Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

Izmesaj prah kurkume i 1/4 mlevenog bibera u prokuvanoj vodi i uzimaj jednu kasiku ujutru na prazan stomak pre dorucka. To je za zeludac, ostalo ce da se poboljsa vrlo brzo nakon toga

 

 

zdravlje potice iz zeluca

Edited by mustang
Link to comment
44 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ima li neko problem (statistički mora biti  :laugh:) s iritabilnim kolonom? Šta pijete za to?

Flobian je skup, a ništa mi ne pomaže. PIla sam nekad Rudakol/Colospa. Nekad pomogne, nekad ne. Kupila jednom Iberogast, ono ima alkohol, imam utisak da me još više boli od toga (a i želudac me boli, imam i gastritis i žel.kilu). (sve potvrdjeno kod lekara, uradjena gastroskopija, lekar posećen pre oko desetak dana). Sad pijem neki bizmut i standardno IPP, koje pijem već dve godine (Nexium/ Controloc...)

Ali šta sa IBS? Za hranu nemam više nikakav poseban princip, nema nikakvog pravila. Nema ni celijakiju, proverila i to.

Ne prihvatam odgovore "na nervnoj bazi"; to znam da jeste, ali tu si ne mogu pomoći.

Eh, da, još nešto. Da li ima neke veze s polnim hormonima? Imala sam isto ovo vrlo gadno do prve trudnoće. Onda 10-12 godina ništa, i evo sad kad imam neke varijacije i s tim, počeo stomak opet.

Probaj sa vise mesa i kuvano sve.Takodje vise soli da protonska pumpa proradi.Slaba kiselina izaziva previse bakterija i konsekventno razne poremecaje.Cak i refluks dolazi kad je slaba kiselina i zeludac zatvara sfinktere da bi sacuvao kiselu sredinu.Nista sirovo i ne prevelike obroke,i pokusaj polako da smanjis controloc ili nexium ili sta vec uzimas.Jer telo pokusava da stvori dovoljno kiseline a ne moze od blokatora.Cak ne bih mesao mnogo vlakna i meso da bi lakse varila meso i stabilizovala zeludac.Takodje pogledaj da uvek unosis rastvorljiva i ne rastvorljiva vlakna da bi creva stvorila mikrofloru,biolosku barijeru.

Link to comment

U familiji sam imao troje ljudi sa tom boljkom.
Mi smo pomislili da je to "genetski"
i bogami svi su imali različite "varijante", jednom su rešili stvar tabletama tim inhibitorima samo, i lagano i smanjivali terapiju.
Drugoj je promenjena ishrana otprilike ovo što kaže forumaš gore.
Ali zajedničko je da su ono baš nabadali, probaj ovo probaj ono...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, askeladden said:

Probaj sa vise mesa i kuvano sve.Takodje vise soli da protonska pumpa proradi.Slaba kiselina izaziva previse bakterija i konsekventno razne poremecaje.Cak i refluks dolazi kad je slaba kiselina i zeludac zatvara sfinktere da bi sacuvao kiselu sredinu.Nista sirovo i ne prevelike obroke,i pokusaj polako da smanjis controloc ili nexium ili sta vec uzimas.Jer telo pokusava da stvori dovoljno kiseline a ne moze od blokatora.Cak ne bih mesao mnogo vlakna i meso da bi lakse varila meso i stabilizovala zeludac.Takodje pogledaj da uvek unosis rastvorljiva i ne rastvorljiva vlakna da bi creva stvorila mikrofloru,biolosku barijeru.

 

Da, ovo ima dosta logike, jer čini mi se, prvo me boleo želudac, a onda se on smirio, pa je bol prešao niže. Možda sam se stvarno preforsirala IPP-ovima :D

Smanjila sam obroke zbog kile, toga se držim zaista, jer osetim odmah čim prekršim pravilo, što se pokazuje kao efikasan regulator ponašanja, hehe.

E sad, ide leto, jedem voće, to jest dolazi vreme voća i povrća koje volim, pa šta da radim s tim? Jagode, trešnje, breskve....paradajz, krastavac. Meso, da, nemam problem s kuvanim i bez hleba. A šta znači ovo s vlaknima? Čula sam da za IBS nisu vlakna i integralne žitarice jer se dugo vari, a to ovde nije poželjno.

 

Frank, da, tako već godinama, mnoge stvari su odavno arhivirane i ne usudjujem se da probam. S druge strane, dešavalo se da mi od grickalica bude bolje - znam da bizarno zvuči :laugh: jedino da se radi o nekom endorfinskom efektu :lolol: (ovo me je inače blam da kažem - ono kao lečim se sa ipp - i onda frknem neki smoki, gricko itd. Malo blam, malo osećaj krivice, uglavnom nikom to ne govorim...gde da kažem :rolleyes:

 

Mustang, kurkumu mogu da probam, ali 1/4 kašičice bibera....ne znam na šta bi izašlo?

Link to comment

Smanji unos vlakana zarad vlakana,bolje voce nego hleb od integralnih i tako to.Slatki krompir,krompir.Sve termicki obradjeno.Nemoj puno voca i termicki obradi povrce.Bolje dva meseca bez salate nego zivot sa mukama.Ako si drzala dijete zbog tezine i nisi unosila masti,pocni sa maslac,kokosovo ulje,mast..izbaci rafinisana ulja.Zelidacni pH treba da je na oko 1,5.I onda ce kiselina zajedno sa enzimima da ocisti bakterije.Kolon je vrlo kratak i tankog zida i kod ljudi nema neku veliku ulogu kao izvor energije.Malo vlakana iz voca i. kuvanog povrca je dosta.Koliko da stolica bude redovna.I polako izbacuj IBB osim ako nemas helicobakter pa ti treba terapija.Ali i to prodje.
Da ne bude da pricam napamet.Moja zena ne koristi vise a imala je godinama lose varenje i bol u zeludcu.Klometol non stop kasnije i Omeprazol.Sada nista

Edited by askeladden
  • Hvala 1
Link to comment
posto mi je najskuplji i najbolje ocenjeni po belosvetskim reviewsima flaster za oziljke /keloide dao nakon 3-4 meseca koriscenja rezultat nula, nastavljam s mazanjem keloida koje je u prethodnoj fazi ipak dalo neki rezultat, mozda 10% poboljsanje al poboljsanje
 
istrosila sam prethodnu kremu i sad kad hocu da uzmem novu saznajem da ima 2 (jo)meloa E:
 
i da je ovaj zeleni saljicev, al promenio ime
 
jel koristio neko oba da zna koji je bolji, prvi put sam koritila ovaj beli
 
jomelop-e-melem-145g-640x640.jpgmelop_e_melem_150ml_974.jpg
slichno ti je to sve. beli je proizvodnja za koju je licencu prodao deda lichno u sfrj, a zeleni je proizvodnja koju sada drze potomci. ranije se po taj potomachki original ishlo negde u zarkovo, gde se mutilo u kadi [emoji38]ol: (shalim se, ne znam). meni su bila dobra oba. problem sa oziljcima je shto traze vreme disciplinu i bavljenje (a shta ne trazi), ali to si vec uvidela. uzmi koji ima. uzimaj jedan pa drugi. sushtinski ne bi trebalo da ima mnogo razlike, ako imash utisak da ti radi.

mislim da jomelop e nije samo prosto namazi i idi, nego natopi i poklopi nechim, bar za za opekotine manjeg intenziteta radi tako. ne secam se shta pishe. ali preporuchujem uvek i svima.

sent from bubamoto


  • +1 2
Link to comment

slabo mi pomoglo, nakon 2-3 meseca koriscenja najskupljih silikonskih flastera za keloide koristila prvo taj beli melem, celu kutiju sa sve masiranjem po pola sata 2x dnevno + nocnim 'natapanjima', onda kupila zeleni i krenula isto pa mi dosadilo i samo 'natapala' nocu.

danas bas cula da za keloide postoje neke injekcije koje ih meksaju/smanjuju, mozda nekad probam, proslo je vise od godinu dana od rane , mene to cesto svrbi/pece,bolucka al ne mogu sad to resavati

Link to comment

natapaj brate dalje, samo nocu i to je tvoj maksimum. ako ti je koza sklona keloidama, slabo shta ce da ti pomogne, osim one neke medicinske surovosti, realno. a i to ako ti je mnogo vazno.

  • +1 1
Link to comment
On 3.6.2021. at 22:37, askeladden said:

Smanji unos vlakana zarad vlakana,bolje voce nego hleb od integralnih i tako to.Slatki krompir,krompir.Sve termicki obradjeno.Nemoj puno voca i termicki obradi povrce.Bolje dva meseca bez salate nego zivot sa mukama.Ako si drzala dijete zbog tezine i nisi unosila masti,pocni sa maslac,kokosovo ulje,mast..izbaci rafinisana ulja.Zelidacni pH treba da je na oko 1,5.I onda ce kiselina zajedno sa enzimima da ocisti bakterije.Kolon je vrlo kratak i tankog zida i kod ljudi nema neku veliku ulogu kao izvor energije.Malo vlakana iz voca i. kuvanog povrca je dosta.Koliko da stolica bude redovna.I polako izbacuj IBB osim ako nemas helicobakter pa ti treba terapija.Ali i to prodje.
Da ne bude da pricam napamet.Moja zena ne koristi vise a imala je godinama lose varenje i bol u zeludcu.Klometol non stop kasnije i Omeprazol.Sada nista

 

 

Kapiram. Znači, ništa salate, voće i to. Nego kuvanje, ok, jasno. Nemam ni helico. Nisam držala dijete, numem ja to :D  Ima li neko saznanje o soku od kupusa? Čula sam to sa više mesta. Cedjeni sok od svežeg kupusa

Link to comment

Sto da ne?Probaj ,videces kako ces reagovati.Kad se oporavis malo uradi test sa przenim jajima da vidis kako radi zucna kesa.Vise proteina iz mesa i zivotinjske masti i bices bolje.Naravno ako zucna kesa ne radi dobro,moras oprezno i polako.Smanji i leguminoze zbog mogucih ostecenja na tankom crevu koje imas od slabe kiseline i varenja.Takozvano porozno crevo,a tu lecitin ,protein iz leguminoza,ima ga dosta  i u patlidzanu,paprikama takodje steti.Zato je bitno kuvanje jer smanjuje kolicini fitohemikalija koje nisu pozeljne,oksalati,gore pomenuti proteini..

  • Hvala 1
Link to comment

Jedno tehničko pitanje: da li znate dobrog lekara u Domu zdravlja "Palilula" (u Knez Danilovoj)? Moja doktorka je otišla u penziju...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kroz maglu mi se čini da je @Mindaugas Žukauskas poznavaoc™ stanja na tržištu lekova pa bih ga pitala zna li nešto o Gaviscon double action i da li ga ima u prodaji bilo gde? 

Naravno, ako bilo ko pored druga MŽ zna, hvala unapred na pomoći. 

 

Link to comment
40 minutes ago, Valkyrie said:

Kroz maglu mi se čini da je @Mindaugas Žukauskas poznavaoc™ stanja na tržištu lekova pa bih ga pitala zna li nešto o Gaviscon double action i da li ga ima u prodaji bilo gde? 

Naravno, ako bilo ko pored druga MŽ zna, hvala unapred na pomoći. 

 

 

Proverim sjutra :)

Link to comment
2 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Proverim sjutra :)

Hvala ti mnogo. Za jednu trudnicu je (ležala sa mnom u kovid bolnici prošlog leta) tako da ćeš da se osevapiš ako pomogneš. Ako ne pomogneš izaći će ti čmičak, to je jasno :mad:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...