Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

16 hours ago, napadaj said:

Ja sam ove godine dosta vozio, evo pre neki dan sam imao turu od 70km, a onda me je u petak na košarci uhvatio snažan grč koji i danas osećam, tri dana kasnije, a osećao sam i ta zatezanja.

Dobio sam sledeće savete od ljudi koji trče i voze trke:

- da unosim više kalijuma, najbolje pijenjem dva decilitra soka od paradajza dnevno
- da kupim magnezijum u ljuspicama i razmutim ga u vodi, pa to utrljavam u mišiće
- da unosim više soli
- da mažem Shirko - magnezijum - hlorid gel
- da koristim Lioton, pošto u njemu ima natrijuma

 

Hvala za ovo. Sad cu da vidim u mojoj trudnickoj knjizi sta je sve bilo dobro za kalijum. Paradajz jedem svakog dana za dorucak, ali sok nema sanse da pijem.

Taj magnezijum kojim mazem je magnezijum hlorid iz Cehstajnovog basena (wiki: Magnesium chloride, as the natural mineral bischofite, is also extracted (by solution mining) out of ancient seabeds, for example, the Zechstein seabed in northwest Europe) i za ledja mi dobro radi posao, dakle da nastavim onda i za listove.

So mi je problem odavni, tu povremeno teram sebe da solim malo vise, a posle se opustim i vratim na svoje a to je maltene sve bez ili sa trunkom soli.

 

Inace, nikada ja ne vozim tako puno, ali tu turu od nekih 40 minuta radim cesto (barem jednom nedeljno), i takva je da ne prestajem da verglam, dakle nije opustena voznja + maltene uvek pici vetar iz dva pravca :unsure:. Imam jednu deonicu koja je maltene ravna, ali na njoj uvek duva vetar pa mi dodje gore nego jedan deo uzbrdo koji je bez. To su staze izmedju polja i njiva koje su na blagom uzvisenju van grada, na cistini, i toliko duva da mi ta strana koja je izlozena vetru bas oseca hladnocu.

 

11 hours ago, mustang said:

 

Mislim da je manjak d3

 

Proveri

 

Simtome koje si opisala su isto moji simptomi bili 

 

Tacno sam znala da ces doci sa vitaminom D :D

Toliko sam imala pregleda ovog leta zbog glavobolja i vrtoglavica da mi se nista vise ne radi, ali hajd videcu da se nateram i to da proverim.

 

10 hours ago, Djuro said:

 

 

Masszázs henger (smr). Miért érdemes használnod?

 

To je kao neki roler na koji polozis nogu pa rolas napred nazad?

Htedoh i da pitam da li bi mi neko istezanje pre ili posle voznje pomoglo? Desi mi se ovo nekada kada idem i u moju brzinsku setnju, super je dok hodam ali onda kasnije u toku dana, ako stojim mnogo, krene zatezanje.

 

Hvala svima na savetima :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
21 minutes ago, Djuro said:

Ako je problem zatezanje misica i stvaranje cvorova u misicima, onda nije problem u nedostatku minerala-vitamina.

Tu samo valjak pomaze. I masaza, naravno, ali to je znatno skuplje.

 

Hm, pa nije bas stvaranje cvorova. Zatezanje, osecaj kao da ce da..puknu? Probiju kozu? Kao da su mi teski na nogama?

Masaza je definitivno pomogla.

 

Ovo mi se prvi put desilo tu negde na vrhuncu glavobolja i vrtoglavica u septembru, kada me je doktor stavio na bolovanje jer nije vise znao sta vise da predlozi, sve sam osim hormona i vitamina D istestirala. Bolovanje mi je pomoglo, vrtoglavice su nestale, i dakle umesto da radim sam nasla vremena za sebe, sto od pocetka epidemije nisam imala. Opisao je to kao neki depresivni sindrom umora. Tada sam onda svakog dana ili vozila bajs ili plivala, i mentalno mi je bilo super, ali svaki put posle sporta bih se osecala kao spuvani balon, iako sam do nedelju dana pre te kulminacije bila u punoj snazi. Sad je sa plivanjem bolje, u smislu da nisam kao spuvani balon kao tad osim sto budem iskonski gladna nakon, a sa bajsom dakle ovo u misicima.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja imam ovakav roler za stopala koji koristim dok sedim i radim, vidim da je dovoljno veliki i za noge, nasla sam i video-uputstvo gde pokazuje da se koristi i za listove.

 

large_ad88d377-f0ac-47e9-af0a-183893e2f0

 

Evo sad sam probala i prija bas.

Da li bi nesto pomoglo vise da ugrejem taj roler? On je smisljen tako da moze da se koristi ugrejan i ohladjen, drzi temperaturu petnaestak minuta.

 

 @Djuro bas dobra ideja. Ali svakako cu nastaviti i taj Mg da mazem. Znas li zasto mi se ovo desava? Nisam u kondiciji kao pre, ali to mi se desilo jos prosle godine. Ovog proleca i leta sam bila na bajsu kao nikad do sad i cudno mi je da mi se na kraju sezone ovakvo nesto desi. (Imas u prethodnom odgovoru detalje kada je ovo pocelo)

 

 

Link to comment

Znam zasto ti se desava ali ne znam bas dobro da objasnim.

Potrazi SMR benefits na netu (Self-myofascial release).

Ako (yet!) nemas cvorove-trigger points, to je dobra vest. 

I nemoj se ograniciti samo na listove - moras izmasirati i butine, moguce ja da te listovi zatezu i zbog njih. Ovaj tvoj valjak nije dovoljno velik za kvadricepse. 

Ako neces da investiras u SRM valjak, mozes korsititi i bilo sta drugo slicnog oblika (pet bocu, staklenu bocu ili sl.).

Link to comment

Desava ti se na kraju sezone zato sto se ovakve povrede akumuliraju vremenom. Misici rade isti (ograniceni) pokret, duze vreme. Ako se ne istezes nakon sporta, ne koristis SRM, vremenom se stvari pogorsavaju - sve do momenta kada je bol toliki da neces moci ni da hodas. 

Edited by Djuro
Link to comment
Ima da se kupi blagi sok od paradajza, taj je lep za piće. [emoji4]
posoliti, pobiberiti, malo celera, rena, limunovog soka, par kapi Tabaska i votke u željenim količinama

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

Znam zasto ti se desava ali ne znam bas dobro da objasnim.

Potrazi SMR benefits na netu (Self-myofascial release).

Ako (yet!) nemas cvorove-trigger points, to je dobra vest. 

I nemoj se ograniciti samo na listove - moras izmasirati i butine, moguce ja da te listovi zatezu i zbog njih. Ovaj tvoj valjak nije dovoljno velik za kvadricepse. 

Ako neces da investiras u SRM valjak, mozes korsititi i bilo sta drugo slicnog oblika (pet bocu, staklenu bocu ili sl.).

 

1 hour ago, Djuro said:

Desava ti se na kraju sezone zato sto se ovakve povrede akumulutaju vremenom. Misici rade isti (ograniceni) pokret, duze vreme. Ako se ne istezes nakon sporta, ne koristis SRM, vremenom se stvari pogorsavaju - sve do momenta kada je bol toliki da neces moci ni da hodas. 

 

Oh man! :unsure: Hvala ti puno na ovome! Nemas pojma koliko mi znaci da mi neko nesto objasni i da konkretno.

Nije problem investirati u takav roler. On je od pene koliko vidim? Ovaj moj je od plastike, cvrst je i tezak.
 

@mlatko Zvuci dobro, samo da mi neko drugi pravi ;)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 months later...
12 hours ago, Blažujka Dobrodolska said:

 

 

Probala sam ovo juce dok sam bila sa zdrebetom napolju, moze biti da je pomoglo malo. Trebalo je da probam na vreme, a ne kada su prsti vec poceli da se smrzavaju. Repriza danas. (Danima je hladno, temperatura se krece od -1 do 2C, tada kada uzmem dete iz vrtica bude max 1C)

Uopste, osecam se kao da mi je neko ispraznio baterije kada se vratim unutra. Obicno onda veceramo posle pa me to malo digne iz mrtvih, ali generalno ostanem kao na aparatima dok ne odem da spavam. Hladnoca i dete - uzas. Ne mogu docekati toplije vreme.

 

11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

zato uzmeš nešto ovako i ne moraš da radiš te vežbe

 

image.jpeg.0e0a2b0979ac27d80192055a6d66191f.jpeg

 

:fantom:

 

 

Turis baterije u carape, i ono nekako ravnomerno greje? Ali da li je to dobro za vene?

 

 

@Djuro SMR valjak odlicno radi posao. Fizioterapeut misli da sam prosto preterivala a nisam se istezala i da je zbog toga sve ovo. I dalje ume da me zaboli zatezanje (i to cak i posle jako brze setnje, ne mora da bude bajs) ali odradim valjak odmah nakon i bude super.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

 

Turis baterije u carape, i ono nekako ravnomerno greje? Ali da li je to dobro za vene?

 

 

greje, al samo tabane. zbog prirode posla nekada sam u prilici da 3, 3 1/2 sata provedem napolju, od toga min dva sata stojeći u mestu, a kada je napolju par stepeni iznad nule tada ne pomažu nikakve termo čarape, goratex obuća i slično, ovo je za sada jedini lek za takvu situaciju


kada se angažovanje završi isključim divajs i mirna bačka

 

e

greje je preterivanje. podgrejava bi bilo bliže tj diže temperaturu za par stepeni u odnosu na onu kojaje na tlu u tom trenutku. bude dovoljno

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...