Jump to content
IGNORED

Ravnogorski pokret


Recommended Posts

  • Replies 748
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere urban x

    145

  • Topola

    71

  • Filipenko

    57

  • kim_philby

    57

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa mora, inace ne bi bio original, ako ih ima vise onda su to kopije. moguce da je do pometnje doslo digitalizacijom. priznaces da je velika razlika izmedju francusko - spanske i austrijsko - jugoslovenske gtanice. bilo bi dobro razjasniti to kako bi se znalo o cemu se prica i ko falsifikuje i sa kojim motivima.
Могуће је да је било више примерака фотографије у папиру,то сам рекао...
Link to comment
A tek stanje u vojsci Kraljevine...
Мислите, стање у војсци из угла војсци и држави непријатељске КПЈ? :) Edited by Ратко
Link to comment

Нема разлога да се, као баштиници комуниста стидите њихове сарадње са нацистима, па и једни и други су социјалисти:http://www.youtube.com/watch?v=6-_km0t84lgКоминтерна је радила на легализацији компартија широм Европе, па је К. партија Словачке и легализована, а вођени су преговори о легализацији КПХ...ништа страшно, зар не. Видели смо документе, другови се код Немаца ''одлично котирају'', боље од љотићеваца. :) А даа, и љотићевци се ословљавају са ''друже'', па да не побркамо. :lolol:

Edited by Ратко
Link to comment
Мислите, стање у војсци из угла војсци и држави непријатељске КПЈ? :)
Ma jok, iz ugla posmatraca stanja u jednoj truloj, do grla u korupciju i velikosrbovanje ogrezloj drzavi koja je i svojima i drugima prodavana kao ostvarenje sna o zajednickoj drzavi za koju se borilo, jos od Soluna.Iz ugla drzave koja je tih godina bila diktatura, overena, sa sve Perom Zivkovicem i malim Radom Pasicem koji se jos na Krfu, 1917, da ne bude zabune, vozio sopstvenom jahtom.Iz ugla drzave koja je ogadila Jugoslaviju i jugoslovenstvo.
Link to comment
nego ratko, zasto granicari nemaju njemacke uniforme?
Полако, све ће Вам бити објашњено. Човек који је Динчићу предао збирку фотографија је био пријатељ са А. С. Шпанцем, тако да грешке нема. ;)
Link to comment
Ја не знам човека, али мислим да не лаже.Али није проблем у лагању или нелагању.Добијена је слика од човека који није учесник, који је рекао (или није) шта је рекао.Проблем је што се слика не провери, а на темељу слике се даље праве разне конструкције.Иста ситуација је са наводном сликом убијеног Драже Михаиловића, на основу које је Самарџић тврдио да је Дража свирепо мучен.
Link to comment

Овде такође има доста корисних индормација:http://www.youtube.com/watch?v=ZhJBuJ7_SDQЗаједничка војна парада:http://www.youtube.com/watch?v=SKo-UPB6Yo4http://www.youtube.com/watch?v=S6gg1z5DovI#t=57

Link to comment
Ја не знам човека, али мислим да не лаже.Али није проблем у лагању или нелагању.Добијена је слика од човека који није учесник, који је рекао (или није) шта је рекао.Проблем је што се слика не провери, а на темељу слике се даље праве разне конструкције.Иста ситуација је са наводном сликом убијеног Драже Михаиловића, на основу које је Самарџић тврдио да је Дража свирепо мучен.
Их, па немој тако ватра, јес' да си комуниста али буди бар мало фер...Самарџић је фотографију добио од припаднице четничке обавештајне службе, блиске сараднице генерала Миодрага Дамјановића, која је, поред осталог, била и Дамјановићев курир за везу са Дражом у његовим последњим месецима на слободи...Дакле, то није баш извор за бацити...Требало би да знате да су извори за мучење ипак разноврснији, на пример британски обаветшајни извепштај који је објављен или сами стенограми са суђења...:)
Link to comment

ratkoforumasi su za nekoliko sati poprilicno dobro osporili tvoju pricu o fotografiji. Cak su naveli i paravojnu formaciju koje se vide na slici. Tvoj odgovor je da cekamo objasnjenje, koje ce doci kad? Zasto na ovoj slici nisu prikazani frankisti koji se rugaju porazenom neprijatelju vec nijemci koji pozdravljaju saveznika? Daj mi jedan razlog a da to nije rece mi jedan cojek?

Link to comment
ratkoforumasi su za nekoliko sati poprilicno dobro osporili tvoju pricu o fotografiji. Cak su naveli i paravojnu formaciju koje se vide na slici. Tvoj odgovor je da cekamo objasnjenje, koje ce doci kad? Zasto na ovoj slici nisu prikazani frankisti koji se rugaju porazenom neprijatelju vec nijemci koji pozdravljaju saveznika? Daj mi jedan razlog a da to nije rece mi jedan cojek?
На све три фотографије видимо исту особу, која је власник збирке, целу причу је испричао свом пријатељу, који је збирку и сачувао.Друго, беретку су носили и у Грасу, што видимо на једној од фотографија.
Link to comment
  • 2 weeks later...

ovde ima nekih podataka o lokaciji i datumu nastanka fotografije, može se i kupitihttp://www.gettyimages.com/detail/news-photo/prisoners-from-the-international-brigades-released-on-news-photo/106501689

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...