Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

U pravu je matera. Kuvana bamja zaljigavi ceo lonac. Bamja je mnogo bolja u pecenim varijantama slicnih jela, npr. turli tava. 
ona je u pravu do granice besmrtnosti, dosledno, dosadno i uvek :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
Evo ga pocetak, za par sati poustujem kraj
 
ccb77e7cbfe10f06730d97aaff8aaedb883456e3.jpg
 
[mention=1038]renne[/mention] wtf iz bamija, nikad cuo&probo - ima aromu neku, sta?
Važno da je lepo za slikanje....
Znaš da to "za slikanje" ne ispadne većinom i dobro



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

ma da bre...samo kada je neko stigao da isfilozofira i kod najprostijeg /stagod od povrca da stavis sa dosta mesa/ jelom koje da napravis viseci naglavacke..

 

plus se sve dezintegrise posle 3sata kuvanja..

Link to comment
39 minutes ago, ivy said:

ma da bre...samo kada je neko stigao da isfilozofira i kod najprostijeg /stagod od povrca da stavis sa dosta mesa/ jelom koje da napravis viseci naglavacke..

 

O jea. Prvi put a ispalo profi, ko iz kotlica.

 

Dva tanjura, ne mogu da disem. Mislio sam i leb da ispecem na plotni ali sam se zaneo nekim poslom. Bio bi pun pogodak uz vruce lepinje

 

bc358843c58b5da826e24cf8ed641eeed3805ccc

Edited by Caligula
Link to comment

Lepo izgleda ovaj lonac. 

 

Nego, zahvaljujući jednoj donaciji dalmatinskih inćuna, oprobao sam se u spravljanju ..... recimo putaneske. 

 


Na maslinovo ulje sam bacio par inćuna, kašičicu kapara, belog luka, malo ljute papričice. Nakon par minuta sam usuo pelat iz konzerve, origano i seckane masline, a u frizu su se našli kozice i dagnje pa sam i to dodao. To se krčkalo taman da se ovi morski stanovnici obrade. Skuvao pene, na kraju sve to sjedinio i posuo rendanim čarnokom. 

 

Bogovski. Verovatno bi sveži peršun pomogao.

 

Btw, Čarnok je ooozbiljan sir, verovatno najbolja domaća zamena za parmezanski stil. Nemojte imati dilemu oko ove kupovine, ako vam je do sada bila praksa da kupujete one rendane gistro parmezane u kesicama od 40gr po ceni od 2500 din-kg. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...