Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Odgledah i ja za vikend. Ima smesnih momenata, ali je predugacak.

 

Akcione scene su malo over the top.

 

I ako sam dobro skapirao, mozda bude jos 8 delova?

 

Bolje da su skratili i napravili seriju.

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Link to comment

Odgledao sam prvi put All about Eve (1950). Pre toga Tramvaj zvani zelja i Macka na usijanom limenom krovu. Svi su me odusevili, ali da li mi se samo cini ili ne, ne znam, tek imam utisak da prosecan posetilac bioskopa danas ne bi ni bio u stanju da isprati takve filmove, a kamoli da to budu jedni od najgledanijih filmova godine. Kao da danas sve mora da bude uprosceno ili nacrtano publici do maksimuma da bi bilo box office success.

Link to comment

Pa kao i sve u životu. Vidi šta su trenutno najčitanije knjige, najgledanije tv emisije i kakve su poruke najpopularnijih političara. Idiokratija, smanjuje se i nivo koncentracije i vrijeme pažnje. 

Link to comment
33 minutes ago, Meazza said:

Odgledao sam prvi put All about Eve (1950). Pre toga Tramvaj zvani zelja i Macka na usijanom limenom krovu. Svi su me odusevili, ali da li mi se samo cini ili ne, ne znam, tek imam utisak da prosecan posetilac bioskopa danas ne bi ni bio u stanju da isprati takve filmove, a kamoli da to budu jedni od najgledanijih filmova godine. Kao da danas sve mora da bude uprosceno ili nacrtano publici do maksimuma da bi bilo box office success.

I onako ima sve na tom tviteru...

A ko bi da se udubi ima fejsbuk… :fantom: 

 

Obaska sto recimo '12 gnevnih ljudi' danas ne bi ni u pozoristu mogli da prodju.

Osim ako na pola filma ne bi kroz prozor uleteo Brus Vilis da razresi situaciju….:sleep:

Link to comment

Nisu taj Vilis i taj prozor holivudska izmišljotina. Pamtim slučaj (ne i predstavu) da je u srpskom pozorištu (Atelje?) Bata Paskaljević uskakao kroz prozor i to u poodmaklim godinama, kada je već hodao uz pomoć štapa.

 

Na temu pažnje, svuda su vesti o osamdeset godina koje su prohujale sa vihorom.

Link to comment
28 minutes ago, namenski said:

I onako ima sve na tom tviteru...

A ko bi da se udubi ima fejsbuk… :fantom: 

 

Obaska sto recimo '12 gnevnih ljudi' danas ne bi ni u pozoristu mogli da prodju.

Osim ako na pola filma ne bi kroz prozor uleteo Brus Vilis da razresi situaciju….:sleep:

 

Nisam gledao taj film a cuo sam da je dobar. Potrazicu ga.

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Nisam gledao taj film a cuo sam da je dobar. Potrazicu ga.

Potrazi, ali pazi :D: Lametov iz 1957, sa Henri Fondom i ekipom.

Imas doduse u ruski rimejk od pre neku godinu, Mihalkov i zacudo nije los, ali je i on morao da da obol modernim vremenima i izadje na ulicu zarad malo akcije...

Link to comment
30 minutes ago, namenski said:

I onako ima sve na tom tviteru...

A ko bi da se udubi ima fejsbuk… :fantom: 

 

Obaska sto recimo '12 gnevnih ljudi' danas ne bi ni u pozoristu mogli da prodju.

Osim ako na pola filma ne bi kroz prozor uleteo Brus Vilis da razresi situaciju….:sleep:

Ne znam kako je Locke prošao na blagajni al prikazuju se ti "pozorišni" filmovi u svetu. Carnage, The Party,...

Link to comment
3 hours ago, maheem said:

Ne znam kako je Locke prošao na blagajni al prikazuju se ti "pozorišni" filmovi u svetu. Carnage, The Party,...

 

Skromno je Locke prosao. U Americi je igrao u malom broju bioskopa (stotinak, sto nije ni blizu nationwide releasea), u Britaniji takodje. Ali posto nije puno kostao, zaradio je preko toga..

Link to comment

On its first release, 12 Angry Men received critical acclaim. A. H. Weiler of The New York Times wrote, "It makes for taut, absorbing, and compelling drama that reaches far beyond the close confines of its jury room setting." His observation of the twelve men was that "their dramas are powerful and provocative enough to keep a viewer spellbound."[13] Variety called it an "absorbing drama" with acting that was "perhaps the best seen recently in any single film,"[14] Philip K. Scheuer of the Los Angeles Times declared it a "tour de force in movie making,"[15] The Monthly Film Bulletin deemed it "a compelling and outstandingly well handled drama,"[16] and John McCarten of The New Yorker called it "a fairly substantial addition to the celluloid landscape."[17]

 

However, the film was a box office disappointment in the US[18][19] but did better internationally.[3] The advent of color and widescreen productions may have contributed to its disappointing box office performance.[18] It was not until its first airing on television that the movie finally found its audience.[20]

 

:fantom:

Link to comment
4 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Skromno je Locke prosao. U Americi je igrao u malom broju bioskopa (stotinak, sto nije ni blizu nationwide releasea), u Britaniji takodje. Ali posto nije puno kostao, zaradio je preko toga..

Kontam da je 80% troška filma Hardijev honorar :)

Link to comment

Moguce, mada znaju glumci poput njega da za male pare snime neki nezavisan niskobudzetni film jer im se svidi prica (u ovom slucaju Hardy je bas zeleo da radi sa Stevenom Knightom, posle su saradjivali na vise projekata), a naplate debelo kada rade fransizu.

 

Bas sam sad pogledao brojke za Buried sa Ryanom Reynoldsom, posto se mogu praviti paralele jer imaju slican koncept. U Americi je isto prosao skromno, ali je zato u Britaniji i jos nekim trzistima prosao znatno bolje. Po meni neocekivano..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...