Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

Od toga što su vratili većinu biračkog tela od Pilca, zahvatili glasove socijaldemokrata sa prošlih izbora, a meni se čini da su i od slobodara štrpnuli. Istovetan rezultat su procentualno ostvarili 2013. godine, čak su imali više glasova. Nije toliko iznenađenje njihov dobar rezultat. Fan der Belen je iz njihovih redova izabran za predsednika i pored kandidata tri snažnije partije.

Link to comment

Nisu uzeli FPO, FPO je pao zbog Kurca(afera Ibica je njegova akcija) i manje izlaznosti na ovim izborima. To su uglavnom njihovi a skoro 6% im je uzeo Kurc.

Kurc i nema mnogo opcija za koaliicju osim zelenih jer je FPO vec rekao da nema sanse da idu sa Kurcom. Mislim da ni SPO ne zeli sa njime.

Neko ce u toj koaliicji Kurca i zelenih da izduva na sledecim izborima jer je Kurc dosta glasovao uzeo na platformi slicnoj FPO a to sa zelenima ne ide.

 

Edited by pasha
Link to comment

Evo kako je isla raspodela glasova na izborima

 

EFp0OmBXUAESB6m.jpg:large

 

Kurc je uzeo FPO a deo  FPO je otisao u apstinenciju(najvise od svih stranaka) cekajuci novog lidera ili da ih Kurc iznervira sa zelenima na sledecim izborima.

 

Zeleni unistvajau levicu po citavoj Evropi pa tako i u Austriji. To su uglavnom zenski glasovi koji prate trendove i nikada ne glasaju za desnicu pa ni Kurca. Pa ako su u trendu zeleni ili liberali onda glasaju za njih umesto leve stranke. Nemaju jasnu ideolosku predstavu.

 

Za zelene uglavnom glasaju zene.

FPO je stranka za koju glasaju muskarci.

Dok kod OVP i SPO je to balansiranije sto se tice polne raspodele glasova.

 

Ne postoji nikakvo preklapanje FPO i zelenih u glasackom telu.

To su potpune razlicite pozicije.

Glasaci FPO smatraju zelene potpunim moronima koji grle drvece.

Dok zeleni na FPO glasace gledaju kao na desnicarske divljake.

 

 

Edited by pasha
Link to comment
3 hours ago, pasha said:

jer je FPO vec rekao da nema sanse da idu sa Kurcom. Mislim da ni SPO ne zeli sa njime.

 

Pa nek' se onda udruže, tako principijelni :happy: Uostalom, SPO je već jednom natuknuo da nijedan scenario nije nemoguć...

Edited by zorglub
Link to comment
3 hours ago, pasha said:

 

 jer je FPO vec rekao da nema sanse da idu sa Kurcom.

 

 

Pa nije bas

 

https://www.politico.eu/article/sebastian-kurz-spoilt-for-choice-of-coalition-partners-after-austria-election-win/

 

Quote

The Freedom Party, on the other hand, suffered severe losses — taking 16.1 percent of the vote, down from 26 percent in 2017 and 17 percent in the European election, slipping into third place behind the Social Democrats.

 

That loss prompted some far-right leaders to change tune. The Freedom Party spent much of its campaign making overtures to Kurz, hoping to convince him to get back together — one bizarre campaign video depicted Norbert Hofer, who took over as Freedom Party leader after Strache's resignation, in couples' therapy with Kurz. :blink::laugh:

 

On Sunday, however, senior Freedom Party members suggested they would prefer the opposition benches. Hofer said 16 percent is "no mandate for a progressive entry into coalition talks." Deputy leader Herbert Kickl said the result means the party would not have sufficient influence within a coalition and that its "mandate" was to be in opposition.

 

Tako da ne zna se jos nista.

Link to comment

Ja sam sinoc video ovo

 

 

To sto su govorili za vreme kampanje mozda je pokusaj da se sacuva deo birackog tela kojeg je Kurc preuzeo slicnom platformom kao FPO.

Ja sam ubedjen da je Ibicu odradio Kurc preko austrijske tajne sluzbe i mislim da u FPO to znaju.

Link to comment

Kurz sve kao klinac, a prefrigan i zajeban. OVP se isto ovako okoristio FPOom i pocetkom 2000-tih. Wolfi Schuessel je na zgrazavanje Evrope kao treceplasirani na izborima 1999. usao u koaliciju sa Heiderom, i onda na sledecim izborima bio ubedljivo prvi. Ne bi me cudilo da je ovo kraj crno (sada tirkiz)-plavim koalicijama na duzi rok.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Yep. A ipak je 2013. "Orban+" bio tek na 13. mestu po pojedinačnim subvencijama. 

 

https://farmsubsidy.org/search/?country=HU

 

Open Knowledge Foundation Germany je ovaj projekat gurala  do 2014. mislim, dok je bilo para. Kako se stvari nisu popravile, naprotiv, kažu da su rešili 2017. da ponovo krenu, volonterski.  Nota bene: klica  cele provere "gde idu naše pare" je krenula iz Danske, gdeje primećeno da gro para nije išlo malim farmama već velikim kompanijama, multinacionalnim po pravilu. Što im daje priliku da iskoriste još poneku rupu u zakonu, npr., kvota za Dansku potrošena, hajde onda naša Švedska kompanija/podružnica da podigne tamo pare...

Edited by TdEII
link
Link to comment

Ruski plin nema alternativu.

 



Njemački Bundestag usvojio zakon koji omogućava da se projekt plinovoda "Sjeverni tok 2“, kojim će se ruski plin dopremati u Evropu zaobilazeći Ukrajinu, izuzme iz zakonskih ograničenja Evropske unije propisanih direktivom o plinu.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...