Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

8 minutes ago, bradilko said:

zato pola arheoloskog vec decenijama svercuje sve vredno iz srbije verovatno iz razloga da ce ovi sto bogato plate bolje da cuvaju. ima tu neke logike. tako mozemo i decu da izvozimo i to onu visoku i plavu

 

Daj imena. Nije lepo blatiti čitav odsek ozbiljnim optužbama, ja ne poznajem nikog da to radi, a poznajem ih prilično.

Link to comment
10 minutes ago, Anonymous said:

 

Daj imena. Nije lepo blatiti čitav odsek ozbiljnim optužbama, ja ne poznajem nikog da to radi, a poznajem ih prilično.

pola ne ceo odsek. 

ne mogu stvarno ali iz prve ruke je info. 

Link to comment
12 minutes ago, Anonymous said:

 

Pazi i ja sam se bunio, a i ona se se odmah ogradila da je to nečovečna pljačka. Ali njima, naučnicima, je na prvom mestu da se nešto sačuva. Od njih sam inače saznao da su Englezi onomad brodovima prevozili iz Bubastide mačje mumije da bi đubrili zemlju u Engleskoj, pa je ta praksa prekinuta zbog kuge. Tako da su veoma svesne pljačkaškog dela čitave priče.

Da, koliko znam (vrlo malo) argumenti se u principu i svode na to...mislio sam da postoji još neka, malo maštovitija, linija odbrane ali očigledno nema potrebe...bar za sada.

Link to comment

Da vas pitam vi sto pratite ovu situaciju.

 

Ko je u pravu u vezi ovih morskih granica? Da li su samo Turci prekrsili pravo i buse u tudjim vodama?

 

 

Link to comment
45 minutes ago, borris_ said:

Da vas pitam vi sto pratite ovu situaciju.

 

Ko je u pravu u vezi ovih morskih granica? Da li su samo Turci prekrsili pravo i buse u tudjim vodama?

I jedni i drugi. :)

Stiglo je na naplatu dugogodisnje, svesno, poigravanje definicijom/prosirenjem teritorijalnih voda, jednostranim proglasavanjem EEZ (Exclusive Economic Zone(s)), itd, itd, nesto provuceno kroz UN, nesto kako se kome svidelo do smesnih (polu)ratova kao sto je pre koju deceniju bio kanadsko-spanski ili britansko-islandski...

Obaska i stvarno specificna situacija grcko-turske morske linije razgranicenja, sa grckim ostrvima koje se prakticno nalaze u turskim teritorijalnim vodama :D i obaska trenutna nepopularnost Turske u EU i sire i obaska njena uslovna (i videcemo koliko trajna) nepotrebnost kao glavnog oslonca juznog krila NATO prema pokojnom CCCP....

Turska je inace 1982. godine odbila da potpise na jedvite jade donetu United Nations Convention on the Law of the Sea (UNCLOS) koja je, sa sve dodacima, zamenila dotadasnju Freedom of The Seas obicajnu ali vladajucu konvenciju, onu Mare liberum pokojnog Grocijusa :D,koja je vekovima bila zasnovana na onoj cuvenoj 3 NM liniji od obale, dakle dometu starovremskog topa, dakle obicaj koji je do maksimuma favorizovao nekadasnje velike pomorske sile, Veliku Britaniju pre svega.

Posle je pocela igranka: te 12 NM, te 200 NM, te takozvana granica kontinentalnog selfa oko koje je prica pocela jos 1964...

Sve u svemu, broj drzava koje priznaju razlicite granice prostiranja teritorijalnih voda je poveci: od 3 NM do 12 NM, a ima ih koje su se protegle i preko 12 NM.

Ima ih, doduse, i koje su prihvatile 12 NM, ali proklamovale i izuzetke, kao GB u slucaju Gibraltara na primer, gde su jos uvek na snazi stare, dobre 3 NM...

Sve u svemu, u slucaju Grcke i Turske to izgleda otprilike ovako:

Grcka-Turska-Egej.jpg

Dodati tome i granicu od 10 NM :D oko koje se gloze kada je vazdusni prostor u pitanju...

Dodati i da se najnovije komsijsko zaostravanje oko turskog busenja dogadja u istocnom Mediteranu, dakle prema Kipru, dakle tamo gde nije bas toliko tesno, ali je zgodno za svaku vrstu patkometrije, sa sve sporom oko Kipra, koji i jeste i nije suverena drzava, ali se namestio kao jos jedan sto se novokomponovanim politickim jezikom kaze proxy... :isuse:

turk-drilling.jpg

  • +1 1
Link to comment

Putin i Erdogan to su druga dva (na nisanu).

 

Evo kako je Putin docekao Erdogana u svojoj palati (potpisali su neki dokument ispred Katarininog portreta ali nije na ovom videu):

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Не видим шта је српска јавност ту могла да уради али ајде...

 

Ово је стварно трагедија. Ова жена је заступала ухапшене из Гези парка, породице рудара из Соме и друге групе које генерално имају веома мале шансе када се нађу пред судом. Пре пет година су нека два лудака из ДХКП успела да се убаце у палату правде у Истанбулу и ту киднапују и затим убију јавног тужиоца. Ухапшен је најпре један адвокат као саучесник а после њега и читава група. Ако сам добро испратио причу, Тимтик је била оптужена да је ону двојицу пустила у зграду или тако нешто. Изведена је пред суд и ваљда ослобођена али је виши суд укинуо пресуду и процес је поновљен пред другим судијом, овог пута уз анонимна сведочења и сличне механизме.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...