Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

nemojte nikada penjati dva vrha Durmitora za dva dana posle 10dana lezanja na moru!!

imam drugu najgoru upalu misica u zivotu!  :isuse:

 

 

jos sam juce vozila 9sati..poslednja dva sata sam imala grceve u nogama,jedva sam se dovezla do kuce ..

Link to comment
11 hours ago, Anonymous said:

 

Lokalci kažu Grbaja, ostali svet Grebaja. Inače, zamenili su onu razdrkanu sajlu na Očnjaku i postavili normalnu. Pukao sam ove godine za Prokletije, bilo katastrofalno vreme, nisam ni otišao. Još uvek se nerviram.

E super vest, ja treba da idem za 3 nedelje, vec se spremio da je sajle bez :D

Link to comment
23 hours ago, Frile said:

Ako ništa drugo, ponešto je zgodna koska da se baci među planinare da se glože (Ostrvica vs. Ostrovica).

Ja sam bio 3-4 puta ako ce to da zavrsi neki posao... :))

Ostrovica je bila svaki put. 

Link to comment
20 minutes ago, iDemo said:

Ja sam bio 3-4 puta ako ce to da zavrsi neki posao... :))

Ostrovica je bila svaki put. 

Čak i na onoj nesrećnoj žutoj tabli podno iste, traje rasprava, neko precrtava O iz OstrOvice :D

Link to comment
2 hours ago, placenik said:

E super vest, ja treba da idem za 3 nedelje, vec se spremio da je sajle bez :D

 

Proveri ti to ipak, rekao mi je drugar što se penjao, ja to nisam video. Uostalom pitaću ga ponovo da potvrdi.

 

Očnjak neće biti bezbedan dok ne postave (a neće postaviti izgleda nikad) treću sajlu ispod onog izvikanog dela, to mi je bio najgori deo.

Link to comment
3 hours ago, ivy said:

nemojte nikada penjati dva vrha Durmitora za dva dana posle 10dana lezanja na moru!!

imam drugu najgoru upalu misica u zivotu!  :isuse:

 

 

jos sam juce vozila 9sati..poslednja dva sata sam imala grceve u nogama,jedva sam se dovezla do kuce ..

 

Trebalo je kod nas na Orjen da dođete prethodno, da nabijete kondiciju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Valja li ova cipela www.alpinashop.hr/p2-30-1078/tundra-63642 ? 

Vidim da nema vibram djon, potpuni sam laik, nisam siguran koliko je to bitno.

Edited by Desetka
Link to comment

i ja sam laik ali iz dosadasnjeg iskustva setanja po Fruskoj Gori sa povremeno 2-3 ,,ozbiljnije,, planine godisnje ti mogu reci da sve zavisi kakve su ti potrebe,za lakse hajkove i po sumovitim i ne-kamenitim terenima vibram nije obavezan..

 

ja sam se npr. na Bobotov kuk bez problema popela u Salomon patikama..

 

ove dobro izgledaju ali sve zavisi od udobnosti i tezine...i ako te ne smara odrzavanje kozne obuce..

 

 

 

i mene ceka kupovina cipela..ja nesto naginjem ka Lowa cipelama..

 

 

Link to comment
10 hours ago, Desetka said:

Valja li ova cipela www.alpinashop.hr/p2-30-1078/tundra-63642 ? 

Vidim da nema vibram djon, potpuni sam laik, nisam siguran koliko je to bitno.

 

Zavisi gde ćeš da ideš, vibram se preporučuje jer se "lepi" za stenu i smanjuje rizik proklizavanja i sl, ako ne ideš puno visoko i ne planiraš po stenama, uopšte nije neophodan. 

Link to comment
13 minutes ago, Mil@n said:

 

Zavisi gde ćeš da ideš, vibram se preporučuje jer se "lepi" za stenu i smanjuje rizik proklizavanja i sl, ako ne ideš puno visoko i ne planiraš po stenama, uopšte nije neophodan. 

Ovo, na žalost, više nije tačno :( Prošle godine u Intersportu, probam cipelu, koža, Vibram, nešto mi klizaju. Spustim cipelu (samo cipelu, bez da sam obuo) na nizbrdicu koja  tu, za potrebe probe, ima kamenu podlogu , i ona lepo otkliza do podnožja. Nisu ni svi Vibram-i isti. 

A ova Alpinina cipela, nema Vibram, nego običan đon, koji se lako ''troši'' na steni, za trupkanje po Srbiji su OK, ali ako zaređa visokogorstvo, odoše dok si reko keks. Standardna lowcost cipela, bitno da je udobna.

Link to comment

Ne znam šta znači kamena podloga :) Te "rampe" su tu da se proveri veličina i da li se nabijaju prsti pri silasku jer je mnogo veći pritisak na prednji deo cipele. Sumnjam da je u pitanju pravi kamen tj da to može da bude merodavno po pitanju proklizavanja mada razlike u đonovima sigurno da ima.

Hawaii Mate 10 Pro

Link to comment
4 minutes ago, Mil@n said:

Ne znam šta znači kamena podloga :) Te "rampe" su tu da se proveri veličina i da li se nabijaju prsti pri silasku jer je mnogo veći pritisak na prednji deo cipele. Sumnjam da je u pitanju pravi kamen tj da to može da bude merodavno po pitanju proklizavanja mada razlike u đonovima sigurno da ima.

Hawaii Mate 10 Pro
 

Te se klizaju u 3 lepe, video sam i kod ljudi na terenu (mnogo ih je kupilo, bile jevtine). Moguce i da je samo "bajata" cipela, za nas balkance, pa je guma ostarila i vise ne prianja dobro.

 

Link to comment
11 hours ago, Desetka said:

Valja li ova cipela www.alpinashop.hr/p2-30-1078/tundra-63642 ? 

Vidim da nema vibram djon, potpuni sam laik, nisam siguran koliko je to bitno.

probaj da li se kliza po mokrom kamenu, to ti je najvaznije. plus da ti je udobno posle jedno 10 km hajkinga.

 

 

 

 

Link to comment

Ja inače prodajem moje cipele koje sam kupio, planikine Jalovec. Mnogo su mi teške, osetim posle tura da su mi noge (tj listovi) umorniji 3x. Sada sam se na Bobotov penjao u starim dubokim Salomonkama koje su više doduše patike nego cipele i bio sam kao perce, milina.

Tako da te "teške" cipele, više no no. Ima tih visokogorskih modela ali iz kategorije lakih, na takvo nešto ću da pucam kada ove zavaljam. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...