
  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nikodije

    73

  • gone fishing

    27

  • hazard

    26

  • Meazza

    25

Jaka stvar i da jednom u deset godina neki nas tim i udje u ligu sampiona i bude izbacen u grupnoj fazi bez ijedne pobede. Bitno je ono sto se igra preko cele godine, a regionalna liga sije po zanimljivosti cak i tu grupnu fazu LS.

Link to comment

Jaka stvar i da jednom u deset godina neki nas tim i udje u ligu sampiona i bude izbacen u grupnoj fazi bez ijedne pobede. Bitno je ono sto se igra preko cele godine, a regionalna liga sije po zanimljivosti cak i tu grupnu fazu LS.

Svi ti klubovi koji bi cinili tu EX YU ligu imaju neki prihod od tih pretkvalifikacija. Kapne par stotina iljada evra. Igranjem u takvoj ligi oni bi ostajali bez tih prihoda. Mozda bi gledaocima bilo zanimljivo prve dve sezone pa bi i poseta bila nesto veca, ali bi i to brzo splasnulo, pogotovo ako krenu da sevaju kamenice. Onda se postavlja pitanje motiva tih klubova za igranjem u takvoj ligi. Uefa bi mozda ulozila neku kintu prve godine (vidim pominju se nekih 3 miliona evra), onda bi pustila da trziste regulise svoje. A stvorila bi se mala bara puna krokodila.

Link to comment

Ja polazim od toga da od ovoga ne moze gore. (Pretpostavljam da ti razmisljas drugacije jer ti je zanimljivo cim pratis JSL i kao navijac Radnickog prizeljkujes da do ovoga ni ne dodje zbog interesa kluba.) Ni ti ni ja ne znamo kako bi se tacno stvari odvijale ali sve u svemu mislim da apsolutno vredi probati.

Link to comment

imaš pravo. zbog toga je možda najpametnije o ex yu ligi ni razmišljati. neka njena savremena, bizarna inkarnacija bi samo skrnavila stare spomene. jebo ligu sa proustaškim zrinjskim na mestu rođenih sa neretve ili sa poslovnom čukaricom umesto radničkog niša....

 

Ја сад кад погледам Серију А пола клубова ми непознато а фали пола које сам играо на спортској прогнози, а камо ли екс Ју лиге. Не можемо бити робови прошлости, свет се мења. А у најјачу лигу иде најбољи.

 

Ja se ne secam stare EX YU lige, pa opet prizeljkujem regionalnu ligu. Domaci fudbal ne pratim vise od deset godina i ne znam sta bi tu moglo ikada da me zainteresuje. Dve "jake" utakmice godisnje?

 

Редовно пратим домаћу лигу, кад год могу на стадиону.

Link to comment

Liga ovakva kakva je besmislena. Ja kao navijac Radnickog sam celu deceniju ipo gledao svoj klub po raznim selendrama u drugoj i srpskoj ligi, naviklo se jbg. Nije poenta u tome vec u cinjenici da koliko god je nasa liga losa, sve lige u okruzenju su u mnogo gorem stanju. Sem Dinama, mozda Maribora ili ko je vec prvak u Sloveniji, ostali timovi bi bili nivo Radnickog, Javora, Borca... Nema tu mnogo veci kvalitet. EX YU liga bi ubila ono malo pokusaja da se ozive neki fudbalski centri u nas, a ne bi se dobilo mnogo u kvalitetu. Slicno kao i u ABA ligi, kad tad bi isplivali gomila problema a povratka ne bi bilo nazad. Ne bi to UEFA dozvolila.

Link to comment

Ja sam ipak misljenja da bilo sta sto je novo vredi probati. Nema zbog cega da se bude obazriv, kao sto napisah, gore od ovoga po meni ne moze.

Link to comment

Dinamo, Rijeka, Olimpija i Maribor, to je već spejs šatl za ovo što sad imamo

 

Pitanje je da li Bosna cela može da porodi jedan  normlan klub, kod njih je baš grozan raspad. Možda njih da preskočimo za početak, dok ne vidimo kako ide :fantom:

Link to comment

Ma ok, pricam i ja napamet. Ko zna na sta ce to na kraju da ispadne Sta vise, verujem d bi se brzo i Radnicki nasao u toj ligi. Ipak smo mi uticajniji i pozeljniji klub u regionu od Cukarickog npr.

Link to comment

10 релативно јаких клубова је боље него 2,5 и ту нема двојбе.

 

С тим да би занимљивије тамичење значило и више реклама, тв права, већу гледаност... самим тим и више новца што вуче и више квалитета.

 

И то не би уништило мање центре, напротив, давало би им за шта да се боре и тиме привлачило и инвестиције. Данас имамо случај да клуб уђе у Прву лигу, буде ту две-три године и испадне/остане без новца, типа Слободе Ужице, Јагодине, Радничког Кг... 

Link to comment

Dinamo, Rijeka, Olimpija i Maribor, to je već spejs šatl za ovo što sad imamo

 

Pitanje je da li Bosna cela može da porodi jedan  normlan klub, kod njih je baš grozan raspad. Možda njih da preskočimo za početak, dok ne vidimo kako ide :fantom:

Dinamo, Rijeka, Maribor, Partizan, Zvezda i ko jos?  Tesko da moze da se napravi regionalna liga od 10 klubova koji imaju kvalitet koji je iznad proseka lokalnih liga.  Makedonija, BiH i CG uopste nemaju klubove koji bi mogli da konkurisu (jos ce UEFA tu da uvalja i "Kosovu").  Drugi problem, i to nepremostiv problem, su zadrti navijaci.  Ti ligu cekaju kao priliku za medjusobne obracune i tuce a ne priliku da regionalni fudbal uznapreduje.  Mi bi svake nedelje imali priliku da gledamo demoliranje stadiona, bengalske vatre, ludacke parole i pukove zandarmerije koja se hrve sa razularenim navijacima.  Ako vec hoce regionalnu ligu, bolje neka je prave sa Bugarima, Madjarima i Rumunima nego sa bivsom bracom.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Inicijativu bi trebalo prihvatiti makar zbog Bogdanova političkog zatvorenika. U poslednjih 18 meseci je skroz pao u zapećak, par jakih mečeva bi ga brzo povratilo iz dauna.

Link to comment

Dinamo, Rijeka, Maribor, Partizan, Zvezda i ko jos?  Tesko da moze da se napravi regionalna liga od 10 klubova koji imaju kvalitet koji je iznad proseka lokalnih liga.  Makedonija, BiH i CG uopste nemaju klubove koji bi mogli da konkurisu (jos ce UEFA tu da uvalja i "Kosovu").  Drugi problem, i to nepremostiv problem, su zadrti navijaci.  Ti ligu cekaju kao priliku za medjusobne obracune i tuce a ne priliku da regionalni fudbal uznapreduje.  Mi bi svake nedelje imali priliku da gledamo demoliranje stadiona, bengalske vatre, ludacke parole i pukove zandarmerije koja se hrve sa razularenim navijacima.  Ako vec hoce regionalnu ligu, bolje neka je prave sa Bugarima, Madjarima i Rumunima nego sa bivsom bracom.

 

Хајдук, Војводина, Сарајево, Чукарички, Зрињски, неко из ЦГ и Вардар, за почетак. А после по резултатима. Нема лиге састављене од 16 Челзија.

 

Навијачи се лако реше - за почетак без гостовања, после макс. 50. Мало по мало.

 

Није фудбал само дерби, био то Ел Класико био то Ел Комунистико. Имаш звучна имена, али ако неко 2-3 године игра солидно, почне да привлачи пажњу, мене занима да одем кад гостује Чукарички, Рад, било ко ко се наметне у неком периоду. 

Link to comment

Dok je AV premijer ne morate da gledate dalje od saopštenja DS1989. A oni su već x puta pojasnili koliko su protiv ove lige. Ne zajebavam se uopšte nije patkometrija. AV je dosta puta pokazao kako mu je veoma bitan glas sa severa pa donekle i sa juga a dok je sever protiv ovako žestoko nema tu pomaka.

Link to comment

Хајдук, Војводина, Сарајево, Чукарички, Зрињски, неко из ЦГ и Вардар, за почетак. А после по резултатима. Нема лиге састављене од 16 Челзија.

 

Навијачи се лако реше - за почетак без гостовања, после макс. 50. Мало по мало.

 

Није фудбал само дерби, био то Ел Класико био то Ел Комунистико. Имаш звучна имена, али ако неко 2-3 године игра солидно, почне да привлачи пажњу, мене занима да одем кад гостује Чукарички, Рад, било ко ко се наметне у неком периоду. 

Ja bih vise voleo za pocetak: Steaua, Dinamo Buk., Kluz, CSKA, Levski, Ludogorec, Ferencvaros, Ujpest, Videoton, Partizan, Zvezda, Vojvodina.  Generalno, bolji klubovi od vecine ex-Jugo klubova, bolji fudbal, pitomija publika, bolja infrastruktura.  Srpskim klubovima bih dao ultimatum da dovedu u red stadione, privenstveno terene, klozete i tribine (u jugo-regionalnoj ligi stadioni bi i dalje bili svinjci jer tako je uglavnom svuda).

 

Sto se publike tice, u jugo-regionalnoj ligi cak i kada ne bi bilo gostovanja bilo bi teskih svinjarija od strane navijaca na utakmicama (parole, skandiranja, baklje, uletanja u teren, medjusobnih tuca).  I ne samo navijaca.  Dobar deo zute stampe i politicara bi bio isto tako napujdan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...