Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

A koliko se isplati rentiranje superkompjutera? Mislim da je cena koja je navedena u nekom članku negde oko 2,77$ po jezgru na sat.Koliko je to snage potrebno da se napravi, recimo, tih 600$. Koliko sati rada ovakvog jednog čuda kao to što si ti naručio?@utvara: a tebi nije čudno što preko 75% "tržišta" drži osam "korporacija"?

Edited by Vapad
Link to comment
@utvara: a tebi nije čudno što preko 75% "tržišta" drži osam "korporacija"?
Meni taj pie izgleda prilično zdravo, a i te "korporacije" ne koriste svoje već tuđe resurse, što je olakšavajuća okolnost. Sem toga, koji je uopšte mehanizam kojim bi oni mogli da ugroze Bitcoin?
Link to comment

Ajde.Šta "nešto drugo"?Što ne rentaju ljudi cloud procesore, nego budže ploče i AMD grafike, troše struju, mozgaju kako da ohlade sprave ili (kao ti) kupuju spec projektovane uređaje?

Edited by historian
Link to comment
Šta "nešto drugo"?
Samo sam poredio brzine.
Što ne rentaju ljudi cloud procesore, nego budže ploče i AMD grafike, troše struju, mozgaju kako da ohlade sprave ili (kao ti) kupuju spec projektovane uređaje?
Ne znam, mozda i rentaju, nisam se bavio sa tim.
Link to comment

Video sam tabele, najbolje prolaze amd grafike, nvidia grafike dosta slabije, pa amd procesori pa inteli, verovatno A8 rula zato što ima skroz ok grafičko jezgo u sebi. Jedna malo jača grafika ušije desetak jezgara u ovome bez problema. Bez ikakvog obzira na hercažu.https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparisonskroz šašavo

Link to comment

Vidim, po vesti o krađi nekih novčića, da neki ljudi koriste linode, tako da se izgleda isplati zakup virtuelnih mašina...Inače,bitcoin je deljiv na milion delova.Jedino mi ostaje nejasna snažna favorizacija amd grafika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...