Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Opet se ne razumemo.Zbog ovog njihovog izbora verovatno ce umreti nekoliko sasvim konkretne dece. Za mene je to toliko jednostavno. Ne kazem da su Ognjanovici krivi za to, ne kazem da su krivi sto su se ta deca razbolela, ne kazem da su krivi jer nam je sistem u kurcu, samo konstatujem da ce posle tog njihovog izbora ta deca verovatno umreti. Umrece zato sto nam je sistem u kurcu, i sistem je kriv, ako ti je tako lakse. Ne zbog Ognjanovica. Ali stoji da su Ognjanovici mogli da im spasu zivote.I kazem da ne mogu da razumem kako su roditelji koji su bili u istoj poziciji mogli da donesu tu odluku. Ne kapiram, pa to ti je.
Nece umreti.Ako se energija bude trosila na nesto pozitivno a ne na pljuvanje, moze se dosta uciniti. Shvatas li da cerecenjem Ognjanovica onemogucavas slicne akcije u buducnosti? 50K za dete se moze skupiti*, ali ne tako sto cemo svi pljuvati Ognjanovice, Kuzis li? Na stetu bolesne dece ne rade Ognjanovici vec oni koji pokusavaju da kriminalizuju humanitarne akcije...Drugim recima, mani se Ognjanovica ako ti je stalo do "dece sa spiska" i energiju trosi na pomaganju toj deci, organizovanju protesta protiv RF-a,... bilo cemu sto moze doneti korist. Novac je potreban i toj deci i bolnicama. Ognjanovici su se odlucili za pomoc bolnici, a ti radi na pomoci za decu. * Znam da to nije dobar nacin, ali u ovom trenutku je to potrebno. Nema vremena za cekanje na sistemska resenja.
Link to comment

1,6 miljona evara dosta da se izleči spisaklošim privatizacijama ukralo najmanje 80 miljona evara (smehotresna cifra, al' ajd)i sad neko ima dovoljno iquova da šilji patku na random bračnom paru kojem se zadesilo da random groznom tragedijom raspolaže nekim kukavnim novcimai otarasiše se tih para, samo da ih više ne gledaju, izbegavajući pri tome odluku kome će da da daju, a kome da oduzmu životstvarno treba biti 1 kvalitetan retard pa optuživati te nesretnike

Link to comment

ficfiric, ti zboris mudro i posve je izvesno da ce smeling, kog shvatam sta ga izistinski muci, tako i postupiti. no, probaj to objasniti citavoj zatucanoj naciji koja se nakon ovog kurirovog pisanija pribojava dati.dosla sam ovde da podrzim smelinga pa makar me cerecili po moderaciji ko i njega; verovatno da je tacno da postoje klinci kojima bi ova kinta zivot znacila; zbog toga mi krivo samo sto novce dadose onima zbog kojih i tak, hteli ili ne, od usta odvajamo. zamislite situaciju u kojoj ovi napaceni ljudi, ognjanovici, that is, mole za pomoc a narod daruje institutu kako bi se njihovo dete sutra u njemu adekvatnije lecilo. jbg, ne ide to preko noci, a kapiram da ima malisana kojima gori.

Link to comment
Da, tacno je. Ministarka i RF ne mogu to da daju, jer nisu autorizovani da urade to. Ono sto su mogli da urade je da preporuce Ognjanovicima da daju bolesnoj deci sa spiska. Oni su to i uradili, ali Ognjanovici su odlucili da novac daju drzavi.
kako ne mogu to da daju. jesu poslali malu anitu koja je danas na naslovnoj blica (nakon napisa u medijima) i mosa (clana ovog bloga, rekla bih bez skandalizirianja medija). ako se dobro secam, pre par meseci je donesena i uredba da ce svim maloletnim gradjanima kojima treba biti placene operacije u inostranstvu (a da je bas zahvaljujuci njoj i anita otisla u bec). mislim da je upravo ministarstvo prava adresa ako imamo neka dodatna pitanja o ovome, a ne ognjanovici.
Link to comment
Ok, ako ti verujes da nece, neka bude tako.Nazalost, mislim da im je potreban novac, sad i ovde, a ne necije lepe zelje.
Pa to je banalna tvrdnja sa kojom se svi slažu. Naravno da im je potreban novac, kao i tolikim drugim roditeljima za njihovu bolesnu decu, ne samo u Srbiji nego širom sveta. To niko nije dovodio u pitanje. Ono što je problem je što ti smatraš da su baš ovi ljudi lično odgovorn da novčano podmire baš te potrebe.Gagorderka ti je lepo rekla. Jel imaš svoj stan? Kad bi ga prodao sigurno bi nekom detetu mogao da spaseš život (ako je reč o deci u nerazvijenim delovima Afrike, koja umiru iz najbanalnijih razloga, mogao bi da spasiš više desetina života). Jesi li prodao svoj stan da im pomogneš? Nisi? Onda sa ta deca umrla zbog tebe.Ali pazi, tu nije kraj, ima još: ako si za svoje pare koje si dao maloj Tijani mogao da pomogneš nekom drugom detetu sa većim izgledima na preživljavanje, a nisi, i to dete je umrlo zbog tebe.Vidiš kojim si se putem zaputio? Edited by Syme
Link to comment
Pa to je banalna tvrdnja sa kojom se svi slažu. Naravno da im je potreban novac, kao i tolikim drugim roditeljima za njihovu bolesnu decu, ne samo u Srbiji nego širom sveta. To niko nije dovodio u pitanje. Ono što je problem je što ti smatraš da su baš ovi ljudi lično odgovorn da novčano podmire baš te potrebe.Gagorderka ti je lepo rekla. Jel imaš svoj stan? Kad bi ga prodao sigurno bi nekom detetu mogao da spaseš život (ako je reč o deci u nerazvijenim delovima Afrike, koja umiru iz najbanalnijih razloga, mogao bi da spasiš više desetina života). Jesi li prodao svoj stan da im pomogneš? Nisi? Onda sa ta deca umrla zbog tebe.Ali pazi, tu nije kraj, ima još: ako si za svoje pare koje si dao maloj Tijani mogao da pomogneš nekom drugom detetu sa većim izgledima na preživljavanje, a nisi, i to dete je umrlo zbog tebe.Vidiš kojim si se putem zaputio?
Izvini, a zasto nisi taj isti stav (mnogoj deci je potreban novac, ne samo u Srbiji, zasto dati bas njoj, a ne nekom drugom) imao kad se skupljala kinta za Tijanu? Zasto ga imas sad, kad se skupljaju pare za Unu i Lanu?
Link to comment
ficfiric, ti zboris mudro i posve je izvesno da ce smeling, kog shvatam sta ga izistinski muci, tako i postupiti. no, probaj to objasniti citavoj zatucanoj naciji koja se nakon ovog kurirovog pisanija pribojava dati.
Upravo i pricam da svako pljuvanje Ognjanovica samo pogorsava situaciju i veoma otezava situaciju onima koji sad skupljaju novac. Svako ko je zajahao taj kurirov talas radi protiv dece kojima je pomoc hitno potrebna. Da nije bilo kurirovog linca, verujem da bi za neku od te dece novac vec bio prikupljen.Ponovicu, pretpostavljam da Kurir to radi zbog neplacenog reketa, ali ne razumem zasto obicni ljudi podrzavaju to.
dosla sam ovde da podrzim smelinga pa makar me cerecili po moderaciji ko i njega; verovatno da je tacno da postoje klinci kojima bi ova kinta zivot znacila; zbog toga mi krivo samo sto novce dadose onima zbog kojih i tak, hteli ili ne, od usta odvajamo. zamislite situaciju u kojoj ovi napaceni ljudi, ognjanovici, that is, mole za pomoc a narod daruje institutu kako bi se njihovo dete sutra u njemu adekvatnije lecilo. jbg, ne ide to preko noci, a kapiram da ima malisana kojima gori.
Novac je potreban i jednima i drugima. To sto je A pomogao prve, ne sprecava B da pomogne druge. Siguran sam da ova zemlja ima mogucnost da pomogne i jednima i drugima a sada se pravi atmosfera da roditelji dve grupe dece treba da se biju oko milostinje.
Link to comment

Moj stav nikada nije bio da je dati novac za Tijanu jedina i najispravnija stvar za uraditi i da je svako dužan da uradi baš nju. Zato to i nije obavezni, već dobrovoljni prilog! Niko ko je dao novac Tijani, a ne nekom drugom detetu, ne podleže moralnoj kritici ove vrste. NIti pak njeni roditelji podležu kritici jer su dali novac za jednu vrstu humanitarne pomoći, a ne za neku drugu (tim pre što je ova prva insititucionalno regulisana, pa samim tim, manje arbitrarna).Da su dali novac deci sa tvog famoznog spiska, takođe ne bih imao problem s tim. Obe odluke su u načelu legitimne. Koje je bolja all things considered, ni ja ni ti prosto nemamo dovoljno podataka da procenimo (ko ima? možda niko. a možda nedvosmisleno najbolje odluke i nema.).Edit: Editovao uvredu. Ako moderacija ipak smatra da je za ban, nek banuje.

Edited by Syme
Link to comment
Izvini, a zasto nisi taj isti stav (mnogoj deci je potreban novac, ne samo u Srbiji, zasto dati bas njoj, a ne nekom drugom) imao kad se skupljala kinta za Tijanu? Zasto ga imas sad, kad se skupljaju pare za Unu i Lanu?
ahahaha, pa ti stvarno više ne znaš šta tvrdiš. pa njegov "sastav" dovodi do apsurda TVOJU poziciju, a ne njegovu. a to je isto samo ako je ono što je neko uradio povodom ognjanovića (a to je da izvadi 100 din i da da za konkretno dete) isto što i slučaj kad neko incidentno treba da reši šta sa tuđih 100.000 (tuđih jer je poklon dat s obzirom na svrhu koja nije ostvariva - tuđih, jer se slažemo da s tim parama ognjanovići ne mogu na more ... )nemaš ti obavezu (u pravnom smislu) da daš 100 din za tijanu, kao što nemaš obavezu da hraniš gladno komšijsko dete. ali kad daš, to znači da si to prihvatio kao obavezu, pa po srpskom pravu ne možeš da se predomisliš i da tražiš natrag ono što si dao (a nisi bio dužan). to te spašava od one teze što ne prodaš stan - nisi u obavezi.tijanini roditelji su sada u poziciji da raspolažu tuđim darovima njihovom detetu i to treba da bude tako da se najmanji broj onih koji su dali oseti kao da je svrha darivanja skoro pa postignuta. ne mogu da odu na more od tih para, slažeš se? ne mogu ni da daju uni i lani a da uskrate dari, klari i lari. to bi izazvalo outrage i to opravdano. oni nisu u poziciji daću ako hoću kome hoću (u kojoj je bio prvobitni darodavac sa svojih 100 din).ja kapiram da orderka, kao jedna žena majka i kraljica misli, na osnovu površno iščitanih tvojih par postova, da si ti u moralnom slepilu i ludilu i da ti je autentično teško jer će neko dete da umre, pa ti, kao što si već kazao, ne bi mogao sebe da pogledaš ako nešto sad ne učiniš. samo, pogodi šta? ti ništa ne činiš. serendaš po forumu.dovoljno bi bilo da se ad hoc skupi vas XY i da se oglasite u kuriru kako hoćete svoje pare nazad da biste ih dali uni i luni. imali biste medijsku podršku, a meni se čini čak da biste i ponekog sudiju mogli da ubedite u osnov za povraćaj poklona kojem je otpao osnov. bio bi mi čak sladak da si sad u aktivističkom znoju svom samo svratio da se forumskim lezilebima najebeš majke onako u prolazu. no, nešto mi se čini da ti ništa od toga nisi preduzeo za unu i lunu, nego si došao ovde da ređaš andjele na vrh igle.fuj.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...