Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

29 minutes ago, Tvrdica said:

Сличне су али мало другачије...од теста су не од кромпира и облика полумесеца.Купила у Лидлу.

 

Imaju li Halal certifikat?

Edited by Ras
Link to comment

Nije uopšte komplikovano, jedino što sam se ja malo iscimao oko dunja. Koga mrzi, može da iskoristi kupovni džem od dunja ili da jednostavno narenda jabuke i napravi pitu od jabuka, cenim da će biti jednako dobra.

 

Dakle, za okruglu vatrostalnu tepsiju prečnika 30 cm:

1,3 kg lepih dunja (oko 700 gr neto mase)
300 gr heljdinog brašna
100 gr pirinčanog brašna (može i neko drugo bez glutena, tipa kokos ili badem)
100 gr ovsenih pahuljica
2 kašičice chia semenki (ili dva jajeta, ko nema ovaj chia fenseraj pri ruci)
200 gr šećera
200 gr putera
200 ml mleka
Cimet, prašak za pecivo (1) i vanilin šećer (2)

 

Dunje skuvati kao za kitnikez (ostavio sam post na topiku o receptima): oljuštiti ih i naseckati na komadiće pa skuvati u što široj šerpi u malo vode ili još bolje u malo čaja ili kupovnog soka od crvenog voća. Ubaciti dva štapića cimeta i 10-15 komada karanfilića koji se pre pasiranja pažljivo odstrane. Kuvati 60 minuta na tihoj vatri uz povremeno mešanje, na kraju izgnječiti dunje u pire, umešati u to jedan vanilin šećer, 50-ak grama šećera i cimeta po želji, pa ostaviti da malkice odstoji na sobnoj temperaturi (taman dok se mesi testo).
 

Image1.thumb.jpg.e809a5ea411b9be17d7202d94e450032.jpg
 

Za testo najpre uzeti chia semenke, potopiti ih u malo vode i ostaviti da stoje 15-ak minuta. Za to vreme pomešati svo brašno, prašak za pecivo, jedan vanilin šećer i otprilike pola količine šećera (100 grama). Kada je lepo umešano dodati ovsene pahuljice pa još malo umešati. Zatim dodati chia semenke (koje igraju vezivnu ulogu tj. simuliraju jaja) pa umešati i njih. Zatim polako umešati mleko, dodati puter (u komadićima) i rukama umesiti testo. Biće prilično lepljivo ali to je OK. Možda može i prstohvat soli da se ubaci. Testo ne mora da stoji, ide se pravo na sledeći korak.

Dobro podmazati tepsiju (puter je keva) pa odvojiti polovinu testa i napraviti donju bazu. Unutrašnje ivice tepsije takođe obložiti kako bi se dobila prava zatvorena pita:

 

Image.thumb.jpg.04e57f76050f6a0a603bdba80ae204fc.jpg

 

Zatim ubaciti smesu od dunja i lepo je rasporediti. Kada je smesa raspoređena napraviti joj gornji sloj od druge polovine testa. Ovo je malkice pipavo jer ne sme suviše da se pritiska ali testo se lako oblikuje tako da je najbolje odokativno spremiti ceo pokrivač, staviti ga odozgo i onda sa još malo testa popuniti ivice. Kada je sve prekriveno dobra fora je da se uradi finalno "zaptivanje" po ivicama (ja to radim viljuškom, vidi se udubljenje koje prati ivicu tepsije).

 

Image1.thumb.jpg.653d4cd0724bbf86b21c8358e6d74246.jpg

 

 

Posuti odozgo preostali šećer (50 grama), dodati još malo cimeta i poprskati jednom bombicom ruma, pa će taj šećer na površini lepo da se karamelizuje u rerni. Peći oko 45 minuta na 180 C, lepo će se videti kada testo dobije finu braonkastu boju.

 

Jedna napomena: ako se koristi gotov džem od dunja on je u startu zaslađen pa se ukupna količina šećera u receptu može smanjiti na 100-120 gr. Ja sam koristio sveže dunje pa sam išao sa 200 gr šećera ukupno i to je dalo blago slatku pitu gde se oporost dunja i dalje lepo osećala - meni potaman. Ako bi se koristile jabuke umesto dunja ova količina šećera bi napravila još slađi efekat.

Link to comment
1 hour ago, cmrlj said:

u albanske spomenice, ali sam cula da su prodali sve ovogodisnje zalihe. evo ova, zovni da proveris, mozda su izvadili ratne rezerve. 

 

на слици се види број телефона.

Link to comment

Odledio jagnjeci butic, isekao i pripravio divni kari .Uz butic bilo i pola glave pa se zgotovila jagnjeca corba od iste i koski od buta.Kari podlivao tom corbicom umesto gotove supe, milina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...