Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Oko 10 ljudi, ostala je jedna cetvrtina kotlica.
To i moja zena pitala prvo kad je cula 3kg...Nego ja bih sve to samo bez krompira...
Link to comment

Svaka čast za ovo kuvanje. Moja dosadašnja iskustva sa kotlićem su mahom vezana zs slične dogodovštine uz superviziju vlasnika 1 radnje sa gotovom hranom i 1 šefa kuhinje 1 bg restorana tako da sam manje više šegrtovao ali pre nekoliko dana je pazaren tučani kotlić tako da će se sada raditi na malo ozbiljnijem nivou.

Link to comment

ako se nema pri ruci prava talandara, može da posluži i obična traktorska tanjirača. ;) dobro je ponajviše za ribu, meni lično manje za crvena mesa.

Link to comment
Jeste probali nekad nešto sa talandare™ ?
Sad u nedelju, na Adi Medjici. U onom valjda jedinom objektu gde se moze nesto pojesti spravili nam krilca na masti u toj talandari. Odlicne bile. Popili i par litara spricera pride.
Link to comment

upravo se krčka, lagano (i lagano za spremanje) fino letnje jelo.izvorno je recept ''oslić a la bakalar'' ali može bilo koja riba (bakalar :D ), što plemenitija riba to bolje jelo, s tim da je treba isfiletirati.daklem, pomuljila dno šerpe, stavila prvo sloj tanko na ploške sečenog krompira, potom fileti ribe, pa krompir, pa riba, pa kol'ko imaš, s tim da krompir bude gornji. svaki sloj posolila, pomuljila, poperšunila i po(belo)vinila. dospe se vode da ogrezne. poklopi, na vatricu dok ne prokuva a potom (obavezno poklopljeno) na lagano pola sata.naučila na licinom mestu od domorodaca (istra). zavisi od ukusa, neko voli više vodice pa da sve kusa kao neku vrstu čorbe, a neko malo manje vode pa se onda dobije lepa zgusnuta čorbica na dnu tanjira ... ubilo se za umakanje. belo vino pod obavezno uz jelo.može i varijanta sa paradajzom, bez korice i bez semenki (ovo je imperativ) ali onda ne ide vino.edit:super je dodati unutra nekoliko komada škampa (ne one crvene obarene nego providne, sirove), daju fenomenalan i ukus i miris toj čorbici.edit1:zaboravila veoma važan sastojak :isuse: . mnogo seckanog bluka na svaki sloj

Edited by duda
Link to comment

pravim becarski buckuris.stavio svo povrce koje sam nasao u frizideru (krompir, paprike, cvekla, paradajz, crveni i beli luk), nasekao famisovu grill kobasicu, polio ljutim zacinima i sve to stavio u gvozdenu serpicu, videcu posle 90 minuta sta se dogodilo u njoj.

Link to comment
pravim becarski buckuris.stavio svo povrce koje sam nasao u frizideru (krompir, paprike, cvekla, paradajz, crveni i beli luk), nasekao famisovu grill kobasicu, polio ljutim zacinima i sve to stavio u gvozdenu serpicu, videcu posle 90 minuta sta se dogodilo u njoj.
jesi li šerpicu metno u rernu ili sve to radiš na ringli ?
Link to comment

u rernu, u rernu, tako mi logicnoinace koncept je malo retardiran, mrzelo me je da idem u nabavku pa sam zato ostrugao frizider, a ionako cu morati da kupujem pivo u radnji. a mozda uz ovo popijem i leden tokajac, jebes pivoedit: uh ovo je ukusno...jos oko pola sata i gotovo

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...