Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Nije Avensis, Korola je, ali ne menja mnogo tu je negde veličina...

 

Će se javim kad ga promrdam, na žalost nisam dobio saobraćajnu odmah, nego će biti za nedelju dana, a morao sam na put, pa sam otišao Dačom... Korola je parkirana u dvorištu...

 

Nisam stigao da iađem na autoput sa njim, a po gradu se ne može baš utvrditi koliko je lenj...

Link to comment

Nije Avensis, Korola je, ali ne menja mnogo tu je negde veličina...

 

Će se javim kad ga promrdam, na žalost nisam dobio saobraćajnu odmah, nego će biti za nedelju dana, a morao sam na put, pa sam otišao Dačom... Korola je parkirana u dvorištu...

 

Nisam stigao da iađem na autoput sa njim, a po gradu se ne može baš utvrditi koliko je lenj...

Upravo to, videces na autoputu. Kad sam prvi put seo u njega bukvalno rekoh idealni penzionerski auto. Tera te da vozis smireno, nema divljanja i uzbudjenja. Kod Tojote tacno znas sta dobijas.

Trenutno patim jer bih hteo da ga menjam, a nemam nijedan razuman razlog da to uradim. 22000km na satu, nijedan problem za 4 godine, mislim nije da sam ocekivao sa tolikom kilometrazom, ali ipak. Uzecu nov auto nikad ovim tempom :(

Link to comment

Pa meni ne treba divljanje, treba mi auto koji mogu da vozim stabilno na 135 i da ne troši kao Volga... I da kad pređem 120 ne izgleda kao da sedim u ATR-u pored motora... To bi trebalo biti to...

Link to comment

Meni je dosta bucan, mnogo vise nego sto bih ocekivao. Bas prijavi kakav je osecaj sa vecim autom sa 1.6 motorom. Prosecna potrosnja mi je 7.7l po kompu.

Mislim, ja trazim preko leba pogace, ne uzimaj u obzir ove zamerke :)

Golf benzinac novi 1.4 mi je bio mnogo startniji od Tojote, mnogo lepo reaguje na papucicu gasa. Dok mi je npr. Fiat bravo 1.6 (valjda je taj bio) njesra u odnosu na auris.

Link to comment

Meni je dosta bucan, mnogo vise nego sto bih ocekivao. Bas prijavi kakav je osecaj sa vecim autom sa 1.6 motorom. Prosecna potrosnja mi je 7.7l po kompu.

Mislim, ja trazim preko leba pogace, ne uzimaj u obzir ove zamerke :)

Golf benzinac novi 1.4 mi je bio mnogo startniji od Tojote, mnogo lepo reaguje na papucicu gasa. Dok mi je npr. Fiat bravo 1.6 (valjda je taj bio) njesra u odnosu na auris.

Hm, to zabuku mi je čudno, ali meni je reper Dača, koji na 125 odvaljuje od mozga... Tako da mi deluje da će to biti OK...

 

Ajde, javim, ako ne pre onda utork-sreda sledeće nedelje...

 

Inače, za 4 godine 22000 :( Čoveče, ja to pređem za 6-7 meseci :( Ti imaš nov auto, 4 godine star...

Link to comment

moja iskustva sa korolom su dobra, bio mi je to poprilično mekan auto, ne mnogo bučan, doduše to sam vozikao pre par godina

 

godišnju kilometražu neću ni da pišem, nije retko da za nedelju dana pređem 2000+

Link to comment

tihajeza našla onu fantomsku nemačku babu što auto koristi samo da ode do pošte po penziju i nešto malo po dvorištu... ^_^

Jok, tihajeza je ta baba glavom i bradom. Subotom uveče u izlazak i nešto malo po kraju.
Link to comment

Meni je dosta bucan, mnogo vise nego sto bih ocekivao. Bas prijavi kakav je osecaj sa vecim autom sa 1.6 motorom. Prosecna potrosnja mi je 7.7l po kompu.

Mislim, ja trazim preko leba pogace, ne uzimaj u obzir ove zamerke :)

Golf benzinac novi 1.4 mi je bio mnogo startniji od Tojote, mnogo lepo reaguje na papucicu gasa. Dok mi je npr. Fiat bravo 1.6 (valjda je taj bio) njesra u odnosu na auris.

 

Ok, evo prvi utisci posle skoro 1000 kilometara.

 

Nije bučan, nivio buke mi je skroz ok. Potrošnja je malo veća od tvoje, u nekoj mešovotoj vožnji (70/30 za autoput) bord pokazuje oko 8...

 

E sad, za reakciju na gas... Recimo da je do 100-120 dosta eksplozivan, ali preko toga jeste malo tromiji nego što sam očekivao...

 

Ono što mi je čudno, da me ponekad onaj pokazivač za promene brzine već na 80 negde tera u 6 (bude manje od 2000 obrtaja u 5, on već signalizira promenu)... Kontam da se tako smanjije potrošnja, ali ako bi to slušao, stvarno bi mu onda ubio performanse... Nego, ja lepo na osećaj, zato mu je i potrošnja valjda veća...

 

Ono što me je malo razočaralo je dosta slabe mogućnosti praćenja potrošnje na grafici... Samo vreme / litara/100km i prosečna potrošnja od poslednjeg markera i istorija toga... U stvari nedostaje mi potrošnja po kilometraži, a ne po vremenu... ALi, ajde, nema veze to...

 

Inače, otkrio sam čari tempomata :) Sunce ti, najbolji uređaj kad puno ideš po autoputu...

Link to comment

 

Inače, otkrio sam čari tempomata :) Sunce ti, najbolji uređaj kad puno ideš po autoputu...

 

ja sam se prijavio da ispunim tri zelje onom ko ga izmisli :)

 

i da;

 

 

E sad, za reakciju na gas... Recimo da je do 100-120 dosta eksplozivan, ali preko toga jeste malo tromiji nego što sam očekivao...

 

kod mene u sestoj preko 100 reaguje na gas zacudjujuce dobro s obzirom na mali motor od 1500cc, uopste nema potrebe za saltanjem u nizu brzinu

Edited by Čutura
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...