Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Bitno da si ti imao lovu/kreditnu sposobnost za taj auto, za ostalo ces lako.

 

Nadam se da imas garazu :D

 

Imao sam sestru koja radi u lizingu pa moze da sredi, sto se tice zvanicnih primanja ja bih mogao i na socijalnu pomoc.

A sto se garaze tice, imam kasko, ko ga jebe. :D

Link to comment

Ma nije za svaleraciju nego volim da mi je lep ako vec mogu da biram. Odjebo sam sve price o rezervnim delovima, padu vrednosti nakon 4 godine i slicno. Gledao samo sta za te pare moze da valja i da bude sexy.

Benzin 2.0, 120 konja a uzeo bih mozda malo jaceg, ali u sedan verziji nije bilo jace na nasem trzistu, a hecbek ne mogu da vozim (opet estetski problem). Sad kad sam ga gario mi se cini da bi mu valjao jos koji konjic, ali sad nisam siguran da li je bas tako. Videcu sad 1. maja, preci ce 2000 km pa cu moci da ga ocenim.

 

 

120KS iz 2 litra? el si siguran da ti nisu uvalili neki opelov motor od pre 30 godina?

Link to comment

Đubre, koje je godište? 

 

Ja vozio na Islandu 6 dana neki praktično novi polo sa 30ak km na brojilu, sve radi kao pjesma i miriše još na novo, pa sam se primio kao mlad majmun na upgrade vozila i tako bauljam po oglasima danima tražeći ne znam šta. Mada mi je prvi pick odavno honda civic 8. generacije tzv svemirac, jedino što drži cenu kao da radi na vodu. 2006, 2007 ide i do 6500e pa i više.

Link to comment

120KS iz 2 litra? el si siguran da ti nisu uvalili neki opelov motor od pre 30 godina?

 

 

Đubre, koje je godište? 

 

Nov sam uzeo. Ne znam puno o motorima, ali jace sedan verzije od ove i ne prave i uopste nije slab auto. Poterao sam ga Ibarskom i ono sasvim dobro ubrzava. Mazda 6 koja je 2.0 i 165 konja je vec monstrum, ono bukvalno skace pod nogom. Ostao mi je mali zal sto se nisam odlucio za nju. Bas me zanima kako cu gledati na ovo moje pisanje nakon sto se vratim s puta i da li ce mi se ciniti slab kad budem pokusao s preticanjem Zabara.

Link to comment

Nov sam uzeo. Ne znam puno o motorima, ali jace sedan verzije od ove i ne prave i uopste nije slab auto. Poterao sam ga Ibarskom i ono sasvim dobro ubrzava. Mazda 6 koja je 2.0 i 165 konja je vec monstrum, ono bukvalno skace pod nogom. Ostao mi je mali zal sto se nisam odlucio za nju. Bas me zanima kako cu gledati na ovo moje pisanje nakon sto se vratim s puta i da li ce mi se ciniti slab kad budem pokusao s preticanjem Zabara.

Imam ovde drugara, koji je mehanicar sa zlatnim prstima. popravlja sve od bube do hamera. kaze covek da su Mazdini motori ubedljivo najbolji izbor danas u poplavi malolitraznih nabudzenih motora. i kad ti se nesto pokvari, ne daj boze, nije neka kinta u poredjenju s turbo.motorima. Dosta ti je 120 konja, danas ionako nigde ne mozes da vozis iznad 130 na sat. Mislim, mozes ali to zadovoljstvo ima da kosta:)

Uzivaj.

Link to comment

Svaka cast Japancu koji ga je napravio, ja sam ga samo kupio :D Hvala za srecno :)

 

ne, sad ozbiljno. jel si siguran da vozis 120KS 2.0 benzinski motor? po ovome sto pise na netu takav motor ne postoji u mazdinoj aktuelnoj gami.

 

edit - pardoniram se, nasao. http://www.autoexpress.co.uk/mazda/3/88417/long-term-test-review-mazda-3 

mazda inace kurvinski cuti i pominje 155 KS kao regularni 2.0 benzin motor.

Edited by yolo
Link to comment

@Milan

Ako ti je lakse, do pre neki dan sam vozio Ford K koji nisam uspeo da prodam ni za soma evra, ljudi voze skuplje bicikle :D Odluka da se krene u ovu investiciju je pala kad sam shvatio da opet treba da pozajmljujem auto za put i da je to zaista neprikladno vec trecu godinu zaredom. Prosle godine sam sa pozajmljenim autom imao udes i krnuo 500 evra na popravku i jos me bilo sramota od coveka.

Prvo sam krenuo da se tripujem oko neke polovne Insignije (isto zato sto mi se svidja), ali mi je sestra uletela s pricom da mogu uzeti nov auto na lizing preko nje. Nikad ja ne bih mogao sloziti 20 soma evra na gomilu, to bi za mene bilo neizvodljivo i kad bih uzimao 10 soma mesecno. Ovako mi na 4 godine uzmu dodatnih 2 soma, sto je nesto sto mi deluje ok a imam i nov auto. Jednom sam do sada kupio nov (Sevrolet Kruz) i nadam se da ce mi zivot dozvoliti da vise ne uzimam polovna kola. Mnogo cimanja ima oko polovnog a ja i ne umem da ocenim stanje i kontam da svako moze da me zajebe. Polovan je za ljude koji se razumeju u automobile, evo ja nisam imao pojma da je 2.0/120 los odnos dok gaza ne pomenu. Bukvalno nista ne znam osim sta mi se svidi na oko, kako se krece u krivini i koliko brzo mogu da ubrzam kad zatreba. To su neki kriterijumi koje ja mogu da shvatim i kontam da se svakom poznavaocu dize kosa na glavi kad tako nesto cuje kao sto je meni kad ljudi kupuju komp :D

Sta dalje reci nego da je za soma evra vise bila Mazda 6 od prosle godine koja je salonski primerak i zbog toga na snizenju i ja nisam hteo da je uzmem jer je bronzana.

 

@ Majo:

Stigao sam do 140 na testu, znam da 200 nije problem, a izmedju 100 i 140 je sumanuto tih. Najtisi auto u kome sam se vozio, sto je za dug put meni daleko najbitnija stvar. Inace umem da vozim do 150 na autoputu kad je dobar auto koji to izdrzava, preko idem samo u test svrhe, tako da bi vecina automobila meni radila posao. Istu stvar sam cuo za te motore, ali ne znam dovoljno da bih imao izgradjeno misljenje.

 

@gaza:

http://www.mazda-rs.com/Modeli/Mazda3/Mazda3-Sedan/Specifikacije-i-cene

Sve sto je iznad 120 su hecbek varijante.

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...