Jump to content
IGNORED

Star Trek


Atreid

Recommended Posts

22 minutes ago, Њујоркер said:

:D za prvi bold (jbga ja sam dete TNGa)

da, to je to - drugi bold

 

@Shan Jan to je bio samo Enterprajz D, koji je bio galaksi klasa, pa je dovodio Pikara do ludila kad su mu se klincadija vucarala oko nogu (satapvesli). U TOSu to nije najjasnije, jer se vide picke koje vrcaju u minicima koje idu na tenis, ali bice da je to do nekozistentnosti i do lutanja na samim pocecima. U potonjim TOS filmovima svega toga nema. VOY je mali brod sa starflflit komplimentom, a DS9 je poseba prica, ipak samo svemirska stanica gde se sunjaju svakakvi likovi.

ez of enterprjaz nx, ja sam ga polako poceo ceniti posle 847 pogledavanja ispocetka. ali ne menja cinjenicu da je mandingova gorepomenuta opereta najgori intro u istoriji svih trekova, da su vulkanci prikazani ko sovinisti (mada kapriram sta je bila ideja, ali purli egzekutovana), onda katastrofalni zindi ark...

da je svaka sezona bila ko poslednja, eh...

I ja sam dete TNGa ali je TOS - No 1. :cool: 

 

ENT je zestoko potcenjena serija, imho, Posebno prve 2 sezone. Zindi ark je i meni tezak smor - cetvrta sezona je extra. Opereta je Bermanova ideja, kao change of pace (teska glupost, naravno.) Tada je Star Trek vec bio u silaznoj putanji, TNG je odavno zavrsen, filmovi (osim First Contact) su prolazili lose na box officeu. DS9 nikad nije bio ni priblizno popularan kao TNG, VOY nije uspeo da od UPNa napravi legitimnu broadcast televiziju, pa se Berman odlucio za pesmu koja je originalno trebala da bude za film "Patch Adams," kao opening number - teska glupost. Jos kad su ubrzali pesmu u 3. i 4. sezoni... horor.  

 

Sto se vulkanaca tice, mozda bi se to bolje razradilo ako bi poceli seriju sa originalnim konceptom. Originalno, cela (ili skoro cela) prva sezona bi se desavala na zemlji, politika izmedju humans and vulcans bi bila bolje razradjena... itd. U svakom slucaju, tada je vec Les Moonves bio precednik CBS Television i imao je svoje ideje. Na primer da u svaku drugu ili trecu epizodu, ubaci neki teen band koji bi svirao na enterpajzu... ozbiljno. Plus je covek mrzeo Sci-FI. Generalno, sto puta sam napisao ovo - CBS je ocajno tretirao Star Trek. Pa jbt, Blue Ray za prvu sezonu TNGa je izasao 2012, 6 godina posle izmisljanja tehnologije... normalno, nije se dobro prodavao - zato sada nemamo 4K ili Blue Ray ili bilo kakve HD verzije VOY i DS9. 

Link to comment

A meni je Zindi ark bio dojaja, sa sve onim ogromnim brodovima punim vode akvatanaca (sve sam se nadao da ce u nekom trenutku da nadju izgubljeno pleme letece rase).

Enterprise se mnogo popravio pred kraj i steta sto je ugasen. A sto se tice Vulkanaca vs Humana to je zaista lose uradjeno. Bukvalno Vulkanci postoje cisto da pokazu koliko su humani u stvari kul i kako su u stanju da prevladaju svoju losu prirodu i bla bla bla... Vulkanci su mnogo vise od toga, i da ih nisu tako jednodimenzionalno prikazali bila bi mnogo bolja serija (ukljucujuci i njihov sukob sa andorijancima). Nego, zar nemaju Vulkanci iz Enterprise najlepsi dizajn brodova:heart:

 

f73f9b3e0ab6875da6a22146d98ed10e.jpg

 

527d9e3a62bac2179cbcb5ce41bce1a9.jpg

Link to comment

@mandingo Ovo za Les Munvesove bendove nisam znao, prodje me jeza kad samo pomislim spejs hipije (cik pogodi oklen mi iskacu:D) na enterprajzu. Sreca, sreca, sreca!;)

A da je originalno cela sezona ostala na Zemlji, cisto sumnjam da bi docekali i drugu sezonu. Pa vidi koliko sad se vristi sto Pikard ostaje na Zemlji cele 3 epizode, mos misliti 26, pa i  na pola od toga? Ali ostaje zal sto nije bolje razradjen odnos Vulaknaca i Zemljana, razvoj vorp projekta kroz flesbekove, par epizoda rasejanih kroz sezone tu i tamo... First flajt epizoda je samo uneo konfuziju umesto da pojasni stvari. Imamo seriju koja se odigrava nekih 90 godina posle prvog kontakta i prvi let vorp 5 masine, a u ovoj epizodi imamo iste aktere (ne kaze se kada, ali po rankovima ne moze biti vise od deset godina unazad) koji jos nisu probili ni vorp 2. Cek, sta? 8 decenija Vulkanci su sprecavali razvoj sa vorp 1 na vorp 2, da bi u par godina covecanstvo skocilo sa vorp 2 na vorp 5 tehnologiju. Oce to. Da ne pricam da smo ostali uskraceni za osnivanje Starflita, a o potpisivanju cartera ujedinjenih planeta u poslednjoj epizodi bolje je ne pricati.

U principu, glavni razlog neuspeha enterprajza bili su upravo berman i braga, koji su se dohvatili pisanija scenarija i time ubili seriju svojim nepodopstinama. Kada je mani koto preuzeo stvari u svoje ruke u sezoni 4, bilo je prekasno.

 

Sto se hd verzija voy ili ds9 tice, cbs nece da ih prebacuje (nazalost) jer ne veruju da ce im se vratiti ulozeno. Ima ovde prilicno tehnicko objasnjnje zasto (verovatno) ne.

 

 

Link to comment
59 minutes ago, Њујоркер said:

@mandingo Ovo za Les Munvesove bendove nisam znao, prodje me jeza kad samo pomislim spejs hipije (cik pogodi oklen mi iskacu:D) na enterprajzu. Sreca, sreca, sreca!;)

A da je originalno cela sezona ostala na Zemlji, cisto sumnjam da bi docekali i drugu sezonu. Pa vidi koliko sad se vristi sto Pikard ostaje na Zemlji cele 3 epizode, mos misliti 26, pa i  na pola od toga? Ali ostaje zal sto nije bolje razradjen odnos Vulaknaca i Zemljana, razvoj vorp projekta kroz flesbekove, par epizoda rasejanih kroz sezone tu i tamo... First flajt epizoda je samo uneo konfuziju umesto da pojasni stvari. Imamo seriju koja se odigrava nekih 90 godina posle prvog kontakta i prvi let vorp 5 masine, a u ovoj epizodi imamo iste aktere (ne kaze se kada, ali po rankovima ne moze biti vise od deset godina unazad) koji jos nisu probili ni vorp 2. Cek, sta? 8 decenija Vulkanci su sprecavali razvoj sa vorp 1 na vorp 2, da bi u par godina covecanstvo skocilo sa vorp 2 na vorp 5 tehnologiju. Oce to. Da ne pricam da smo ostali uskraceni za osnivanje Starflita, a o potpisivanju cartera ujedinjenih planeta u poslednjoj epizodi bolje je ne pricati.

U principu, glavni razlog neuspeha enterprajza bili su upravo berman i braga, koji su se dohvatili pisanija scenarija i time ubili seriju svojim nepodopstinama. Kada je mani koto preuzeo stvari u svoje ruke u sezoni 4, bilo je prekasno.

 

Sto se hd verzija voy ili ds9 tice, cbs nece da ih prebacuje (nazalost) jer ne veruju da ce im se vratiti ulozeno. Ima ovde prilicno tehnicko objasnjnje zasto (verovatno) ne.

 

 

Evo ih - 2 zlikovca u razgovoru. Imaj u obzir da je ovo intervju pravljeno za ENT Blu Ray. Dakle, CBS je editirao ovo... to za bendove ti je oko 39 minuta.  

 

 

 

Link to comment

Ah, taj cuveni intervju gde se njih dvojica tapsu po ledjima i pisaju po fanovima i maniju kotu. Da, njima su svi krivi osim njih dvojice. Oh, siroti jadni hrcci. Gledao sam ovu perverziju vec, ali ocito sam je cusnuo u bespuca kicmene mozdine. Najbolje u inetrvjuu kad vele o opadanju rejtinga koji ide od ds9 preko voy do enta, pa pokusavaju da svale na netvork, ocigledno namigujuci da je kriv CBS. Medjutim, ima nas koji pamte duze od kokoski pa znaju da je upravo glodur sve ove tri serije bio brenan, i kad je radio za paramaunt koji tad nije bio deo cbsa. On je taj koji je bio sve i svja kad se radio kasting ovih serija, kad su se pisale smernice, razvijale price, i? Jedino sto je uspeo je da spasi kraj ds9, koji bi da je bilo po ajri bio jos gori nego sto je zavrsen bukvalnim padom s litice u pakao p'wratha. Jebote, imao je potpuno klin slejt sa voy na novoj televiziji, upn, crew izgubljen u tamo nekom delta kvadrantu sa makijima; toliko mogucnosti za drame za ispitivaje strange new worldsa, ali ne, posle dve epizode maki i starflit su ruku pod ruku, a voy iako 75 000 sv godina od zemlje se drzi istih prinicpa ko pijan plota. Osim kad ne. Dzejnvej je najgori kapetan u istoriji Treka, a ni ostali likovi nisu nista bolji. Umesto da potrazi svoje mesto pod suncem, voy je samo kopija, malo unapredjena (ipak je 10 godina skoro od emitovanja pilota)TNGa. Sto je najgore, za 7 sezona niko nije napredovao, sve je status kvo. To je jos izrazenije u Ent,koji sa poslednjom epizodom traje 10 godina, svi su na svojim mestima, ko je kapetan i dalje je kapetan, ko je ensign i dalje je ensign. U TNGu smo bar videli da Dzordi postaje glavni inzenjer, Data, Vorf pa i satapvesli dobijaju unapredjenja, ali ovde niko nista. Ali zato, Berman nam ubacuje golotinju, 7ov9 sa isturenim sisama, pa T'Pol sa bradavicama da ti  izbiju oci. To  je pravi Trek! Da se mazemo goli ko svinje u govnima! Jer CBS je kriv! A ne mongoloidne price koju potpisuju ova dvojica idijota. 

Link to comment

Ozbiljno preterujes. Mislim da bi 80% star trek fanova danas potpisalo da Berman zameni Kurtzmana. Rigidnost VOY je veoma cesta zamerka, to je Berman objasnjavao tako da se pozivao na Rodenberijeva pravila oko konflikta izmedju clanova posade i sl. Silom prilika, posto je voyager bio u delta kvadrantu - menjanje posade nije bilo opcija, jbg morallo je biti kumbaja. Druga stvar, Paramount i CBS su se odvojili 2005, to je zadnja sezona ENT...   

 

Sexualizacija, u slucaju 7 of 9 je bila dosta kontroverzna, posebno sto je Kate Mulgrew (Janeway) mrzela cat suit u kojim je 7 prvo pretstavljena, pa se posle kostim promenio, ne znacajno, mada bi 7 bila super sexy i u obicnoj starfleet uniformi, jbg Jery Ryan je zmaj. Tek je cirkus nastao kad se Braga spandjao sa Jeri. Kate Mulgrew je otvoreno, na setu, govorila bas odvratne stvari o Jeri. Izvinjavala se pre nekoliko godina, secam se.  

 

Jolene u ENT je sasvim drugacija prica, najvise sto je pocela kao main cast od pilota, jesu je koristili, i nju cak i Lindu Park kao eye candy ali ne toliko cesto, plus - u kojoj seriji nema sexualizacije? Posebno kad imas zene koje izgledaju ako sto izgledaju ove. Cak i Marina u TNGu je nosila tesnjikave kostume... 

 

Sto se unapredjivanja tice, koliko se ja secam u TNGu je jedino Geordi unapredjen, Rajkeru je bilo ponudjivano da postane kapetan ali je ostao XO do Nemesisa, jos je i Sisko unapredjen u kapetana u DS9, tako da ta zamerka nije na mestu, imho. 

Link to comment

Dokaz koliko je TNG dobra serija je upravo da ima ubedljivo najgore ribe a opet je najbolja serija od svih Star Trekova :D

 

Meni se DS9 koncept sasvim svideo, podsecao je malo na Babylon 5. Imalo je tu jako puno dobrih prica, i foundera i makija i daxova (obe su :heart:). Ono sto je meni na kraju zgadilo ukus cele serije je religiozna prica koja kao natkriljuje sve ostalo. To je toliko no-ST da bi Rodenberi verovatno zadavio glavnog i odgovornog, da je ziv.

 

7of9 je apsolutni vrh, i za razliku od T'Pol koja je prevashodno sexualni objekat sa prilicno slabom glumom, sedmica je itekako odlicno glumila i bila mnogo vise od (prelepog) hodajuceg para sisa. 

Link to comment
46 minutes ago, Shan Jan said:

Dokaz koliko je TNG dobra serija je upravo da ima ubedljivo najgore ribe a opet je najbolja serija od svih Star Trekova :D

 

Meni se DS9 koncept sasvim svideo, podsecao je malo na Babylon 5. Imalo je tu jako puno dobrih prica, i foundera i makija i daxova (obe su :heart:). Ono sto je meni na kraju zgadilo ukus cele serije je religiozna prica koja kao natkriljuje sve ostalo. To je toliko no-ST da bi Rodenberi verovatno zadavio glavnog i odgovornog, da je ziv.

 

7of9 je apsolutni vrh, i za razliku od T'Pol koja je prevashodno sexualni objekat sa prilicno slabom glumom, sedmica je itekako odlicno glumila i bila mnogo vise od (prelepog) hodajuceg para sisa. 

Sa ovim se apsolutno ne slazem. Jolene je bila odlicna, pogotovo kad se uzme u obzir da je glumila Vulkanku. Po meni najbolji, uz Floxa i Malcoma cast member u ENT. 

Link to comment

I Vorf i Data su tokom TNGa od Lieutenant  postali Lieutenant Commanderi, a i ono govance Vesli od akting ensigna do pravog bez dana skole. Cak i Troi pri kraju serije postaje nazovi komandir, a znamo kako zene parkiraju kola (enterprajze), je li...

 

I ajde da ne mesamo babe i zabe. CBS (Viacom) je kupio Paramaunt 1999 godine, kada je DS9 vec bio zavrsen, a VOY bio pri kraju i imao sopstvenu jebenu televiziju! Nije CBS vrsio kasting nekog tamo "ambasadora" Niliksa, vec ova dvojica. Ne moras da menjas posadu ako je posada dobra, ali on ne ume da odabere dobro, ako imas pricu ili stori ark, ali je nemas. Berman je na TNG stigao tokom druge sezone, kad su oni koji znaju posao oko pripreme serije za emitovanje zavrsili, kad smo dobili i glumacku ekipu koja ce da nosi seriju bez problema 7 sezona pa i vise. Ali, kad je trebalo da sam napravi svoju seriju, dobili smo 1 Dzejnvej, neuroticnog kapetana, koji jedan dan apholduje principe federeacije a drugog ga baca pod noge, one koje joj se suprostavljaju ili skida rankove (Paris) ili ubija (tuviks). S njom nema razgovora, ona je uvek u pravu. NJen prvi oficir je ikebana, a hari kim je, o Boze...  I nemojmo o tome da 7/9 nije umetnuta u lateks da istakne sise zbog bubuljicavih tinejdzera, ajmo malo ozbiljno, druga je stvar sto je dzeri jedna fenomenalna glumica i koja je uprkos brenanu, bragi i mulgrev dala dubinu karakteru kojeg danas toliko volimo. A sto manje vremena potrosimo na komentarisanje posade ENTa, bolje je.

 

Ez ov DS9, imas Bermana koji bez imalo stida govori kako je Rodenberi podrzao njegov koncept DS9 koji je bio u pripremi. Sve nesto mislim da bi podrzao popove koji spartaju po stanici levo desno i prvog oficira iste koji ne radi na crveno slovo. Ali, ds9 je tako trekijevski, kul. :dablfejspalm:

Link to comment
  • 1 month later...

 

Kada sam prvi put gledao poslednju epizodu prve sezone Pikara, umalo nisam razbio laptop! Ona strahovanja iz prvog dela da ce nas omiljeni kapetan/admiral okoncati svoj ovozemaljski zivot (za trenutak) su se obistinila! Stakogkurca oni transferuju mrtvog admirala u robota?!? Srecom, ja sam jako, jako glup covek i iz tog razloga periodicno, na svakih 9-10 meseci krecem ispocetka da gledam, na zeninu prenerazenost, sve ST epizode i filmove iz pocetka, hronloski. Kanon osuncavanja Njurokerovih belih celija. Srecnim sticajem okolnosti, sa ovim ciklusom Osuncavanja u cetvrtak stigao sam do polovine poslenje sezone TNGa. Sto znaci da sam STP gledao ranom zorom, a jos uvek besan All Good Things negde oko 8 navece. Kada ja tamo a ono medjutim.

 

 

I to je ta nevidljiva nit koja mi je nedostajala i koja objasnjava sasvim fino transfer Pikara u robota i njegovu dalju egzistenciju cak i bez pojave Q (iako sam ga zeljno iscekivao).

 

E sad, ako je jedan veliki problem koji sam imao resen, drugi nisu. Prvi deo epizode je jako slab. Borg kjub je tamo u nekoj vodi i sedi i nista ne radi, Narek je nadjedard naprosto nestao, citav sabplot sa Sutrom je pao u vodu i postao besmislen, a o romulanskom planu anihilacije... O, Boze... Imaju 218 brodova, a za jednu jebenu koloniju je dovoljan i jedan:treptrep: I na kraju, posle svega sto smo kroz seriju doziveli, da budu u pravu, da sinti jesu bili (a mozda i dalje budu pretnja organskom zivotu) tek tako da napuste polozaj???

 

To je ono sto nije valjalo. Sta je valjalo? Sve sa Pikarom, a posebno scena sa Datom i njegova konacna smrt koju je on ocekivao jos od 3 sezone TNGa, a koja mu je neprimereno data u Nemezisu. Pun krug su napravili Pikar i Data, kao i Pikar himslef, on je od ljudske olupine u prvoj epizodi ponovo postao kapetan kakvog ga znamo, sad samo kao Pikar 2.0. Nadam se da cemo u drugoj sezoni, onako usput, dobiti odgovore na neodgovrena pitanja, sta je sa Borgovima i kocokom, sta je sa Oh, sta je na kraju krajeva sa otvorenim pa zatvorenim portalom prema ubersintsima, sad oni znaju kako da dodju u nas kosmos, zar ne?

 

Uh.

 

6/10

Link to comment

ne znam...meni je ovo bilo mlacenje prazne slame....discovery mi daleko interesantniji i dramaticniji...nisam nikad pratila dublje star trek, star wars itd...discovery je pun akcije i interesantnih likova. valjda ce uskoro da krene majku mu....

Link to comment
3 hours ago, mustang said:

ne znam...meni je ovo bilo mlacenje prazne slame....discovery mi daleko interesantniji i dramaticniji...nisam nikad pratila dublje star trek, star wars itd...discovery je pun akcije i interesantnih likova. valjda ce uskoro da krene majku mu....

 

 

Link to comment

Definitivno je mogla da bude bolja epizoda, pogotovu  su mogli da paze gde im se izgubi Narek. 

I meni je poptuno ok deo sa konačnom smrću Date, to sam videla kao njegov ultimativni put u spoznaji ljudskosti.

 

Našla sam da je serija obnovljena za drugu sezonu.  Pa dobro.

 

Jedva čekam Discovery.

Link to comment

Koliko sam se plasio, prva sezona je bila odlicna.

 

Poslednja epizoda, mogli su je uraditi na dva nacina.

 

Picard junacki gine nakon sto je izjavio ljubav dati, prica o obojici dobija kraj kakav zasluzuje, kraj serije. Ja bih tako uradio.

 

Ali posto se radi o novcu, i bice i druge i trece sezone, moze i ovako. Jeste nesto slabiji kraj od ostatka serije, ali je barem kraj a ne neki glupavi cliffhanger, posada ima hemiju, teraj dalje u nove sezone.

 

Jedino su za nas matore mogli pored Rajkera na mostu da stave i Vorfa i Laforga kako vazno stiskaju neke gumbice u pozadini. Ali bice vremena i za njih i za enterprise e kad padne gledanost u nekom momentu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...