Jump to content
IGNORED

Slusalice


*edited by mod

Recommended Posts

Ja imam Sennheiser BT HD4.40, stepenica ispod ovih što je kums predložio, nemaju noise cancelling ali evo išao sam s njima napolje po zimi, vrućini, na trčanje, ništa im nije, sve izdržale (imaju odličnu kožu, ne ljušti se kao ova jeftina skaj sranja) a zvuk bogovski. Najbolja investicija u posljednjih 5 godina.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Pa ako u slušalicama ima DAC, to je onda što bi rekli game changer, bolje se osloniti na to nego na DAC u telefonu, sigurno je bolji u sluškama. Ako u slušalicama ima dobar DAC i ako je dobra BT komunikacija između fona i sluški, onda to košta. I tu može najgora konfekcija od telefona koja ima iole pristojan BT čip, zvučaće bogovski. I to je i bolja i jeftinija opcija nego Ajfon od >1k evra i neke konfekcija sluške.

Verovatno i jeste bolje osloniti se na DAC u slušalicama, samo što je to dodatno zezanje jer cenim da se današnji konverteri kalibrišu prema savremenoj produkciji što verovatno i jeste bolja opcija za one koji će to prvenstveno da slušaju. Po tim kriterijumima su i Bose BT zvučnici odlični.:s_d:

 

Mislim, subjektivna je tema 300%, kao i zvuk generalno. Zato sam i predložio da se sa telefonom ispitaju modeli koji dolaze u obzir, ako je moguće. Verovatno sam staromodan, ali ako se muzika sluša sa telefona onda su dovoljne slušalice koje ispunjavaju osnovne zahteve o funkcionalnosti, mislim da tu nema priče o nekom sjajnom kvalitetu zvuka 

  • +1 1
Link to comment

Ali baš je milina toga sa novim tehnologijama kao što su BT i DAC unutar sluški što se čak i sranje telefon može podići na jedan viši nivo za eto ne baš 50 evra ali za 150 što da ne. Ne postoje žičane slušalice koje će utaknute u audio 3.5mm izlaz zvučati dobro na nekom prosječnom ili ispodprosječnom telefonu, biće krčanja, probijanja, za šta je kriv nizak kvalitet DAC u telefonu, kvalitet izrade izlaza, a sa BT sav prenos je digitala a sav processing se radi u sluškama. Milina.

Mislim, sve je u onom koliko para toliko muzike. Konfekcija sluške imaju problem i sa BT i sa obradom signala, jednostavno kvalitet se mora platiti, ali razlika u cijeni nije velika kolika je razlika u kvalitetu, u pozitivnom smislu.

  • +1 1
Link to comment

Jebiga, kao razlika između generacija Intelovih procesora. Novije je bolje, novije tehnologije, apgrejdovano.

 

Imaš za ~270 četvorku na Kupujemprodajem kod ovih švercera ili Mađara, novo.

Link to comment
Just now, James Marshall said:

Jebiga, kao razlika između generacija Intelovih procesora. Novije je bolje, novije tehnologije, apgrejdovano.

 

Imaš za ~270 četvorku na Kupujemprodajem kod ovih švercera ili Mađara, novo.

Thanx, to bi moglo da se pazari... Moje JBL su mi se malo raspale, mogao bih da se častim...

Link to comment

Pa da, to i jeste super stvar jer se jedan deo problema tako premosti, to stoji. Samo što još uvek mislim da maksimalno kvalitetan zvuk iz telefona može da se postigne bez prevelikog ulaganja. Uz stav da telefon ne treba za sada da se posmatra kao uređaj sa kog treba očekivati vrhunski zvuk.

@James Marshall

  • +1 1
Link to comment

Pa da ako ga gledaš čisto kao izvor audio signala. Ali pošto se ionako sve više okrećemo prenosnom digitalnom signalu, striming servisima itd. kao transportno sredstvo ka nekom uređaju koji će da radi obradu tog digitalnog signala pomoću svoje opreme (poseban DAC, BT slušalice, BT zvučnik), fon može itekako da posluži.

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

E, kakva je razlika izmedju WH1000XM-4 i WH1000XM-3?

 

Vidim da su ove sa 3 na kraju na popustu u gigstronu, za 250e... Jel' se to isplati?

XM-3 su koštale za black friday oko 160 evra u Austriji i Nemačkoj ,e to se isplati 

Ja imam odnosno moja sestra prvu verziju XM i stvarno su dobre sluške 

 

Te slušalice je našla u kanti za smeće jednog hotela.Upakovane u original futroli sa sve kablovima.

Pretpostavljam da ih je ostavio neki sportista ,koji su tada bili na nekavom takmičenju,bacio jer nije znao da imaju touch funkciju preko koje se reguliše jačina zvuka

Nisam ni ja znao da tako rade ,potražio sam upustvo na njihovom sajtu i pojačao volume kao čovek 

 

  • Haha 1
Link to comment

Ma telefon služi svrsi odlično, pa i ja slušam muziku sa telefona kada sam u pokretu. A nedavno smo ovde negde pričali o striming servisima koji sad polako puštaju napredniji zvuk, pravi audiofilski...i kako ga već sve reklamiraju. Što u principu znači da je zvuk koji su do sada strimovali bio mnogo slabiji (ili izmenjeniji), samo što oni to neće nikad priznati. A nekoliko generacija slušalaca se orijentisalo prema tome.

 

Jebala nas tema, sad mi na FB izlaze konverteri i adapteri svega živog za 1500 din.

@James Marshall

Edited by ragasto
  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, Fakundo Sava said:

XM-3 su koštale za black friday oko 160 evra u Austriji i Nemačkoj ,e to se isplati 

Ja imam odnosno moja sestra prvu verziju XM i stvarno su dobre sluške 

 

Te slušalice je našla u kanti za smeće jednog hotela.Upakovane u original futroli sa sve kablovima.

Pretpostavljam da ih je ostavio neki sportista ,koji su tada bili na nekavom takmičenju,bacio jer nije znao da imaju touch funkciju preko koje se reguliše jačina zvuka

Nisam ni ja znao da tako rade ,potražio sam upustvo na njihovom sajtu i pojačao volume kao čovek 

 

Izecu xm4, posle praznika kod Madjara™... mislim da ce to biti ok...

Link to comment
2 hours ago, Fakundo Sava said:

 

@autsajder ima da kupiš rajf za te slušalice ako ti dosadi da ti vise sa ušiju

Imaš i ove sunđere kao obogaćuju zvuk 

https://www.audioreviews.org/yaxi-earpads-review/

A Zeos je isto montirao na njih neke jastučiće i kao to kidah  

 

 

Proučio sam sve modifikacije prije kupovine - Krejmerovu, dodavanje rajfa, novih jastučića, pregledao desetine recenzija... i nakon ovih nekoliko dana nemam želju da čačkam bilo šta. Ove kukice/zakačke kako se već zovu su u stvari žica presvučena silikonom i fleksibilne su u pogledu podešavanja ugla i oblika, prema ušnoj školjki. To sam skontao trećeg dana. Kada se ovlada tehnikom brzog navlačenja, mogu da se dodatno "dotegnu" da bolje nalegnu. To se uradi jednom i zadržavaju taj oblik. Dobije se puniji zvuk, bolja zvučna slika i rezolucija (efekat je kao da pritisneš drajvere na uši rukama). Lagane su kao perce i sve što osjećam je blago nalijeganje sunđera, a i to se izgubi u veelikoj muzici nakon desetak minuta. Za mene je ovaj dizajn pravo otkrovenje, rajf me umara, spljošti mi i zamasti kosu... Možda nekad iz znatiženje naručim Yaxi sunđere.

 

Još se i mozak usvirao sa drajverima i baš uživam ovih dana. :)

 

@Frank Pembleton  Preporučiću Player kao prodavce. Veoma su predusretljivi i otvaraju bez pitanja bilo koje sluške u radnji i ostavljaju te u ćošku da mijenjaš i isprobavaš koliko hoćeš. Ako odlučiš da kupiš, dobiješ novi, neotpakovani par. Ja sam bio u Sarajevskoj.

 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 months later...

 

On 1.1.2022. at 19:11, Fakundo Sava said:

 

@autsajder ima da kupiš rajf za te slušalice ako ti dosadi da ti vise sa ušiju

Imaš i ove sunđere kao obogaćuju zvuk 

https://www.audioreviews.org/yaxi-earpads-review/

 

A Zeos je isto montirao na njih neke jastučiće i kao to kidah 

 

Nedao mi đavol mira:

 

koss4.jpg.99eae69e0beca441619c873e06759e73.jpgkoss1.jpg.9dc96df906ec73191bcb283056a9d3fe.jpg

 

Kupio ove Hamine i u njihov rajf utaknuo Kossovke. Mehanizam je isti, sve stoji kako treba.

 

Ovako je ipak udobnije, rajf je neprimjetan, a malo čvršće pribija sluške na uši, pa je zvučna slika preciznija i čvršća, podebljana u odnosu na onaj sa originalnim zakačkama.

 

Meni ovako idealno za zavaljivanje za računarom po nekoliko sati u cugu bez umaranja, a uz bezobrazno dobro sonično uživanje. Plus taj minimalistički retro izgled pritajenog tigera..

 

Poručio sam neke zamjenske sunđere sa Aliekspresa, malo liče na Yaxi, pa ćemo vidjeti. (Yaxi su mnogo skupi za naručivanje iz Japana).

 

Imam i futrolu :happy:

 

Spoiler

koss3.jpg.ddc43fd3f8106839baefc0d61d863447.jpgkoss2.jpg.502a22ce8efbaa824ea288090145a722.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...