Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

12 minutes ago, radisa said:

Nemoj sestro, nije smešno, poverovaće ljudi, pa širiti po netu... :(

 

 

uaj not? mislim, od pomrachenja sunca 1999 do danas, koliko je daleko moglo da se odmakne? dosta bogami, i nece da stane. ja bih to poterala do samog kraja, i cara do duvara i svaki svoga subashu, pa onda neki drugi neki prave sve ispochetka, kako mogu i hoce, ovo nije na bogznashta ispalo.

lepo shta boli srbiju dupe kolko nas ima i shta radimo, za kad ce joj? ko da je bitno, da nece da zasnuje neku politiku na tome, neki budzet, neku buducnost? shto da se ne zabavimo :s_p: :dry:

 

istina, greshni popisivachi ce malo da najebu, al to im je nauk da misle sledeci put :hihi:

Edited by gospa buba
  • Haha 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

2 minutes ago, Valkyrie said:

Jedan od najjačih upisa na forumu ikad. Pa i slikao, nekom u to vreme lejm kamerom, a ruke mu drhte da ga ne zaskoče bubašvabe-mutanti odnekud :lolol:

Kakva bi to zloupotreba privatnosti bila danas, ali šta sam znao onda… :fantom:

  • Haha 3
Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

.

lepo shta boli srbiju dupe kolko nas ima i shta radimo, za kad ce joj?  :hihi:

 

Samo ću da primetim da na ovoj vrsti podataka leži čitava industrija targetiranog marketinga teška milijarde $$$.

Doduše, ti podaci se prikupljaju na mnogo jednostavnije, brže i pouzdanije načine od slanja nekog nesrećnik a da ga izedu kerovi po avlijama. :D

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Jedan od najjačih upisa na forumu ikad. Pa i slikao, nekom u to vreme lejm kamerom, a ruke mu drhte da ga ne zaskoče bubašvabe-mutanti odnekud :lolol:

Još jednom da te citiram…

Sećam se vrlo dobro, nije bilo Vibera pa sam mailom slao u neverici slike drugaru koji je radio isto na drugom kraju grada. Tako su i nastale, pazio sam da ne uslikam njih niti išta lično.
Sećam se i tih ljudi, žurili na sastanak pupsa, oboje fakultetski obrazovano (jedno lekar) što je bilo istaknuto na ulaznim vratima. :lolol:
Objašnjavali su mi koliko su hemikalije i pranje štetni i kakva je to zavera industrije.
Mogu ih zamisliti u doba korone ako su živi. :ph34r:
A najbolje od svega se sećam tog mirisa, mislim da nikad neću zaboraviti.

 

Bili smo mladi i nezaposleni i ta kinta mi je tad baš dobro došla.
Čini mi se da sam kupio solidan komp.

11 godina kasnije, taj drugar ima firmu sa fazon 100 zaposlenih, a ja sam verovatno po nekim parametrima bliže ovom paru nego njemu.

 

I naravno da sam pretragom maila našao slike…

Spoiler

cAnIjFr.jpg
rOcBORr.jpg

EtQ8U0k.jpg
OdGVZiY.jpg

S7pMgrr.jpg
I1sByKl.jpg
8lz7tKO.jpg
MHUfBKz.jpg

 

Edited by mraki
  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

^ i moja sestra je tad bila popisivač (i sad je prošla konkurs). 

Od jačih bisera iz njene grupe izdvojiću lika koji je na sastanak sa instruktorom doneo svežanj para, pljunuo u prste i počeo da broji. Svi, kao, wtf, Rade, šta ti je to. Kaže pa kako šta, jeste rekli 80 din po listiću?!

 

Car je naplaćivao ljudima što ih popisuje, nije skontao da je njegova naknada od države toliko. 

Zamisi tek bisera ovaj put.

Moji neki su sad prošli obuku, ali su na ivici da odustanu.

Dali im neka udljena sela i računaju da će zarada biti nikakva.

Na obuci kažu previše računarski nepismenih ljudi.

  • +1 2
Link to comment

Znam, najpre su primili SNS crew, pa ih em nije bilo dovoljno em je među njima bar 50% čistih debila, tako da su morali da zahvate i u suparnički korpus, čak i za mesta instruktora. 

 

Još jedan biser: jednu popisivačicu isterao neki deda iz kuće. Ona se požalila instruktoru, koji je pozvao telefonom tog dedu, da vidi u čemu je stvar, da izglade. Razlog izbacivanja iz kuće:"Neće ništa! Ni kafu, ni piće, ni da ruča.. Ni kolače!" :lolol:

Čime su tebe poslužili čistunci? 

  • Haha 3
Link to comment
Quote

Više od 300 dece u Kragujevcu hrani se u Narodnoj kuhinji

Među korisnicima obroka iz Narodne kuhinje Crvenog krsta u Kragujevcu je i 313 dece do 18 godina.
 
Agenciji Beta je rečeno u Crvenom krstu da je među decom njih 167 staro do 10 godina.
 
Stručni saradnik za programske aktivnosti Marica Patrnogić kazala je da obroke uzima i 136 mladih od 18 do 30 godina, uglavnom onih koji nisu sposobni da kroz posao sebi obezbede egzistenciju.
 
Ona je navela da se u Narodnoj kuhinji u Kragujevcu priprema 870 obroka za 560 porodica šest dana u sedmici.
 
Najstarijih korisnika, osoba sa više od 65 godina, ima 187.
 
Patrnogić je kazala da je broj obroka koji priprema Narodna kuhinja na nivou iz 2017. godine, dok se do 2015. pripremalo 600 obroka.
 
"Epidemija je učinila da problemi ugroženih kategorija građana koji se nalaze u najtežoj situaciji, isplivaju na površinu – siromašni, stariji, ljudi bez krova nad glavom, osobe sa posebnim potrebama ili sa hroničnim zdravstvenim problemima", ocenila je.
 
Ona je dodala da je za te posebno ranjive grupe, Crveni krst Kragujevac tokom leta mapirao specifične potrebe pojedinaca u okviru Programa "Hrana na točkovima".
 
"Građani koji žive u udaljenim seoskim sredinama, u najvećem broju pored namirnica, imaju potrebu za higijenom, pelenama za odrasle i ogrevom. Verujemo da donatori neće posustati ni ove godine u solidarnosti kao bi zajedničkim snagama pružili podršku najranjivijim porodicama", rekla je Patrnogić.
 
Crveni krst Kragujevac obeležava od 14. septembra do 17. oktobra Mesec solidarnosti, u okviru kojeg će se sprovesti različite aktivnosti, pre svega sabirne akcije za pomoć ugroženim pojedincima i porodicama.
 
"Jedan od takvih primera je akcija 'Korpa dobrote', koja će se održati u subotu, 17. septembra 2022. godine u periodu od 10 do 14 časova u prostoru 'Delta parka' Kragujevac", najavila je Patrnogić.

https://novimagazin.rs/vesti/280210-vise-od-300-dece-u-kragujevcu-hrani-se-u-narodnoj-kuhinji

Edited by vememah
  • Tužno 7
Link to comment
23 hours ago, radisa said:

U kulturnim zemljama to rade telefonom...

 

Kanada valjda tako radi :)


Prvi i najbrojniji nacin je online, dobili smo pismo sa linkom i uputstvom. Pitanja samo par, opsta mesta, koliko clanova zivi u domacinstvu i zaboravih ostalo, nista religijska ili nacionalna pripadnost.

Popisivaci idu samo tamo gde nema internet konekcije ili su stariji ljudi pa ne mogu sami da popune.

  • +1 2
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...