Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

aiii, da uplaniraš neki put na jug pod obavezno, pa da probaš razne verzije, pirotsku, leskovačku, vranjansku, letnju, ljutu i neljutu...
moja je jednostavna varijanta leskovačke - pečena paprika sitno iseckana, sir, beli luk, tucana ljuta po ukusu i ulje. još da sam imao suvu vezenku, bila bi za 5+

Edit: sad ćeš da me pitaš šta ti je to vezenka, pa evo
16327.png

Edited by aram
Link to comment

Ja sam rkno u rernu raskomadano pile na batatu. Premazo pile pastom nastalom u avanu. Sea salt, biber, neka mešavina začina za giros, ima i listiće bluka, mulje i bulje. Bulje dalo neku super bolesnu zelenu boju. Biće I supica. 

Link to comment
5 hours ago, aram said:

aiii, da uplaniraš neki put na jug pod obavezno, pa da probaš razne verzije, pirotsku, leskovačku, vranjansku, letnju, ljutu i neljutu...
moja je jednostavna varijanta leskovačke - pečena paprika sitno iseckana, sir, beli luk, tucana ljuta po ukusu i ulje. još da sam imao suvu vezenku, bila bi za 5+

Edit: sad ćeš da me pitaš šta ti je to vezenka, pa evo
16327.png

 

Divne su vezanke, aromatične, slatkaste, uglavnom taman ljute. Makedonci ih cele, osušene, prepeku na skari ili na plotni i posluže tako, pa sam izmrviš na jelo koliko želiš 

Edited by banatjanin
Link to comment
On 23.11.2019. at 17:48, ivy said:

72380601_10221793722291738_1533322952672

 

 

 suncanice punjene sunkom i sirom :P

 

Davio sam se s tim jesenas, bila je prilično rodna godina:

 

bzTlWDt.jpg

 

Moj drugar je juče na Povlenu našao malu sunčanicu. Neverovatno.

Link to comment
18 hours ago, aram said:

aiii, da uplaniraš neki put na jug pod obavezno, pa da probaš razne verzije, pirotsku, leskovačku, vranjansku, letnju, ljutu i neljutu...
moja je jednostavna varijanta leskovačke - pečena paprika sitno iseckana, sir, beli luk, tucana ljuta po ukusu i ulje. još da sam imao suvu vezenku, bila bi za 5+

Edit: sad ćeš da me pitaš šta ti je to vezenka, pa evo
16327.png

uh što dobro izgleda. hvala za hint.
 

Link to comment

Izgleda da je bio potreban YT da me podseti kako sam nekada voleo da sendvič sa sardinama spremam sa zelenom salatom i majonezom.

Klip me je naterao da kupim i majonez i rukolu, pa sam uradio praktično sve kao na tom videu.

Umesto tosta (premale kriške), zagrejao sam hleb, donje parče premazao puterom, pa poređao rukolu, sardine (njegove izgledaju baš baš dobro!), naseckao kapar preko, zalio limunom i pobiberio. Na gornje parče nacedio malo majoneza, preklopio, pojeo u slast i sada se (konačno) razgaćio uz kafu.

Jedino što je u sendviču nedostajalo je malo ljute paprike.

Edited by Ras
Link to comment

Mala dica i ja tirolsku i pavlaku na lepom hlebu a za ženu i veliko dite sam spremao ostatke:

Zdenku na leba, kiseli kornišoni, cherry paradjzići, napravio kupus, mrkvu i ajsberg u dresingu od meda, sirćeta, pavlake, rena i dijona, iseckao ostatke mesišta na trakice, majonez i luk odgore. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...