Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kako bi bilo divno da samo gledamo da sto manje ulazimo u Maxi i ostale njihove firme..i da se tako solidarisemo sa tim ljudima. 

 

Ako hocemo..onda cool. Ako necemo, opet cool.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Svako čita šta mu se čita, svako ima podlogu na koju čita nešto. I neka svoja predubeđenja, viđenja sebe itd.

Ja čitam da žena kaže da nema snage. Što se alternative tiče, pa, verovatno je ima, ali ona je ne vidi.

Ali to da nema snage, to je njen doživljaj i kao takav se ne može osporiti. Da li bi ona trebalo da ima više snage, o tome može da se polemiše iz ove ili one vizure.

Uz to, ja vidim i nekih 20 godina. Znači, kaže da radi 20 godina neki posao, koji sad zahteva neko odricanje, a, pitanje je kakvo bi odricanje i šta sve još donelo "prekvalifikovanje" na poslove koji nisu nikako regulisani, i koji su od danas do sutra?

 

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Мислим да није то разлог. Људи су постали јако скептични према било чему што би требало бити за опште добро. Млађе генерације у великој мери такве ствари гледају као нешто наивно или као превару. Већина људи има став: гледам своја посла и надам се да неће мене. 


Tacno. Pogresno shvatanje opsteg dobra kao tudjeg dobra, umesto onog koje sadrzi podosta licnog dobra. Postoje aspekti zivota, npr razlicite infrastrukture koje se podrazumevaju u savremenom zivotu, a samostalno ih ne finansiraju ni milijarderi. Interesantno da su globalno najveci grebatori poreskih para takva sorta.

 

Ali treba vremena i godina da se teorija udruzi sa zivotnim iskustvom. Naucice.

Edited by Moonwalker
Link to comment
Ali ne treba nam društvo boraca u ringu i babuna, pa najjači zgrabi bananu, ostali umru i ne znam odakle taj evolucionizam (mislim, znam, ali to je druga priča), treba nam žena da radi na kasi, koja radi odgovoran posao za koji je kvalifikovana i biva plaćena koliko zaslužuje, a da to podrazumeva minimum za dostojanstven život i postoje mehanizmi, zakon i rešenja koja to uređuju, smislili ljudi davno. 
 
Neće da čisti i pere babu i umire od neizvesnosti bez zdravstvenog i penzionog u pedesetoj, perite vi babu kad je tako lako i lukrativno.
 
 
 
ma i da pere babu, da li da pere ilegalno, da li da registruje delatnost pranja babe, da li da neko drugi eksploatishe delatnost pranja babe? kako da se odredi ka sistemu posledicama pravima i obavezama? zdravrstvenu knjizicu da ima. porez da plati. da li zna kako se to radi, da li zeli/mora to da nauchi? ovo nije sredina koja podrzava preduzimanje ni u 20 a ne u 50, ni teorijski ni praktichno. eno frilensera, gledamo u realnom vremenu kako to ide. a poslovi u kojima ljudi samo zele da odrade svoje i da ne misle o organizaciji, poslodavcu, porezima i stvarima, potcenjuju se na jedan bash ruzan nachin :sad:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 7
Link to comment

@Taihoskopija

 

Nadam se da nikad neces postati ta baba koju ce neko da pere ali ti je komentar x 2 na babu katastrofalan. 

Negovatelji su vise nego neophodni a kasir ako cemo pravo, taj posao je, ionako, na izumiranju.  

 

Da ne bude pogresno protumaceno, apsolutno sam da se dize minimalac svim radnicima jer sa 200-300eura u srbijii to je uzas da se prezivi i to jeste zadatak drzave.  

 

 

Brw, ovo jeste retkost, oca mojih prijatelja - koji zive u usa, o njemu 24 sata brinu dve zene naizmenicno godinama. Jedna prima platu, uplacuju joj penziju i osiguranje a drugu kesh jer je vec u penziji. 

Edited by mustang
Link to comment

nije o babi, nego o regulisanju delatnosti. a ne, ja ne znam shta su i kome neophodne usluge, nemoj molim te dry.png

kakva cu baba biti to je ful moja stvar, bolje da imam neki sistem, a ne tutumrake koji se snalaze. ovo je pljachkashka ekonomija na svim nivoima i onog chasa kad si u nevolji, armija dolazi da ti se posere na glavu, finansijski i svakako.

shto i za babu ne bi postojao sistem i kontrola, na nivou davaoca usluge. a ne idi negde i radi neshto, ko da je 1920. dolazila neka zena...

sent from novi mnogo jak bubamoto.









  • +1 3
Link to comment
Just now, mustang said:

 

Ti ne znas po ljudski da citas, samo pravnicki

Ја бих рекао да ти полако заборављаш по српски да читаш...

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Evo i ja sam rekao "pobednici i gubitnici", a ne "borci i gubitnici".
Samo što ne postoje gubitnici a da nema pobednika. No je ovo kao "borci" kao umivenije.
Svi bi hteli da budemo pobednici, za to se se borimo.
Samo treba da znamo da ne mogu svi biti "pobednici".
Vrednost društva je kako se odnose prema onima koje označe kao "gubitnike".
Pobednicima ne treba da se neko o njima brine.
No postajemo društvo u kojem pobednika nije briga za sve ostale.







... Shiit has hit the fan
 

Управо тако, победништво је у капитализму позиционо добро. Да бих ја победио морам да имам више од неког кога ћу плаћати за услуге и ко мора бити сиромашнији од мене. 

Link to comment

 Spinujete

Borac je neko ko se, mentalno i fizicki) ne predaje, sam 

 

Pobednik mora da ima suparnika-gubitnika, materijalno najcesce... projektujete svoje pozicije

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...