Jump to content
IGNORED

Uređenje interijera


Mister No

Recommended Posts

Sad me stvarno sramota ali imam i to, nikad montirano. Gimmi onaj italijanski neki klinac. Nisam montirala jer mi uskoro treba ceo jedan zid za neku plakarčinu. Kako god okreneš, visiću
:vesala2:
E jeste ta marka, ja uvek čitao Gimli...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 11 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Kad ste već kod zastakljivanja terase, treba mi znalački savet: šta je potrebno od papira za tu akciju - odnosno - šta može da se uradi na terasi, a da vam nisu potrebne nikakve dozvole?

Link to comment
52 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kad ste već kod zastakljivanja terase, treba mi znalački savet: šta je potrebno od papira za tu akciju - odnosno - šta može da se uradi na terasi, a da vam nisu potrebne nikakve dozvole?

 

Ne treba ti ništa, ako samo zastakljuješ - stavljaš ram ispunjen staklima. Zvanično i za ovo je potrebna papirologija, nekakva prijava radova, ali to niko ne radi, a kada je na mojoj opštini poznanica to i probala da uradi (mislim baš za tako nešto), ni oni nisu bili sigurni šta tu treba da se nacrta i preda, a malo su i bili u fazonu "bože svašta, što si komplikujete život".

 

A ovako iskustveno, ja sam prošlo leto zastaklila terasu i jedino što sam uradila je da obavestim komšiju koji parkira ispod, da preparkira auto zbog eventualnog padanja koječega, alata, delića šuta i sl.

Kao arhitekta, volela bih da se u gradu intervencije na fasadama rade usaglašeno, promišljeno itd. ali pošto od toga nema ništa, onda se potrudi da izgleda lepo, pitaj nekog stručnog da pogleda, da savet, potrudi se da ne praviš "čir" na fasadi (u smislu boja koja odudara i bode oči, podela stakala koja je samo kod tebe i nigde drugde).

Edited by Tihajeza
  • Hvala 2
Link to comment
Kad ste već kod zastakljivanja terase, treba mi znalački savet: šta je potrebno od papira za tu akciju - odnosno - šta može da se uradi na terasi, a da vam nisu potrebne nikakve dozvole?
Pre nekoliko godina sam renovirao stan, hteo sve "by the book" otišao u opštinu i kad sam video šta mi svevtreba od papira i koliko bi to koštalo, okrenuo se i otišao i počeo da zovem majstore kad mogu da krenu, najbolje odmah.

Druga stvar, kum umesto neke raspale ograde stavio novu od kovanog gvožđa veoma sličnu staroj.
Popio prijavu od komšije građevinskoj inspekciji i "da vrati u prethodno stanje".
On nazvao prijatelja koji radi u gradskoj inspekciji, i ovaj mu rekao:
Oni će da ti izdati rešenje da vratiš to, ali u praksi nikad neće doći da provere.









... Shiit has hit the fan

  • Hvala 1
Link to comment
48 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ne treba ti ništa, ako samo zastakljuješ - stavljaš ram ispunjen staklima. Zvanično i za ovo je potrebna papirologija, nekakva prijava radova, ali to niko ne radi, a kada je na mojoj opštini poznanica to i probala da uradi (mislim baš za tako nešto), ni oni nisu bili sigurni šta tu treba da se nacrta i preda, a malo su i bili u fazonu "bože svašta, što si komplikujete život".

 

A ovako iskustveno, ja sam prošlo leto zastaklila terasu i jedino što sam uradila je da obavestim komšiju koji parkira ispod, da preparkira auto zbog eventualnog padanja koječega, alata, delića šuta i sl.

Kao arhitekta, volela bih da se u gradu intervencije na fasadama rade usaglašeno, promišljeno itd. ali pošto od toga nema ništa, onda se potrudi da izgleda lepo, pitaj nekog stručnog da pogleda, da savet, potrudi se da ne praviš "čir" na fasadi (u smislu boja koja odudara i bode oči, podela stakala koja je samo kod tebe i nigde drugde).

 

 

Hvala svima. Ali pošto se ja u to bukvalno ništa ne razumem, ni u radove same po sebi, verovatno pretpostavljam postoje razlike izmedju:

- samo krova (tako nešto, meni deluje kao neka plastika, su stavili ovi pored). Prilično je ružno, ako mene pitate, ali je poslednji sprat pa se ne vidi nešto naročito

- zastakljivanja

- gradnje zidova itd.

 

Ja koliko kapiram, kod nas će biti ovo drugo.

Sprat je poslednji, nema nadstrešnicu. Zgrada nova, prvo useljenje. Meni je frka da nas neko od komšija, koje još i ne poznajemo, ne prijave, pojma nemam. S druge strane zgrade, opet, neki lik potpuno zatvorio terasu.

 

Ovo što kažu Hamlet i Frank, ne znam kako da vratimo u prethodno ako su zavarene šipke :(

 

Link to comment

Teoretski, iseku se šipke i izvadi sve stavljeno.  U praksi može da bude kako Frank kaže, a ako se dosadni komšija zainati mogu da te nateraju da sve stavljeno izvadis i vratiš kao sto je bilo na projektu. 

Link to comment

Ok, ima razlike da li je zgrada nova, ti si među prvima koja to radi, tj.menja fasadu i ne znaš kako će komšije reagovati.

Moj primer je ipak zgrada stara 60 godina, gde je 70% terasa već zastakljeno na najrazličitije moguće načine tokom tih 60 godina.

Link to comment

Da, kapiram, jasno, zavisi od slučaja do slučaja. Ne bih ni ja razmišljala da je staro, pa koga bi bilo briga, baš bi neko morao da bude teška pogan. A ovako je pitanje (nije bila moja ideja, komplikovana priča).

A Hamlete, ako bi me to naterali, da li bi se i neka kazna plaćala?

Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

Da, kapiram, jasno, zavisi od slučaja do slučaja. Ne bih ni ja razmišljala da je staro, pa koga bi bilo briga, baš bi neko morao da bude teška pogan. A ovako je pitanje (nije bila moja ideja, komplikovana priča).

A Hamlete, ako bi me to naterali, da li bi se i neka kazna plaćala?

Ne. To nije bespravna gradnja pa nije krivicno delo. Ono sto moze da  se plati je prinudno izvrsenje ako ne postupis po resenju o uklanjanju pa ga oni prinudno izvrse. 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...