Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Kolege, gde je sada izmesten OS u Kosovskoj Mitrovici?
Ne postoji, sudije penzionisane ili prešle kod Kurtija.

Po delegiranoj nadležnosti za celo Kosovo nadležan Osnovni sud u Leskovcu.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
  • 2 weeks later...

Klijent tužio DOO za neisplaćene zarade.

 

Pre presude vlasnik likvidirao DOO.

 

Uredno prijavljena potraživanja, uredno obavešten APR da postoji parnica, podnet zahtev sudu za privremenu meru.

 

DOO brisan iz registra.

 

Krivica, imovinskopravni zahtev da prekinem zastarelost, presuda, vlasnik osudjen.

 

Stav sudske prakse je da kod likvidacija nema personalne sukcesije, da ne mogu nastaviti parnicu protiv vlasnika (koji je bio i likvidacioni upravnik)

 

Stav krivicnog sudije, potvrdjen presudom po žalbi je da se imovinskopravni zahtev odbija jer je već sadržan u pokrenutoj tužbi.

 

Kvaka 22.

Edited by nautilus
Link to comment

Probacu da ti nadjem jednu odluku ustavnog suda kojom je utvrdjeno da vlasnik licnom imovinom odgovara u slucaju likvidacije. Bila je specificna situacija, pa ne znam da li se može primeniti u tvom slučaju 

Link to comment

Koji tip likvidacije je sproveden, obična ili prinudna?

 

Ako je prinudna, možeš da se pozoveš na odredbe iz člana 548. ZPD:

 

Posledice brisanja društva iz registra u slučaju prinudne likvidacije

Član 548

Imovina brisanog društva postaje imovina članova društva u srazmeri sa njihovim udelima u kapitalu društva, a u slučaju ortačkog društva koje nema kapital raspodeljuje se na jednake delove između ortaka.

Nakon brisanja društva iz registra privrednih subjekata, članovi brisanog društva odgovaraju za obaveze društva do visine vrednosti primljene imovine iz stava 1. ovog člana.

Izuzetno od stava 2. ovog člana, kontrolni član društva s ograničenom odgovornošću i kontrolni akcionar akcionarskog društva odgovara neograničeno solidarno za obaveze društva i nakon brisanja društva iz registra.

Edited by napadaj
Link to comment

обична је ликвидација, знам ово за принудну. мислим, није толики проблем ни да кренем у парницу, имам кривичну пресуду и све ће ићи брже, само не желим да ми се деси да ми привредни суд (надлежан за спорове из ликвидације) одбаци тужбу па да ми све застари док они одлуче

Link to comment

Stav krivicnog sudije, potvrdjen presudom po žalbi je da se imovinskopravni zahtev odbija jer je već sadržan u pokrenutoj tužbi.


Potraživanja poznatih poverilaca se u likvidacionom postupku ne prijavljuju, smatraju se prijavljenim, a likvidacija podrazumeva da društvo ima dovoljno sredstava da dobrovoljno izmiri prijavljena potraživanja - u suprotnom je likvidacioni upravnik dužan da prekine likvidaciju i traži od suda otvaranje stečaja. Likvidacioni upravnik za štetu koju pričini poveriocima odgovara ličnom imovinom.

Tuži u parnici likvidacionog upravnika tj ex direktora, vlasnika i jedinog člana, za štetu zbog nezakonitog rada.


Eeee moj Dinkiću, jebala te svecka banka, liberalizacija poslovanja i jednočlano doo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment

Ali zakonsko resenje je blesavo, nema nikakve logike da vlasnik kod prinudne likvidacije odgovara citavom imovinom za obaveze drustva dok kod obicne likvidacije ne odgovara iako je do nje doslo krivicnim delom.

Link to comment

Ja imam jednog takvog, imam presudu s potraživanjem koja je postala pravnosnažna pre pokretanja redovne likvidacije, on se pravi blesav, ja se pravim blesav i ne puštam izvršenje, verovatno će ubrzo brisati firmu.

Kad završi, onda ću da ožežem njega lično.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka



Link to comment
  • 4 weeks later...

Vidim vest dana je da je suprug ubijene pevačice dobio 40 godina.

Jel to pod pritiskom medija ili postoje neki baš jaki dokazi? 

Ono, ne sećam se neke bolesnije hajke po tabloidima.

Ko je još u Srbiji dobio 40 godina za ubistvo? :unsure:

Kontam da će presuda da padne pa idemo bar još jedan krug… kad voli narod.

 

Edited by mraki
Link to comment
17 minutes ago, mraki said:

Vidim vest dana je da je suprug ubijene pevačice dobio 40 godina.

Jel to pod pritiskom medija ili postoje neki baš jaki dokazi? 

Ono, ne sećam se neke bolesnije hajke po tabloidima.

Ko je još u Srbiji dobio 40 godina za ubistvo? :unsure:

Kontam da će presuda da padne pa idemo bar još jedan krug… kad voli narod.

 

Nema pravih dokaza,ima sumnjivih izjava njegovog dela familije,kao i ponasanja,svekra posebno,opet ja ne videh nikakav opipljiv dokaz da je on ubio.

 

Sudstvo je mrtvo ovde kao i biko koja javna institucija.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...