Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

4 minutes ago, Uskebasi said:

Njihova je poslednja. Na izvestaje CSR u sudskim postupcima nema pravo prigovora jer nisu veštaci, nema izuzeca jer nisu vestaci, nemaju obavezu da se pojave na sudu jer nisu veštaci. Ne postoji žalba u upravnom postupku, jer za potrebe sudskog poatupka ne donose odluke, vec podnose izvestaje.

Rade sa najranivijim grupama ljudi i malo ko sme da im se zamera jer je njihova moc, u konkretnom slučaju nad zivotom deteta, neograničena i bez kontrole. 

Ova nesrecna zena je mogla institucionalno da napadne odluku centra da dozvoli ocu vidjanje deteta, ali je rizikovala da to kod njih izazove reakciju pa da u sudskom postupku daju po nju negativno misljenje. CsR nista ne kosta da daju preporuku kakvu god hoce, jos ako se sns umesa, to je uvod u katastrofu. 

Nestrucni, nekompetentni, potkupljivi beskicmenjaci. Garantujem, da u toj instituciji nema ni jednog jedinog casnog čoveka. Takvi koji tu zalutaju csr napuste za par meseci. 

ako sam negde spremna da generalizujem, a obicno se trudim da to izbegavam, to bi bilo u ovoj oblasti.

pri cemu ja znam vrlo malo, ako uopste, o bilo cemu sto ima veze sa pravnim aspektom i sudskim postupcima  - pricam o saradnji skola i centara u slucajevima gde nije cak ni potreban posebno zahtevan angazman i gde obicno skola ucini sve sto je u mogucnosti, do granice gde je neophodan centar - a onda muk. 

bas sam nekako precesto naletala na neki turoban nedostatak ljudskosti da bi to bilo slucajno.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Moonwalker said:


Ko nema pravo prigovora, advokat stranke u postupku?

 

Ima li sudija ili vece pravo da trazi razjasnjenje ili vestacenje izvestaja ukoliko je nesto nelogicno?

Stranke i advokat nemaju pravo prigovora kao na nalaz vestaka. Ne mogu da traže drugo misljenje, da predlože drugu ustanovu, ili vestaka. 

Sud ima pravo da trazi razjasnjenje, ali se radije skriva iza misljenja csr. U pruncipu, sud pribavlja izvestaj csr jer sud nema potrebna stručna znanja za to sto je njihov zadatak. Zato sud ne moze da oceni da misljenje centra nije dobro. U praksi se to na mišiće pegla agresivnim napadom na misljenje csr i osporavanjem istog u nadi da ce sud odrediti veštačenje. 

  • Hvala 2
Link to comment
4 minutes ago, Aleksija said:

ako sam negde spremna da generalizujem, a obicno se trudim da to izbegavam, to bi bilo u ovoj oblasti.

pri cemu ja znam vrlo malo, ako uopste, o bilo cemu sto ima veze sa pravnim aspektom i sudskim postupcima  - pricam o saradnji skola i centara u slucajevima gde nije cak ni potreban posebno zahtevan angazman i gde obicno skola ucini sve sto je u mogucnosti, do granice gde je neophodan centar - a onda muk. 

bas sam nekako precesto naletala na neki turoban nedostatak ljudskosti da bi to bilo slucajno.

Problem je u tome sto nemaju elementarne ljudskosti, a ni najosnovnijeg znanja, pa se plaše da preuzmu odgovornost za bilo šta. Zato izbegavaju da bilo sta rade. 

Skoro je u sudu bio slučaj da su pokrenuli postupak za vracanje poslovne sposobnosti dusevnom bolesniku, sa obrazlozenjem da je toliko bolestan da ne mogu da izadju na kraj sa njim

Link to comment

znam za slucaj, doduse u herceg novom ali isti su to sistemi, za suprugu nasilnog alkoholicara kojoj centar za soc rad nije dao da se razvede - tj onako neuku je nagovorio da se ne razvede - jer im je veci posao da zbrinjavaju nju i kcerku ako je samohrana

Edited by morgana
Link to comment

Uvek su bili govna. Znam za slučaj, tj. šta znam, desio se u mojoj najbližoj porodici. Moji roditelji su, na molbu komšinice koja je radila u CSR uzeli na čuvanje devojčicu od nekoliko nedelja koju je majka (16) ostavila u porodilištu. "Mesec-dva samo, dok se ne reši nešto, umreće u Domu tako mala". To se naravno odužilo na više od godine, kad su moji odlučili da je usvoje. E kad su otišli u CSR da to kažu, rekli su im da onda moraju da im uzmu devojčicu, jer ne može da bude kod njih dok se zahtev ne reši, takvi su propisi... A može to da potraje i nekoliko godina... I moji odustanu od zahteva za usvajanje jer su se tad već uplašili da može da se desi čak i da im je ne daju, a dok se vode kao staratelji sve je ok. Uopšte nisam siguran da je to sve bilo istina, ali ono što sam siguran je da je mojoj sestri, za mene ona to jeste oduvek i zauvek, bilo jako, jako teško zbog toga.

  • +1 7
  • Tužno 12
Link to comment

Dobro, moram malo da dam kontratežu: u pravu je Aleksija, stvarno, ako negde može da se generalizije, to su centri za socijalni rad. 

Ipak: naletala sam u praksi poslednjih godina na sasvim dobre, obuhvatne izveštaje i mišljenja, koji se onda zakomplikuju po sudovima, bilo da su neke dodatne tužbe, kontratužbe, plaćanje veštaka itd. To me je, tužno što ću reći, prijatno iznenađivalo. Mislim ej, što neko radi svoj posao. 

 

Malopre sam pročitala negde na mrežama kako ne sme da se odredi neviđanje deteta i oca zbog nasilja prema majci, jer je to pravo deteta, a ne roditelja. Kad se suvo držiš porodičnog zakona, jeste tako ALI, ono što može je da se proceni rizik nasilnika i prema tome odredi kontrolisano viđanje - uz prisustvo neke osobe, ili u samom centru. Ali to im je valjda zajebancija, dodatni posao, i onda puste tako. 

 

Navodi se da trpe pretnje od korisnika, nasilnika....brate, prijavi. Imaš nadležnost i obavezu da se obratiš prijavom direktno i policiji i sudu, kako za korisnike, tako i za sebe. Umesto toga da se insistira na bezbednosti radnika i cele delatnosti, prave socijalne zaštite, lakše je da se svede na "zaključavali smo se kad je dolazio", i tako svakog dana s posla kući. Nezamislivo mi je i jezivo. Šta god da radim, radim s integritetom i ako se ispostavi problem, obratiću se instituciji koja je za to zadužena. A oni su sami institucija. I onda da, vremenom se mnogi povuku iz centara, odu ili u drugi domen rada ili u nvo. 

  • +1 1
Link to comment

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02WFVi7ZBn5rEaw3uF8wqEyKDjqKJfv32nP8UqftCPhzftqosvBptHvGt2z9bFEVvjl&id=607541105&eav=AfY9k4XtCkE21pZXuErqO-DT3SC60RDipuUGxI8TF_5EcCPc9wM713oK_6mrDITCsI8&m_entstream_source=permalink&ref=m_notif&notif_t=close_friend_activity&paipv=0

 

 

Ovo je pravi Doom društva, kako devojka opisuje, svi i baš svi su znali šta se dešava ali od straha ? (pretpostavljam) nisu ništa radili. Možda je lako optužiti ih sve da su bedne kukavice ako se uzme u obzir da je otac bio neka moć koja je mogla da radi šta hoće u maloj sredini.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 7
  • Tužno 9
Link to comment
9 hours ago, Svemir Zeka said:

Dobro, moram malo da dam kontratežu: u pravu je Aleksija, stvarno, ako negde može da se generalizije, to su centri za socijalni rad. 

Ipak: naletala sam u praksi poslednjih godina na sasvim dobre, obuhvatne izveštaje i mišljenja, koji se onda zakomplikuju po sudovima, bilo da su neke dodatne tužbe, kontratužbe, plaćanje veštaka itd. To me je, tužno što ću reći, prijatno iznenađivalo. Mislim ej, što neko radi svoj posao


I ovo je jedna od gorih stvari. Da ljudi koji uprkos svemu savesno i ispravno rade svoj posao koji je u sustini tezak i cesto mucan dodju na udar zbog morona.

 

  • +1 1
Link to comment

meni nije jasno do kada cemo ovo da trpimo i sta je sljedece. unistena funkcija centara za socijalni rad, partijsko dodjeljivanje djece roditelju nasilniku, javno dijeljenje know how-a silovatelja; na tviteru svakakva gamad pravda ubicu i tereti zenu, gejzir incela nastao u par mjeseci, sveti savo moli za nas.

unistena industrija mlijeka (ili poremecaj, kako uopste moze naglo da bude unistena?), najava da je sljedece meso, dok istovremeno gotovo nigdje nema ozbiljnog plana kako da se zastite ljudi u ozbiljnoj nemastini, mitska i statistikom nedokazana bica koja su izgubila posao zbog korone i o kojima se pricalo u citavom svijetu, osim u srbiji.

 

 

  • +1 8
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...