Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

5 hours ago, detabo said:


@JakeBlues moze recept za paprikas?Hvala unapred emoji2.png

 

Može, naravno, mada recepata ima milion i svi su dobri, a i često se modifikuju u zavisnosti šta imaš od sastajaka kod kuće. :)

U ovom slučaju 4 velike glavice luka sam isekao sitno i kreno na pržim na ulju, na laganoj temperaturi. Malo sam posolio luk da bi pustio vodu i lepše se ispržio. Ulje za prženje treba da prekrije fino dno šerpe, luk mora da bude u konktaktu s uljem da bi se upržio., dakle ne treba biti škrt s uljem. 

Kad je luk počeo da se pretvara u caklastu masu dodao sam dva iseckana čena belog luka i malo kurkume. Kurkuma je nešto što ja volim, nipošto nije nešto što je deo tradicionalnih recepata za paprikaš. Ponekad umesto kurkume stavim i kari mešavinu, oko jednu kafenu kašičicu. Ali opet da napomenem, to je modifikacija recepta, nije tradicionalni način. Kad su se i beli luk i kurkuma sjedinili s crnim lukom, i kad su počeli već da se lepe za dno šerpe onda sam dodao jednu konzervu seckanog paradajza iz Linde, jer je mnogo bolji nego bilo koji paradajz koji se u ovo doba godine može kupiti bilo gde. A i o ceni da ne pričamo. I to treba upržiti jedno 10tak minuta, dok ne krene da liči pomalo na ajvar. Onda u to treba dodati jednu kašičicu suvog začina i piletinu iseckanu na sitne komade. Popržiti sve to još jedno 10tak min da piletina zabeli sa svih strana. Mešati često, da ne zagori. Onda u to dodati seckanu papriku (bilo je oko 700 gr piletine i isto toliko paprike), popržiti još oko 10tak min, i onda u to dodati vrelu vodu, kašičicu do dve slatke aleve paprike, četvrt kašičice ljute aleve (ovo je opcino i po ukusu), malo soli i bibera. Vrele vode dodati tek toliko da prekrije meso, dakle nema potrebe da se preteruje s vodom. I nek se krčka oko 20tak minuta. Onda probati, pa dodati po ukusu još soli, bibera i-ili aleve paprike. Nek se posle toga krčka na laganoj vatri oko 10tak minuta... i to je to.

Bilo bi lepo da sam imao šargarepu da i nju naseckam na kolutiće (i ubacim kad i beli luk), a tradicionalno u ovo jelo ide i krompir koji se dodaje isečen na kriške, koje će pustiti skrob i dodatno pogustiti ovo jelo. Kada se stavlja krompir onda se može naliti i malo više vode, makar ja to tako volim. 

 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...