Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

2 minutes ago, djeneralche said:

Ja sam nedavno razmisljao zasto mi se ajvar vise i ne jede onoliko koliko sam ga jeo u detinjstvu, pojedem teglu godisnje i to uz proju, i razmisljao sam o kevinom ajvaru i shvatio da ono sto mi se zapravo svidjalo je bio patlidzan u kombinaciji sa paprikom. Jel ima neki dobar kupovni sa tom kombinacijom? Ili u sve ide patlidzan pa mi teorija pada u vodu?

Makedonski Mammas Malidzan je sa patlidzanom.Oseca se dim,ukusan je.Ostali mi se ne dopadaju nesto.

 

Link to comment

Ima da se uzme cist patlidzan u tegli.Kao ajvar od patlidzana.Turski i Iranski.Vrlo dobar namaz,pogotovo sa tahinom preko.Plus je dostupniji od ok ajvara po Turskim/Blisko Istocnim radnjama.

Link to comment

mjok, sve si pomešao. juče sam teo, pa mi sin javio da ide na klopu s drugarima, žena rekla da neće da jede ništa osim pirinča, pa sam završio sa maheemovom salatom, krompirom i ribom iz konzerve
evo slika i od juče
119220937_10158703159689559_588364670671

Link to comment

Nadam se da ti se dopala salata :)

E i ja ću sad konzervu ribe i krompir. Meni je taj kombo praznik. Sad zamisljam da cu to preneti na decu pa kad odapnem da ce me se setiti u "Konzerva ribe sa krompirom" večerima.

 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Anonymous said:

Kako

Vrlo jednostavno, samo se treba setiti na vreme jer treba dva dana. Dakle, prvog dana 300 grama kobasica (neke masnije a prodimljene, bez paprike jer ne ide paprika tako lako sa crvenim vinom, nešto tipa kvalitetne kranjske) izbockati na više mesta, preliti sa 400ml crvenog vina i kad provri kuvati desetak minuta. Kad se ohladi staviti sve u frižider da se marinira do sutra.
Sutradan opet zagrejati te kobasice i kuvati ih na laganoj vatri, otklopljene. Na maslinovom ulju propržiti dva praziluka, dodati malo selena i koje smrvljeno zrno najkvirca, jednu sitno iseckanu šargarepu i 400 grama kuvanog kestena (divna stvar je što to ovde uvek imam da kupim gotovo, ne moram da kuvam). Kad se to sve malo uprži, preliti sa litar i po supe i kuvati jedno 25 minuta. Kobasice, kad ostane oko 100ml vina, izvaditi na dasku i iseckati na kolutove pa vratiti u vino i kuvati dok vino sasvim ne ispari. Supu izmiksati štapnim mikserom, po želji dodati pavlaku, u tanjir sipati supu, dodati kobasice i posuti svežim listićima timijana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...