Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Ispekao sam sinoć crvene paprike, iscepkao, posolio i ostavio u tegli, zajedno sa listićima belog luka, seckanim listovima peršuna i celera i nalio maslinovim uljem. Jutros ih tamanim uz hleb i beli sir.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

y4mgNavydoq1P79MNVhRzz4JiyW0COMmUS3NQx_p

 

Sendvič sa patlidžanom i paprikom.

 

Ideja

 

Modifikacija (današnja izvedba):

-tahini za podlogu, prirodni saveznik patlidžana

-patlidžan samo grilovan na roštilj tiganju

-preliv: sok od limuna, maslinovo, ulje, senf, med.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Ma ne naravno, samo mi upalo u oci sto se savija, a vidim da je sendvic majstor. Ako se ne varam rekao da je drzao neku pokretnu sendvicaru. I sama sam pobornik ukusnih sendvica i jos boljih kombinacija.
A patlidzan obozavam u svim varijantama.



Link to comment

ima ovde zanimljivih detalja, probace se....

 

kad smo vec kod patlidzana - jedan od omiljenih recepata mi je patlidzan s tahini sosom. vrlo jednostavno. patlidzan se uzduz isece na kriske, baci na pek papir i u rernu na 200C jedno 20 minuta. izvadi se, tek sad se posoli i poprska muljem, zatim okrene, posoli i poprska muljem i s druge strane i nazad u rernu na jos 15ak minuta ili dok ne bude fino braonkast.

 

za to vreme se umuti sos od tahinija. puna supena kashika tahinija, sok od jednog limuna, jedan cen bluka usitnjen, dve kasike vode i soli ko kako voli. to se dobro smucka u sos koji treba da bude otprilike gustine jogurta. ako je gusca smesa, doda se jos vode al polako, kashiku po kashiku, da se ne pretera. ovo je kolicina za dva, tri omanja patlidzana. moze se dodati po potrebi.

 

poredjaju se patlidzani, namrvi preko njih fete (al ne mnogo, da uleti ponegde), preko se nakapa sos i seckani persun i to je to. preukusno. kad krenem, ne znam da stanem. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...