Jump to content
IGNORED

FAF


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Hepiend je izvukao end. 
Ostalo sam več videla, (pre)više puta, odnosno doživela u drugim filmovima.
Nisam neki Hanekeov fan, ali gledam sve što Izabel Iper snimi, plus gotivim i Trentinjana, tako da...

Link to comment

Bilo bi lepo kad bi neki srpski scenarista ukrao ideju iz Neljubavi, pa preneo na filmsko platno šta se dešava sa sprskom porodicom, neopterećenom istorijom i geografijom, pa i finansijama, dok država sa TV bulazni o teritorijama.

 

Link to comment

 

lepo (lično) zatvaranje FAF i topla preporuka za Projekat Florida. 
film ima u sebi nešto univerzalno. u više navrata me tokom projekcije vratio u sopstveno detinjstvo na savi...

Link to comment

Gledala Fokstrot, preporučujem. Hajlajti filma- scena iz trejlera, kao i kad Jonatan priča drugovima u vojsci u kako je njegov otac prodao Bibliju koja je  10 generacija u porodici (prenosi  se sa kolena na koleno, kad najmlađi sin stasa za vojsku), za pin -up časopis. Pošto su mu drugari vratili sav ulepljen od masturbiranja, otac je preko interneta kupio kasnije isti takav, isti broj, sada vintage pin- up i dao ga Jonatanu kad je krenuo u vojsku, sa amanetom da Jonatan to ostavi svom sinu kad krene u vojsku i da ne  masturbira po časopisu. Divan crni humor provlači se kroz filmske scene. Lior Aškenazi, pratim rad ubuduće, dobar glumac koji odlično izgleda.

 

 

Link to comment
4 hours ago, pt 2.0 said:

 

lepo (lično) zatvaranje FAF i topla preporuka za Projekat Florida. 
film ima u sebi nešto univerzalno. u više navrata me tokom projekcije vratio u sopstveno detinjstvo na savi...

Odličan film skroz, a ovo dete .... ne pamtim kad sam gledao poslednji put ovako dobro dete.

Link to comment
On 12/2/2017 at 1:04 PM, pt 2.0 said:

Ajant23  ne razumem. ne zanima me.
pa ako bi mogao da me izostaviš iz budućih citata.

ontopic - sinoć sam prvi put u životu istrčala iz sale pre kraja filma. pozlilo mi. FELICITE. ne mogu da procenim da li mi je film bio upečatljiv, ili ga je time učinilo fiziloško stanje koje sam podnosila. 

 

zaboga, stavi Džefa Albertsona na ignore listu, dok se ne spusti sa nebesa medj raju, nemoj se mučiti.

Link to comment
On 1.12.2017. at 5:16 PM, pt 2.0 said:

Ja nisam kritičar uopšte, samo ljubitelj bioskopa i filma, ali sam saglasna sa ovim što si napisao za Đulijetu vs Bez ljubavi. I Đulijeta mi se dopala, ali utisak uopšte nije tako snažan kao posle ovog filma. Sećam se da sam pomislila tada - pa, drago mi je da se Almodovar malo pribrao.

Ni nemam pojma da vlada "trans" oko "Bez ljubavi". Bila sam sama u bioskopu, došla kući pod jakim utiskom, i ostavila post ovde. Ni sa kim u RL nisam razmenila utiske o filmu. Moje blisko okruženje ga nije gledalo, a kritike ne čitam.
Scena kad ona na kraju navlači trenerku sa natpisom Rusija i trči po onoj traci je izuzetna. I ne samo ta scena, i ne samo ta simbolika. 

Edit. Odlazak kod majke je takođe odličan. Počevši od onoga gde naglašavaju kako ne postoji način da se objasni kako se do tamo dolazi, jer put nije obeležen, već da se samo ode. Meni je ovo filmčina od prvog do poslednjeg kadra, od prvog do poslednjeg sloja značenja.

išla da gledam Bez ljubavi.

dopao mi se, mada je beznadežan, crn poprilično, a ja sam nekako sklona onom mišljenu, da je umetnik na neki način dužan da odškrine makar mala vrata nade, na kraju

kakogod, ipak bih ga preporučila za gledanje, mislim,ta beznadežnost je danas nažalost uobičajena pojava u umetničkim delima

ed.

to što sam citirala, znači da se uglavnom slažem sa kvotovanim, s tim što Đulijetu nisam gledala, pa se ne odnosi na to poređenje

Edited by dùda
Link to comment
  • 8 months later...

Evo, sad ću da budem kao moja kuma koja je oko 30.6. počinjala sa planiranjem gde će za Novu godinu a oko 1.1. gde će na letovanje. Tako i ja iščekujem zimu, novog Nuri Bilge Džejlana  i njegov najnoviji film Divlja kruška.

Film je prikazan i na tek završenom Sarajevo filmskom festivalu.

 

 

Quote

 

DIVLJA KRUŠKA U SVIMA NAMA

U programu “U fokusu” 24. SFF-a prikazano je posljednje ostvarenje Ceylana, naslova Drvo divlje kruške, koje je premijeru imalo u ovogodišnjem Cannesu, nakon koje su uslijedile izrazito pozitivne kritike publike i struke. Glavni protagonist ovog filma, u kojem je moguće prepoznati sva prethodna Ceylanova ostvarenja i koji, zapravo, predstavlja nastavak jednog neprekidnog filmskog djela ovog autora, jeste diplomant i mladi pisac Sinan (Aydin Doğu Demirkol), koji se s fakulteta iz obalnog grada Çanakkale vraća u rodno selo kako bi skupio novac za objavu svog romana. Međutim, ondje se suočava s raskolom u porodici koji je prouzrokovala ovisnost o kockanju njegovog oca Idrisa (Murat Cemcir), ali i apsolutnim otuđenjem od mjesta u kojem rođen.

U ostvarenju Drvo divlje kruške Ceylan se vraća svom autorskom tematskom trojstvu, porodica – umjetnost – priroda, ali i dopunjuje bogatstvo vizualne ljepote, te ponovno stvara filmsko remek-djelo zapanjujuće životne gustoće i tematske širine, u čijih tri sata i osam minuta stane cjelokupna čovjekova potraga za smislom vlastitog postojanja. Dok potražuje novac za autobiografski esej o lokalnom krajoliku na kojem rastu stabla divljih krušaka, a razgovarajući s lokalnim mještanima i poznanicima o religiji, umjetnosti, ljubavi, Sinan se konstantno suočava s vlastitom izgubljenošću i nepripadanjem te nesvjesno priziva smrt vješanjem. “U nama često prepoznam divlju krušku”, kaže Sinan ocu Idrisu, misleći na ljude koji žive i rastu zajedno s njenim stablima nepravilnih oblika i čudnih plodova. “Svi smo mi odmetnuti, osamljeni, zlokobni”, dodaje. Ipak, posljednji razgovor s ocem, koji je naposljetku ostao jedini kanal njegove frustracije i mržnje, a u kojem saznaje da je on jedini pročitao njegovu knjigu, dokazuje da čovjek kao divlje živo biće ima svoje mjesto u vremenu te da je “divlja kruška ponekad može biti divnog okusa”.

 

 

https://stav.ba/nuri-bilge-ceylan-reziser-koji-je-uspio-ukrotiti-zivot/

 

https://bosonoga.com/2018/06/04/turska-neodoljiva-ljepota-morbidnosti-koja-je-impresionirala-kan-video/

 

https://www.sff.ba/novost/10800/posveceno-nuri-bilge-ceylan

 

 

 

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 month later...
Quote

 

Dobitnik Zlatne palme, film japanskog reditelja Hirokazu Korede "Kradljivci" svečano će otvoriti 24. Festival autorskog filma u Beogradu, koji će biti održan od 23. do 30. novembra, najavio je "MegaKom Film". 

 

Ova krimi-drama predstavlja priču o socijalno ugroženoj porodici, koja živi na ivici egzistencije u predgrađu Tokija. 

 

Na festivslu će biti prikazan i novi film Žan Lik Godara "Slikovnica", zatim novo ostvarenje reditelja filma "Šaulov sin" Lasla Nemeša pod nazivom "Zalazak sunca", prikazan na Venecijanskom filmskom festivalu, kao i "Klimaks" Gaspara Noea. 

 

Domaće premijere imaće filmovi "Granice, kiše" Nikole Mijovića i Vlastimira Sudara i "Teret" Ognjena Glavonića. 

 

Ovogodišnji FAF će se održavati na najvećem broju lokacija do sada. 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

https://faf.rs/

 

Izašao program. Sigurno gledam Drvo divlje kruške, Granica, Kradljivci i Rumune- Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari. Sigurno još neki kad napravim detaljni plan.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...