Jump to content
IGNORED

hram dzosa vedona: firefly i ostala remek-dela


Lrd

Recommended Posts

у серији има сцена кад причају о reaver-има, па неко од посаде каже типа отишли су до краја галаксије и изгубили разум... нешто у том стилу.. е сад да ли је то било фигуративно или оригинално путовања нису била ограничена на један соларни систем, ко зна... мени је од серије остао утисак да није само један систем, вероватно и зато што се никада не виде планете кад се приказује серенити у свемиру па више делује да је у току путовање од једног до другог соларног система, али не знам да ли је нешто експлицитно било речено на ту тему

Edited by Dionysos
Link to comment
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    41

  • Ajant23

    18

  • Arkadija

    15

  • nera

    14

Meni nije jasno zašto samo jedan sistem? Mislim, ako se već fleksuje antigravitacijom, očigledno je su zakoni prirode their bitch. Zašto onda ne bi putovali od zvezde do zvezde? :unsure:

Link to comment
ako se već fleksuje antigravitacijom, očigledno je su zakoni prirode their bitch.
Nije ocigledno. Mozda je putovanje near-light brzinom fizicki nemoguce u Firelfy univerzumu, a antigravitacija nije (sto je uostalom u skladu sa stanovistem savremene nauke: ako se dobro secam, teorija relativnosti iskljucuje mogucnost dostizanja brzine svetlosti, dok se o sili gravitacije ne zna dovoljno da bi se moglo tvrditi da je teoretski nemoguce ukrotiti je).
Link to comment

Hoću da kažem kad već manipulišeš jednom od osnovnih sila prirode da bi rešio produkcijske probleme, onda možeš sigurno da izmisliš koliko-toliko uverljivo FTL putovanje. Wormholes, hyperspace, element zero, koga briga?

Link to comment

Mi vec manipulisemo elektromagnetnom i nuklearnom silom, koje su takodje osnovne sile prirode, pa nemamo FTL putovanje.

Edited by Radagast
Link to comment
Hoću da kažem kad već manipulišeš jednom od osnovnih sila prirode da bi rešio produkcijske probleme, onda možeš sigurno da izmisliš koliko-toliko uverljivo FTL putovanje. Wormholes, hyperspace, element zero, koga briga?
WTF. Možda je baš želeo da se radnja odvija u jednom solarnom sistemu.Uostalom, lepo piše na Vikipediji da su sa Zemlje do tog novog sistema putovali generacijama. Znači nemaju Vorp.
Link to comment

Nemam ja ništa protiv tog principa, verujem da bi mogla da se napravi odlična serija u samo jednom sistemu... ali ako hoćeš da to bude frontier space opera road movie, onda mi stvarno nije jasno zašto se veštački ograničavaš na jedan sistem i praviš produkcijske probleme. U čemu je poenta "dozens of planets and hundreds of moons" u jednom sistemu, posebno ako baš svaki izgleda kao da je sniman na Zemlji? :unsure: A FTL ne moraš da imaš ako baš nećeš, ali onda ti ne treba ni magični grav drive.@Radagast: Gravitacija je značajno veća zagonetka fizičarima danas od EM i nuklearnih sila, nemamo apsolutno nikakav način da je veštački generišemo i manipulišemo, mislim čak ni teorijski. U SF žanru obično prosto kažu da si otkriveni "gravitoni", hipotetičke čestice koje "upravljaju" gravitacijom, daju masu svemu, i čine da glumci na svemirskim brodovima znaju razliku između poda i plafona...

Link to comment

Mnogo ga tupite sa tim pravovernim SF elementima. Prvo, retka* su SF dela koja nemaju bas nikakvu gresku (ima je i cuvena Odiseja, cak i pored Klarka koji je bio tu) (*ne znam ni zapravo da li postoji posto ne gledam bas sve sto od SFa izadje, sam Star Trek nikad nisam, pa se u startu ogradjujem i ne tvrdim da ne postoji ni jedno) a drugo - pa nije ovo ortodoksni SF film tj serija. Stvar i jeste u (kvalitetnoj i dobrohumornoj) mesavini SF okruzenja, kaubojstine, kineskih psovki itd da ne nabrajam. Ocekivati da je sve tu pasend je malo besmisleno. Jer kad se malo razmisli, i sama teraformacija, kako je predstavljena (pogotovo kratak rok za koji je resena) je za :lol: Ali ako je grupa astrofizicara resila da predje preko toga i uziva u datom, stvar je jasna.I ne razumem zasto se neko pri sagledavanju kvaliteta serije toliko obazire na fantomski..fandom, po toj logici sve bi bilo sranje i precenjeno. Kada sam je na npr gledala, nisam imala pojma da je nezavrsena niti sta je trebalo biti (nisam imala internet a osoba u drustvu koja jeste je samo distribuirala dvdove), tek posle mnogo godina sam iscackala po netu i shvatila da je serija zaista voljena.I jos ne razumem sta Weenie Pooh pokusava da uradi na ovoj temi :lol:

Link to comment
I jos ne razumem sta Weenie Pooh pokusava da uradi na ovoj temi :lol:
Kako ne razumeš, pa čovek voli da bude crni oblak nad suncem.Ali sve je to OK. On ne voli Firefly, mi ga volimo i idemo dalje.
Link to comment

Sve hoću da priupitam pa stalno zaboravim. Da li se negde eksplicitno ili implicitno razjasnilo ko ( šta ) je Shepherd Book? Ako jeste, ja sam to propustio. Jasno je da nije običan sveštenik. U epizodi "Objects in space" Jubal Early kaže za njega "Nije on nikakav pop" a u onoj jednoj epizodi kad je bio ranjen i kad oficir alijanse nije hteo da ga primi na bojni brod alijanse u bolnicu, dovoljno je bilo da se pokaže neka legitimacija iz njegovog džepa pa da se oficir raspameti kao da je sam predsednik alijanse u pitanju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

bravo za topic!meni je firefly sa TNGom bez konkurencije najjaca SF serija svih vremena. svaku epizodu sam odgledao jedno 20 puta. kaka steta jbte sto je bila samo jedna sezona. vrh. VRH! da ne duljim i ne tupim, pored sjajnih glumaca, scenarija, razradjenih likova dojaja, Kamera i Muzika ali totalno odvaljuju. mislim da je kompozitor pravio mjuzu za svaku scenu posebno, nikake reciklacije nema. shepherd je od slabijih likova u seriji, ako tako nesto uopste postoji. on i river.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...