Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

u teoriji da, u praksi imacemo Bokane u komisijama za razvoj scenarija i produkciju...
Mislim da su Bokani[emoji769] već tu.
A inače jedan kolega čeka neko snimanje koje je zastalo čekajući ovo...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Mislim da su Bokaniemoji769.png već tu.
A inače jedan kolega čeka neko snimanje koje je zastalo čekajući ovo...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

kako kad. nekad su komisije zapravo i ok, ali sve ide ka unistavanju toga, naravno

Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

...nekad su komisije zapravo i ok...

Jesu: od necega mora da se pocne - da bi se zavrsilo nastavilo recimo skupstinskom komisijom za - na primer - zabranu abortusa...

Ili cemo da nastavimo da se pravimo da crkvu zanima samo ocuvanje kulturnog nasledja i nacionalnog bica...

Link to comment

govorim o komisijama sastavljenim od reditelja, scenarista, pisaca, producenata i o konkursima fcs-a za razvoj scenarija, projekta, igrani dugometrazni, igrani kratki... to je praksa vec skoro deceniju

Link to comment
Jesu: od necega mora da se pocne - da bi se zavrsilo nastavilo recimo skupstinskom komisijom za - na primer - zabranu abortusa...
Ili cemo da nastavimo da se pravimo da crkvu zanima samo ocuvanje kulturnog nasledja i nacionalnog bica...
brishi kulturno nasledje, nashe kulturno nasledje je njihovo sredstvo za proizvodnju.

ne samo kod nas, svake crkve.

sent from bubamoto

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

brishi kulturno nasledje, nashe kulturno nasledje je njihovo sredstvo za proizvodnju.

Izbrisao, neka trziste radi svoje...:sleep:

Ostaje nam znaci samo ocuvanje nacionalnog bice, destilovano, filtrirano, 1 esencija...

Dobro je, sada mogu mirno da spavam...:s_c:

Link to comment
On 28.1.2020. at 19:42, TdEII said:

 

Oceni za sebe po trejleru :) (nisu hronološke sekvence). Recimo da ju je Martin nahvalio za sve pare, a ako mene pitaš, ne baš zasluženo. U načelu mislim da režiseri ne treba da režiraju sebe kao glavne glumce, a po sopstvenoj priči. Bar ne ako ti je to tek drugi igrani film u karijeri. Najveća mana je što mi se čini da ti treba masa predznanja o - svemu :laugh: Pa ko zna, zna. Meni nije žao potrošenih sat i po, bar ne mnogo 

Hej, u kom smislu ovo?

 

--

 

Da li se gledao "Koja je ovo drzava?" Vinka Bresana i da li da trosim vreme na njega na nekom online festivalu?

Link to comment
On 12.11.2020. at 14:30, I*m with the pilots said:

Hej, u kom smislu ovo?

 

Čekaj da vidim da li se dobro sećam šta mi je to značilo :D 

 

Ovako, prvo "o svemu" je bilo malo preterano, trebalo je da preciziram. Da se film doživi u najboljem svetlu potrebno je bilo da se zna dosta o Srbiji, o Rumuniji i ponešto od samo naše, ali i neke zajedničke istorije obe zemlje u poslednjih 2-3 decenije. Bez greške se moglo videti u publici ko je naše gore list, a ko je ovdašnji bez ikakve veze za Balkanom. Mi naši smo umeli i da se smejemo i šapatom komentarišemo nešto na platnu, tu privilegiju koja poističe iz znanja stanja na terenu, pored prepoznavanja situacija u kojima smo bili ili sami, ili neko nama blizak, niko izvan nije imao. Sad se više ne sećam konkretnih scena, pa ni delova priče. Izvini. Ali ostao je isti opšti utisak.

 

Posle filma se u foajeu zapodenuo razgovor sa nekoliko ovdašnjih, sa nekima produžili zajedno na ručak - i sledećih sat i po smo odgovarali na pitanja i objašnjavali. Film sa (pret)postavkama je skoro potpuno drugačiji film. Njihove reči, ne moje. 

 

Što ipak ne znači da je film sjajan. Čak ni nešto posebno dobar, ali se pamti. Makar i samo po konfuziji Šta je, bre, ovo?! (by Erik, prevedeno) :laugh: 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...