Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

1 hour ago, ToniAdams said:

jbt do ovog momenta sam bio ubedjen da je u pitanju sprdnja

Otisla sam na njihov sajt, da se uverim da je neka prvoaprilska sala pre vremena u pitanju, ali izgleda da nije.

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/tea-vrsna-jezikoslovka-iz-0-429597

 

Cela prica je inace :unsure: gde i od cega zive.

Quote

Obitelj živi od 3000 kuna i 500 kuna stipendije koju Tea dobiva iz Srbije. Do škole i natrag ona i sestra svaki dan prijeđu tridesetak kilometara, cestom iz srednjega vijeka.

U selu žive sami, izolirani. To je tjera da bude još bolja.

- I da pokaže koliko ljudi odavde isto tako mogu uspjeti bez obzira gdje žive i u kakvim uvjetima, poručila je Šegarić.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
9 minutes ago, čekmeže said:

Možemo se mi sprdati koliko hoćemo, ali razišli smo se pre 30 godina i od tada se i jezici razilaze. 

 

Prilično sam siguran da sada zahvaljujući masovnim medijima i internetu prosečan Srbin poznaje standardni hrvatski (i obratno) jednako dobro, ako ne i bolje, nego u vreme dok je postojala zajednička država.

Link to comment
6 minutes ago, Halvard said:

 

Prilično sam siguran da sada zahvaljujući masovnim medijima i internetu prosečan Srbin poznaje standardni hrvatski (i obratno) jednako dobro, ako ne i bolje, nego u vreme dok je postojala zajednička država.

prosechan bilo ko, prosechno shkolovan, koji je pristojan govornik bilo koje zvanichne varijante srpskohrvatskog bilo gde, sposoban je da se prebaci kompletno in no tajm, par meseci. ako zeli.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

Ma mislim, za tri godine ljudi nauče sasvim nesrodan strani jezik do tog nivoa da mogu bez problema da komuniciraju na njemu, a ovamo se pravi spektakl što je neko poreklom iz Hrvatske (i samim tim verovatno bio izložen pristojnoj količini kroatizama u svakodnevnoj komunikaciji sa ukućanima) bio u stanju da se u istom periodu prebaci sa srpskog na hrvatski. :dry:

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...