Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2012


Ros

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    25

  • Jean-Luc Picard

    21

  • dùda

    16

  • freakns

    15

Složićemo se da je ono od prošle godine, što je na kraju krajeva i sabilo te strahove u glavu, ipak nedostižan ideal. Ove godine, na svojoj omiljenoj podlozi, jedva je dobio finale i to samo zahvaljujući tim strahovima. Da ih nije bilo, izgubio bi. Šta misliš šta će biti na omiljenom turniru i omiljenoj podlozi onog drugog, sad kad tih strahova više nema....
Izgubiće 6-1 6-2 6-0 :) Mislim daj, dobija se pre svega dobrom igrom, a ne tek tako. Federer je prošle godine izgubio USO ne zbog straha, nego što je Novak jednostavno odigrao maestralno (pošto je prethodno super glupo izgubio servis, ali da ne dužim :P) Edited by Time Crisis
Link to comment

Očigledno potcenjuješ značaj psihologije, pogotovo kod Nadala....edit: u pravu si da ne duljimo... Ja sam pesimista i najiskrenije se nadam da sam u krivu.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Što onda nije dobio u Monte Karlu i u Rimu? Ne zato što se Nadal naprasno oslobodio straha, već jednostavno zato što nije igrao dovoljno dobro. :)

Link to comment

Ne razumeš.... Upravo zato što nije igrao dobro, nije dobio u MC a sad kad ga je Nadal izbacio iz glave ni to dobro neće biti dovoljno dobro.

Link to comment

jlp, nije ga rafa izbacio, budi uverenzna rafa koliko je novak morai da gresi da bi ovaj dobiotoga nema na slemu, jer nole ima odmor, sabice ih sve

Link to comment

Meni je ovo bilo najbolje Novakovo izdanje od prošlog Rima. Odlično kretanje, strpljiv, motivisan...ako nastavi da diže formu i fokusira se do kraja, stvarno ima šanse da odvali u Parizu

Link to comment
Ne razumeš.... Upravo zato što nije igrao dobro, nije dobio u MC a sad kad ga je Nadal izbacio iz glave ni to dobro neće biti dovoljno dobro.
-ne samo to, već smo videli i da je 100% djokera (u rimu) dovoljno samo za častan poraz na šljaci od rafaborga, ono što je pravilo razliku prošle godine je bio misteriozo ćetković koji je uspeo da overclock-uje djokera na 110% - njegov odlazak posle wim. se osetio već na jesenjoj turneji po americi, na ovogodišnjem ao ga je dobio više sretno nego spretno- za rg je već prekasno ali dizanje forme bi mu možda pomoglo za wim. i oi...
Link to comment
-ne samo to, već smo videli i da je 100% djokera (u rimu) dovoljno samo za častan poraz na šljaci od rafaborga, ono što je pravilo razliku prošle godine je bio misteriozo ćetković koji je uspeo da overclock-uje djokera na 110% - njegov odlazak posle wim. se osetio već na jesenjoj turneji po americi, na ovogodišnjem ao ga je dobio više sretno nego spretno- za rg je već prekasno ali dizanje forme bi mu možda pomoglo za wim. i oi...
Jel ovo ozbiljno ili ironično? Ja bih rekao ironično, ali ipak da proverim :)
Link to comment

- da li bih stavio novac na rafaborga za rg, ne, jer sam loše sreće kod odabira favorita :lol: - voleo bih da grešim i da je ovo izdanje djokera samo sakrivanje karata, jer je to onda majstorski odradio- bodo je to lepo opisao

Nadal, who surrendered the No. 1 ranking to Djokovic a little less than a year ago, re-emerged yesterday as the dominant force on European clay, the role the Serb forced him to relinquish last season. Nadal's claim is backed up with two wins over Djokovic in spring clay Masters events (Monte Carlo and Rome). For Djokovic fans, the most appealing narrative is that their hero has just been treading water, unwilling to invest himself entirely in the run-up to the French Open. If that's true, it's an extremely bold and risky strategy—eggs and baskets and all that. . . Nadal fans have a more plausible explanation when they argue that last year was something of an abberation, with Djokovic playing at a level that was glorious but impossible to sustain. We once dreamed of potential finals between Nadal and Roger Federer; now the majority of fingers are crossed for a showdown between Nadal and Djokovic at Roland Garros
Link to comment

eggs and basket means nothing... NJoleta boli levo jajce za Rim koliko mene za Boljsoj teatar.RG je jedino sto ga sada interesuje. u tolikoj meri da mu ni OI i Wimbledon trenutno nista ne znace. kazem vam, do polufinala RG cemo videti ne NJoleta iz 2011, vec poboljsanu verziju istog. a onda sledi spektakl. da li Murrey, Federer ili neko treci, nevazno je, bice makar jedan djevrek. predstava toliko dominantna da ce Nadal da se sasere i ukoliko bude igrao drugi, ne bi me iznenadilo ni da izgubi to polufinale. MMW, u polufinalu RG Djokovic ce protivniku uraditi ono sto je Nadal uradio Federeru 2008... za finale nista ne garantujem, jer jbg, 3 GS u torbi i igras finale cetvrtog, pa nemos biti na 100% :Di kakav crni nadrilekar Cetkovic bre...

Link to comment

@gfja uopste ne mislim da je djokovic izgubio jer nije hteo da se investira u mec i malo mi je detinjasto to od takvog analiticaracovek je histerisao na terenu, to mi ne lici na nekoga ko ima plan da se stedijednostavno je bio dan sa dosta gresaka koje cak nisu bile ni iznudjene i mnoge su bile jako nekarakteristicne cak i juniorima...zabijati smeceve sebi u polje i to laganica smeceve svakako nije djokovicevh 100%, kao ni one 4 banke baljezgarija koje je pravio. a pored svega je stigao da odigra i poene koji nesumnjivo govore da je 2.0 tune znam zasto mislis da je novak u rimu dao 100% :unsure: covek je napravio, vec rekoh oko 40 gresaka u dva seta, znas kad ce to sledeci put da se ponovi, a pritom je odigrao vrlo tesan mec iako rezultat mozda ne svedoci verno tome. slem format najvise odgovara novaku i on je druga prica na tom takmicenju, i sasvim sam sigurna da ce ove godine imati najbolji plasman do sad na rg-u, dakle finale ili bolje.mene licno zanima olimpijada, za ostalo 2013 je iza ugla, ali rg bi bio fantazja pred oi

Edited by Afterburner
Link to comment
@gfja uopste ne mislim da je djokovic izgubio jer nije hteo da se investira u mec i malo mi je detinjasto to od takvog analiticaracovek je histerisao na terenu, to mi ne lici na nekoga ko ima plan da se stedijednostavno je bio dan sa dosta gresaka koje cak nisu bile ni iznudjene i mnoge su bile jako nekarakteristicne cak i juniorima...zabijati smeceve sebi u polje i to laganica smeceve svakako nije djokovicevh 100%, kao ni one 4 banke baljezgarija koje je pravio. a pored svega je stigao da odigra i poene koji nesumnjivo govore da je 2.0 tune znam zasto mislis da je novak u rimu dao 100% :unsure: covek je napravio, vec rekoh oko 40 gresaka u dva seta, znas kad ce to sledeci put da se ponovi, a pritom je odigrao vrlo tesan mec iako rezultat mozda ne svedoci verno tome. slem format najvise odgovara novaku i on je druga prica na tom takmicenju, i sasvim sam sigurna da ce ove godine imati najbolji plasman do sad na rg-u, dakle finale ili bolje.mene licno zanima olimpijada, za ostalo 2013 je iza ugla, ali rg bi bio fantazja pred oi
+1 za oi, ovo mu je zadnja šansa da ih osvoji, sa 29 će biti konkurentan jedino ako generacija harisona, tomića, raonića i ona koja će se pojaviti sledeće godine bude fail..- to što je pružio u rimu jednostavno nije dovoljno protiv zdravog rafaborga, da bi se pobedila ta mašina potrebno je igrati duge poene i iznuriti ga kao prošle godine, pri tome i rafa nije igrao max, nije bilo potrebno...- glede smečeva, to je u 80% slučajeva ili aut ili lopta na reket protivniku, djoker ima najgori smeč od top 100 igrača i ništa ne radi da to popravi...
Just as important, this match looked more like the Djokovic-Nadal tussles we saw from 2008 to 2010 than the Serb-dominated versions of last year. Like those earlier contests, Djokovic controlled much of the action but couldn’t connect on the finishing shot often enough. It reminded me of another comment Rafa made after last year’s Open, when he shook his head and said that Djokovic just kept making "one more ball, one more ball, one more ball." That patience, Nadal said, was the biggest change in his game and the biggest reason he had passed him. Today, with his defense, Nadal asked him again to make one more ball. Djokovic couldn’t do it.
- tignorova analiza- ako on proglasi rafu za pobednika rg, djokerove šanse rapidno rastu :D
Link to comment
tignorova analiza- ako on proglasi rafu za pobednika rg, djokerove šanse rapidno rastu
cekam matsa da se oglasi, ako on bude reko da novak nije favorit ja idem do kladionice, prvi put u zivotu :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...