Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Maglic nije strasan..ima vise pravaca penjanja..od Prijevora je najgori taj je skroz alpinisticki..ima pravac od Trnovackog jezera on je dosta strm ali ok

i najlaksi i najlepsi od lokve Dernečište ...a do samog vrha,taj finalni uspon, ima nekoliko sajli ali nista gore od npr Bobotovog kuka znaci moze svako

Link to comment
  • 2 months later...
Koji si ti od ljudi na fotografiji?
Pretpostavljam da si bio tamo?
Naravno da sam bio, pa neću valjda da postavljam random slike planina po svetu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, Ras said:

Nisam to ni sugerisao.

Izvinjavam se zbog upadice.

Fotografija je lepa i verujem da si uživao.

u redu je - verujem da nije najčešća destinacija, pa verovatno deluje malo čudno.

Link to comment
3 minutes ago, Aleksandar88 said:

Jesi išao sa Extreme summit timom? Vidim na fejsu da su tamo emoji16.png

ko voli, može s njima. ja koji bez lažne skromnosti imam dosta iskustva u planinarenju nije bio potreban vodič za npr taj Fitz Roy (Argentina) hajk, koji je možda i najbolje uređena staza na kojoj sam bio. (jedina mana, kao i na Torres del Paine (Čile) - previše ljudi).

plus, hteli smo da vidimo i Atakama pustinju na severu Čilea i Boliviju. A to EST nema u ponudi.

 

Link to comment

@barrcode Svaka čast, destinacija iz snova... Baš sam pročitao Honoldovu knjigu i između ostalog o njegovom i Kaldvelovom usponu na Fic Roj. Ja sam opsednut tim čovekom, Honoldom. Free solo sam odgledao bukvalno 10 puta, sve one podcaste i sl na youtube odslušao bukvalno po 5 puta, sad skupljam real rock klipove (što nije lako, ima li ko šta?), i ostalo. 

Jedan od najfascinantnijih ljudi ikada.

Stvarno, daj još slika, još detalja, verovatno imaš tonu slika, priča, informacija.. 

Link to comment

ok, par slika iz Patagonije. (samo one sa mobilnog - crkla mi je kartica na fotoaparatu na kraju samog putovanja)

(javite ako vas interesuju i one sa sa severa Čilea (Atakama pustinja) i Bolivije)

Elem, tipični beskonačno prazni enormno veliki prostori u Patagoniji (argentinski deo):

spacer.png

 

Torres del Paine nacionalni park u Čileu:

 

spacer.png

 

Glečer Perito Moreno u Argentini. 35km dugačak, 5 km širok, 70m visok zid leda. 

spacer.png

 

Fitz Roy u Argentini. kada se gleda statistika vremenske prognoze, piše "na današnji dan, u prethodnih 30 godina - 28 puta je padala kiša". Nas je vreme poslužilo. Obično je da se nakon hajka (25km i 1200m uspona) zatekne vrh koji je potpuno u oblacima. 

spacer.png

 

 

Link to comment
20 hours ago, Aleksandar88 said:

Svaka čast. Ako te nekad ne bude mrzelo napiši kako sve to organizuješ, koliko košta, okači slike emoji16.png...

 

evo.

išli smo Rajanerom Nemačka-Barselona, pa onda 14h Level Airways-om (neka Iberijina low cost interkonti podružnica). Onda smo od Santiagu Sky Airways-om (lokalna čileanska low cost kompanija) do Punta Arenas-a (3h let, najjužniji čileanski aerodrom). Sledila je beskonačna vožnja busevima između Puerto Natalesa, El Calafate, El Chalten, tj argentinskog i čileanskog dela Patagonije. Spavanje isključivo po gradovima (jer u samim nacionalnim parkovima smeštaj (ako nije šator) košta nekih 4x više nego u Norveškoj npr, što će reći enormno skupo). Čile je skup za latinoameričke prilike, cene recimo kao u Nemačkoj. Argentina delimično jeftinija - i prijatnija.

U povratku isti let do Santijaga od Punta Arenas-a - pamtim taj let, jer je usled NEVEROVATNOG vetra avion pored našeg pao i 38ljudi je poginulo. Onda Santijago-Calama, pa do San Pedro de Atacama. Tamo nekoliko dana, pa onda 900km džip tura kroz južnu Boliviju, pa još par dana u SPdA i preko Santijaga (govno od grada, btw) nazad za Evropu.

Skupo jeste, ali opet vredi svakako to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...