Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

greje, al samo tabane. zbog prirode posla nekada sam u prilici da 3, 3 1/2 sata provedem napolju, od toga min dva sata stojeći u mestu, a kada je napolju par stepeni iznad nule tada ne pomažu nikakve termo čarape, goratex obuća i slično, ovo je za sada jedini lek za takvu situaciju


kada se angažovanje završi isključim divajs i mirna bačka

 

e

greje je preterivanje. podgrejava bi bilo bliže tj diže temperaturu za par stepeni u odnosu na onu kojaje na tlu u tom trenutku. bude dovoljno

 

To je i meni problem, sto stojim u mestu dobrim delom, mada smo sada napolju samo oko sat i po u jednom cugu. Uzmem goretex planinarske cipele, vise slojeva carapa..cupkam malo, radim nesto nogama, ali ne mogu dugo. Srecna sam kada se jurimo, ali dosta vremena se on penje po drvecu i toboganu ili skace negde, dakle jako malo pravog kretanja koje ce da pokrene moju masinu. Ili sedne na bicikli i onda svaka dva metra stane da parkira i pogleda kamen pored, ja se osecam kao da hodam a stojim :lolol: Letos je leteo i u vise navrata sam posteno trcala za njim, sad obrnuto :rolleyes:

Bili smo na snegu pre neki dan i iako je bilo hladno, posto sam stalno bila u pokretu, bilo mi je okej.

 

Bas cu pogledati te carape ovde. Cena je kog reda velicine?

Link to comment

mislim da su bile 15ak € na aliju

možda je bolja varijanta samo uložak sa grejačima

 

meni je problem što moram da stojim tih dva sata u mestu. da mogu da se krećem bilo kako ne bi bio problem

Link to comment

kapsule kolagena, jel to dobro za likove sa problematicnom kicmom i kolenima?

bila je ovde negde diskusija o tome ali ne mogu da nadjem tj nemam strpljenja. ako ima neka dobra dusica da me uputi u vezi kolagena bio bi joj zahvalan.

Link to comment

Pocni prvo sa Joint MD ili Glucosamin preparatima da smanji bolove,a kolagen trazi duze vreme.Imas na googlu sigurno studije iz NFL.Oni su pratili doprinos glucosamin/kolagen/creatin kombine u oporavku kolena .

Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Pocni prvo sa Joint MD ili Glucosamin preparatima da smanji bolove,a kolagen trazi duze vreme.Imas na googlu sigurno studije iz NFL.Oni su pratili doprinos glucosamin/kolagen/creatin kombine u oporavku kolena .

hvala @askeladden

zapustio sam ledja. pre neki dan mi je delimicno palo stopalo pa sad hodam kao her flik iz serije alo alo.

tako uvek. sve cu da uradim dok  me boli, posle udri brigu na veselje do sledeceg puta. 

ovaj put nema sale. 

 

 

Link to comment
  • 2 months later...
On 16.3.2021. at 17:01, morgana said:

gdje i koji magnezijum citrat suplement da kupim, a da ne kosta nepotrebno mnogo?

magnezijum (bis)glicinat, terranova, jeste skup al mnoogo dobar, nr pred spavanje, za migrene, ne tripujem...

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, InvisibleLight said:

magnezijum (bis)glicinat, terranova, jeste skup al mnoogo dobar, nr pred spavanje, za migrene, ne tripujem...

 

hvala, bice isproban, a naravno da ne tripujes, magnezijum je odlican za migrene :)

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

 

hvala, bice isproban, a naravno da ne tripujes, magnezijum je odlican za migrene :)

samo kazem, to je moje iskustvo, meni citrat nikad nije znacio:) oxid itd pogotovo..

  • Hvala 1
Link to comment

posto mi je najskuplji i najbolje ocenjeni po belosvetskim reviewsima flaster za oziljke /keloide dao nakon 3-4 meseca koriscenja rezultat nula, nastavljam s mazanjem keloida koje je u prethodnoj fazi ipak dalo neki rezultat, mozda 10% poboljsanje al poboljsanje

 

istrosila sam prethodnu kremu i sad kad hocu da uzmem novu saznajem da ima 2 (jo)meloa E:

 

i da je ovaj zeleni saljicev, al promenio ime

 

jel koristio neko oba da zna koji je bolji, prvi put sam koritila ovaj beli

 

jomelop-e-melem-145g-640x640.jpgmelop_e_melem_150ml_974.jpg

Link to comment
  • 2 months later...

Ima li neko problem (statistički mora biti  :laugh:) s iritabilnim kolonom? Šta pijete za to?

Flobian je skup, a ništa mi ne pomaže. PIla sam nekad Rudakol/Colospa. Nekad pomogne, nekad ne. Kupila jednom Iberogast, ono ima alkohol, imam utisak da me još više boli od toga (a i želudac me boli, imam i gastritis i žel.kilu). (sve potvrdjeno kod lekara, uradjena gastroskopija, lekar posećen pre oko desetak dana). Sad pijem neki bizmut i standardno IPP, koje pijem već dve godine (Nexium/ Controloc...)

Ali šta sa IBS? Za hranu nemam više nikakav poseban princip, nema nikakvog pravila. Nema ni celijakiju, proverila i to.

Ne prihvatam odgovore "na nervnoj bazi"; to znam da jeste, ali tu si ne mogu pomoći.

Eh, da, još nešto. Da li ima neke veze s polnim hormonima? Imala sam isto ovo vrlo gadno do prve trudnoće. Onda 10-12 godina ništa, i evo sad kad imam neke varijacije i s tim, počeo stomak opet.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...