Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

Vlasnici android smartfona (a i tableta) - ScrCpy je što kažu najbolja stvar posle sečenog hleba.

 

(Isprobao sam to samo na linuxu, Mint, ali radi i za Windows i MacOS).

Spoiler

screen.png

Apps na smartfonu mogu da se normalno koriste sa ekrana kompjutera, što prijatno olakšava život kad telefon nije pri ruci (recimo pristigne SMS na koji treba odgovoriti ili sl.) Pretpostavljam da nije od koristi za primanje poziva, pošto se duplicira samo ekran smartfona, kao i input (komande), ali ne i zvuk/mikrofon - tj. ovo još nisam isprobao, tačnije - ne treba mi, ali ne bi me čudilo da i to može. 

 

Malo je neprijateljski za korišćenje (napredne opcije se postavljaju sa "switch"-evima sa command line), međutim potpuno je besplatan, bez reklama i ne kopira informacije s telefona bilo gde (kao npr. AirDroid, koga zbog toga često klasifikuju i kao spyware).

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Easy Recovery Essentials (EasyRE) Pro zaista rešava odvratne situacije kad se sjebu fajlovi neophodni za podizanje Windows-a i onda se kompjuter zakuca prilikom podizanja sistema. ISO fajl, napravi se boot USB/DVD, klk miša i to je to. Svaka verzija Windows-a ima odgovarajući ISO.

Link to comment
  • 3 months later...

avast je detektovao da je tvoj brauzer pokusao da otvori stranicu na domenu s3.amazonaws.com, koji je blokiran po difoltu u avastu. ako ti to iskace stalno, onda postoji neki malver koji cini da tvoj brauzer pokusava da otvori takve stranice, verovatno popape sa reklamama i sl. avast nije otkrio taj malver, vec samo njegov simptom, i na tebi je da nadjes taj nezeljeni program i uklonis ga. 

Link to comment
  • 7 months later...

Dajte predlog za neki photo-organizer-viewer, nesto najbazicnije mi treba, da mogu da se lako i brzo otvaraju i skrolaju slike, da cita .RAW format i eventualno neka organizacija albuma. 

 

Godinama sam koristio ACDSee, sad vidim da je to otislo predaleko u nekog mastadonta sa editorom slika i nekim dzidza-bidzama, nista mi to ne treba.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...