Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

4 hours ago, Azdaja said:

Ne vidim sto to tebe tangira. S' obzirom na benefite koje uživaš. 

 

Pa leteo sam/letim ja u svakoj klasi, i nemam problem da to bude u [skoro] svim avionima [skoro] svih avio kompanija.

 

4 hours ago, Azdaja said:

De facto jeste da u poređenju sa 777-300, Airbus meni barem deluje prostranije i sedišta su malo šira. (Emirati i Lufthansa su mi merilo) 

 

Nisam leteo u LH A380, ali jesam na oba ova tipa sa EK, [izmedju ostalog i] u ekonomskoj klasi - po meni je tu veci problem sto B77W isto ima 3-4-3 layout, kao i A380, koji ima za metar veci precnik trupa. 

 

4 hours ago, Azdaja said:

Svakako jedva čekam da se provozam 350kom. 

 

Sjajni avioni, ja se nadam ove godine probanju modela -1000 [samo sam na -900kama bio do sada]. Meni je definitivno primetan osecaj manjeg pritiska u kabini [kao i kod Dreamliner-a].

 

4 hours ago, Azdaja said:

P.S. Ako se pitam nema lepšeg i boljeg aviona na svetu tu od 777-200

 

 

Ne znam, neki British-ov 20+ godina star, sa novom kabinom u 3-4-3 konfiguraciji.... mozda i ne bas :D

 

Ali, sve ovo iznad je sjajno u poredjenju sa onim sto je vec pocelo - A321neo/B737Max i letovima od 6+ sati u super zbijenim sedistima, i onim mini toaletima u repu - i kojih ce biti sve vise [prvenstveno preko Atlantika, a i drugde]...

Link to comment

Meni je A380 najudobniji avion kojim sam ikada leteo, tih 400+ ljudi u ekonomskoj klasi se ne oseti, izdelejno je na segmente i na platforme, ne vidi se da ima masa ljudi unutra, plus ima bas puno prostora za noge, u prolazima, velike klonje, itd. Leteo sam 3-4 puta sa Qatar. Jednom nisam provalio da smo poleteli uopste, sedeo na onih 4 sedista u sredini, i mislio sam da i dalje rulamo, pa pogledam kroz prozor a ono vec na 2-3 000 metara :D Kao brod je. Ne moze 777 da se poredi uopste po komforu sa njim. Ali je 777 avion koji kompanije najvise vole, jako ekonomican i pouzdan. Sto putnici izadju iz njega sazvakani i sjebani posle 6+ sati leta, jebe se njima.

Link to comment
10 hours ago, palikaris said:

Meni je A380 najudobniji avion kojim sam ikada leteo, tih 400+ ljudi u ekonomskoj klasi se ne oseti, izdelejno je na segmente i na platforme, ne vidi se da ima masa ljudi unutra, plus ima bas puno prostora za noge, u prolazima, velike klonje, itd. Leteo sam 3-4 puta sa Qatar. Jednom nisam provalio da smo poleteli uopste, sedeo na onih 4 sedista u sredini, i mislio sam da i dalje rulamo, pa pogledam kroz prozor a ono vec na 2-3 000 metara :D Kao brod je. Ne moze 777 da se poredi uopste po komforu sa njim. Ali je 777 avion koji kompanije najvise vole, jako ekonomican i pouzdan. Sto putnici izadju iz njega sazvakani i sjebani posle 6+ sati leta, jebe se njima.

+380, ustvari +800!

 

Sve glavno si rekao, a sad jedno te isto iz mog ugla i mojim rečima.

 

A380 sam zavoleo putujući poslom po jugoistočnoj Aziji ranih desetih. Singapore Airlines A380, biznis klasa, gore pomenuto neosetno poletanje iz Melburna pa osam sati komfora i odlične usluge kasnije neosetno sletanje u Singapur u svež-kao-ruža izdanju. Onda presedanje pa još dva, tri sata "obične" biznis klase "običnim" avionima do Džakarte, Ho Ši Mina, Pnom Pena, Bankoka, Manile, već gde je trebalo. Tada su u biznis klasi bila ona široka sedišta, skoro kao dvosedi (evo iskopao sam jednu fotku iz tih dana) od kojih se preklapanjem naslona pravio ravan krevet. Još je firma dozvoljavala da se FF poeni knjiže na lični račun...

 

20190217001.jpg.fdb2f05aa58767f5fa128723c29a47a2.jpg

 

Naravno, oduševljenje iznad više ima veze sa putovanjem u biznis klasi, ali kako sam avion zavoleo tako sam nastavio da ga biram i za naša porodična putovanja, najčešće Emirates. Tu ostatak stvari pomenutih u postu iznad dolazi do izražaja. Nedavno smo leteli sa A380 Melburn-Singapur i Dubai-Melburn i ja stvarno nemam ni jednu jedinu zamerku, stočna klasa nikad nije bila bliža biznis klasi. 

 

Dovoljno široka sedišta, dovoljno mesta za noge za dugajlije, široki prolazi (uključujući poprečne što daje mogućnost šetnji u krug, a ne samo napred nazad), gomila mesta da se čovek skloni i stoji, veliki toaleti, metalni escajg, dobra hrana i alkohol, wifi, najnoviji filmovi, muzika, kvalitetne slušalice, ćebad, jastuci, četkica za zube, parfemi itd. Najveći plus su definitivno ti budžaci pored toaleta, pored kuhinje, pored stepenica za gornji nivo. Gospođa Ložač i ja smo dobrih nekoliko sati leta proveli muvajući se po avionu pritom ne smetajući nikome. 

 

Žao mi je što je sve ispalo kako je ispalo, a najviše mi je žao mene kada poslednji A380 bude prizemljen, sada kada znam kako udobno može da se putuje u stočnoj klasi.

 

Evo ga debeljko kako u Melburnu kisne, a šta drugo :)
 

20190217002.thumb.JPG.547b075f93121253f45583445f0c92d8.JPG

Link to comment
  • 2 weeks later...
Jesi dobio morsku bolest?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk




Nisam ja ovo snimao.

Kad sam isao u Gibraltar, jeste bilo malo vetrovito, ali nista ovako...


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Operation-Solomon.jpg

 

Na danasnji dan 1991. godine, vazduhoplovstvo kao grana ljudske delatnosti, zabelezilo je jos 1 rekord: u Boeing 747 spakovano je 1.122 putnika, mada ih je bilo upisano nekoliko desetina manje.

Visak su bila deca sakrivena u odeci majki, dok je tokom leta rodjeno 5 beba.

Dogadjanje se dogodilo prilikom vodjenja kuci etiopskih Jevreja, a hardver su udruzenim snagama obezbedili ElAl i izraelsko ratno vazduhoplovstvo.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...