Jump to content
IGNORED

Da li jedete slatko, koliko i kada?


Amelija

nekoliko pitanja  

58 members have voted

  1. 1. nešto slatko posle ručka/večere?

    • obavezno
      17
    • često
      24
    • samo ako se nisam dovoljno najeo slanog
      8
    • samo ako sam se dosta najeo
      4
    • nikad
      5
  2. 2. slatko za doručak?

    • obavezno
      10
    • ponekad
      26
    • nikako
      22
  3. 3. slatko kao ručak ili večera

    • mogu bez problema
      15
    • mogu ponekad
      15
    • ne mogu nikako
      28


Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • assück

    17

  • ordi

    9

  • Amelija

    9

  • morgana

    8

hteo sam da se ispravim jer me zorglub pogresno razumeo ali je laron otprilike sublimirao. sam od sebe retko iniciram obzder slatkisima, za nabavku je zaduzena supruga. dok nismo ziveli zajedno, slatko sam jeo o rodjendanima, slavama i sl, kada keva nesto napravi, a cokolade sam poceo da jedem sve manje i manje jer moji hasaju iskljucivo crne. kad je slatko na domak ruke, ako ga iole volim i ako mi je iole dosadno, prozdirem do kraja. ako ga bas volim, prozdirem iz ljubavi i zadovoljstva (linolada, after eight). nista slatko nisam pravio (ako izuzmemo ranije ulupana jaja, ili od prosle nedelje bundevaru) i iako je fino ispala, ni upola nisam uzivao u spremanju koliko uzivam u spremanju slanog. dakle, kada bi slatkisi prestali sami od sebe da dolaze u moj zivot (ili putem supruge) mislim da bi me previse mrzelo da ih pribavim. u samishki ionako uvek stojim satima pred konzervama pelata i gondolama sa pastom...

Link to comment

Tamo negde od 2000. do dve i pete, seste sam jeo 150 gr cokolade dnevno u proseku. Ko alkos, ako pocnem da jedem taj dan, jednu kockicu, nema zaustavljanja.Sad sam snagom volje na nekih 50-70 gr dnevno, u proseku. I dalje mogu 200 na dan bez problema, ali to se desi mozda jednom mesecno.

Link to comment

Uf, teska tema za mene... cokolada u svim oblicima, ukusima, agregatnim stanjima, a najvise volem cokoladu punjenu cokoladom i prelivenu cokoladom! Svaki dan pojedem bar cokoladicu , trudim se da se drzim male kolicine, osim kad skuvam litar pudinga od cokolade :DAli, ne mogu da jedem slatko za dorucak niti generalno na prazan stomak jer mi posle bude bas gadno u stomaku.

Link to comment

Čokoladu mogu uvek i u svim oblicima. Crnu preferiram ali ni jednoj nisam rekao "ne".Dešava se da ceo dan jedem samo čokoladu ili stvari koje u sebi imaju čokoladu i ništa drugoU proseku dnevno pojedem od 20 - 50g. čokolade - svaki dan!Doručak, ručak, večera, užine - svejedno, uvek sam za konzumaciju.Jedini momemnat kada nisam za čokoladu ili neke kolače, to je kada pijem pivo.Rezultat reakcije koje moj stomak daje posle kombinacije pivo&slatko - mi nikako neodgovara :)Šećer kao slatko, izbegavam u širokom luku, Nikad šećer u kafu, čaj.Kolače koji u sebi nemaju čokoladu ne pravim.

Link to comment

Uopste ne jedem slatkise, osim sto vec godinama svako jutro za dorucak oljustim kutiju Wellnessa sa crnom cokoladom i pomorandzom. To je ono sto Zivana naziva fosilnim ostacima Jaffe, ili tako nesto.

Link to comment
Šećer kao slatko, izbegavam u širokom luku, Nikad šećer u kafu, čaj.Kolače koji u sebi nemaju čokoladu ne pravim.
E da, ovo zaboravih. Kafu pijem slatku, i to prilicno ali i jaku. Sve ostale tekucine bez secera, caj, limunada itsl. Kolac bez cokolade nije kolac!
Link to comment
Uopste ne jedem slatkise, osim sto vec godinama svako jutro za dorucak oljustim kutiju Wellnessa sa crnom cokoladom i pomorandzom. To je ono sto Zivana naziva fosilnim ostacima Jaffe, ili tako nesto.
Ja umirem za Wellness i to baš taj sa čokoladom i narandžom! Još sa časom mleka... Mada sam u poslednje vreme našao novog favorita - sa kakaom. Izvrsno idu uz voće, posebno uz šljive.Inače, slabo jedem slatko, osim kad me spospadne neizdrž. Edited by Syme
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...