Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

dosao sam ovde da pitam sta raditi sa dimljenim lososom. doneo mi ribar sa kamchatke u rucnom prtljagu (zvuci neverovatno ali je tako), greota da se baci. kontam da je ready to consume, samo ga rezem? dimljena riba dobro ide sa votkom i pivom pre nego vinom? ako ne pomognete moram da se pozovem u goste sa ribom kod nekih rusa ili skandinavaca, oni bi morali znati sta je ciniti. 

 

dugo nisam otvarao ovaj topic, vidim da marc ima gastronomsku turneju po BsAs...jeste odlican has tamo. meni je hilite bio rostilj (parrilla) u privatnoj varijanti (kuca, potok, plasticne case, veoma prijatna ekipa). za steak nisam imao problema posto sam ziveo u palermu u kuci iznad najpoznatijeg steak restorana, da li je najbolji ne znam, nije los svakako. la cabrera bese ili tako nekako, lako se google, u svim turistickim vodicima ga ima. 

Link to comment

jedesh brate. samo se trudish da to chinish polako, ipak ^_^

 

nama su jednom ex-studenti doneli 3/4 metra lososa iz neke norveshke, pa smo jeli danima (crni lebac, bash crni, neko mazanje i losos preko), dok ne izashlo svima naushi, i onda rekli meni nosi dete kuci ovo shto je ostalo. pa smo se kotluce po malo pricheshcivali sabajle, dok je trajalo...

Edited by gospa buba
Link to comment

posalji meni.

 

osecam da je tvoj dimljeni losos s kamcatke divljak. to nikad u zivotu nisam jela, mora da je divno. blago tebi. jedi za sve nas bez icega, leba i lososa. tako bih ja. 

Link to comment

losos seci sto tanje ako ga jedes bez obrade. dobro ide s krem sirom, biberom, kaparima i par kapi limuna. dobar je i s kajganom. mozes da ga ubacis u vec smuckana jaja pre przenja i da przis zajedno ili (sto ja preferiram) da napravis kajganu, nabacis na neki dobar hleb pa losos tanko secen na vrh. dobar i s avokadom, opet biber i par kapi limuna. hleb - moze bagel, moze neki dobar crni, moze tost. ide dobro uz votku i belo vino, uz sampanj jos bolje. prijatno.

Link to comment

i samo pazi koliko jedeš po porciji. ja sam jednom tako napao odličnu lososovinu, pojeo 400-500g iz cuga i hteo da puknem posle :D a dok jedeš ne čini ti se tako uopšte...zlikovac je losos 

Edited by MancMellow
Link to comment

neki dobar tanak hlepčić, neki dobar namaščić (što kaže Adam, krem sirić) a može i puterčić, i lososa preko. listić rukole included

 

oh!

Edited by assück
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...