Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

@rajka:to u Beogradu neces videti jer je suvise dragoceno gradjevinsko zemljiste koje bi ta livada zauzela. Medjutim u planu su rekonkstrukcije svih vecih pijaca tako da budu lepse, funkcionalnije i cistije, i da se nakon zatvaranja uklanjaju tezge i pijacni prostor pretvori u trg(ic).
sto? recimo moglo bi na uscu svaki drugi vikend (osim kada ima koncert), sta fali?ali i ovo sto kazes je u redu, poenta je da pijaca postane i odrediste, da se ide zbog uzivanja u samom iskustvu, ne samo nesto gde moras da odes, ako hoces da kupis hranu.
Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

sto? recimo moglo bi na uscu svaki drugi vikend (osim kada ima koncert), sta fali?ali i ovo sto kazes je u redu, poenta je da pijaca postane i odrediste, da se ide zbog uzivanja u samom iskustvu, ne samo nesto gde moras da odes, ako hoces da kupis hranu.
A sto je to "poenta"? OK, mozda ima veze sa tim sto sam musko, ali meni je svaka kupovina uzasno smaranje. Mirisljavi cvetici oko rafova to nece promeniti. Srpske pijace prvo treba blago meni na higijeni da porade, lako cemo posle za sve ostalo.Mislim nemam ja nista protiv toga da, pijaca, kada vec moram da idem tamo, bude i prijatna za boraviti. Al da ce to sad od nje napraviti neku destinaciju kao takvu, to nece...
Link to comment
A sto je to "poenta"? OK, mozda ima veze sa tim sto sam musko, ali meni je svaka kupovina uzasno smaranje. Mirisljavi cvetici oko rafova to nece promeniti. Srpske pijace prvo treba blago meni na higijeni da porade, lako cemo posle za sve ostalo.Mislim nemam ja nista protiv toga da, pijaca, kada vec moram da idem tamo, bude i prijatna za boraviti. Al da ce to sad od nje napraviti neku destinaciju kao takvu, to nece...
mislis nece za tebe :). pijaca kao gore opisana, na koju smo mi odlazili je bila prepuna porodica koje su dolazile tu na dorucak i da provedu nedeljno prepodne uz piknik posle, pa usput i kupe ponesto, destinacija itekako. mislim da nema veze s tim sto si musko, i snezana je, pa vidi sta kaze gore :lol:
Link to comment

mislim da kriticne mase za otvaranje nekog upmarket supermarketa nema i da je trenutno stanje sa tim sitnim specijalizivanim radnjama taman dovoljno da se podmiri trenutan nivo traznje. ono sto bi oni mogli da urade je da organizuju neko zajednicko koncentrisano prodajno mesto na jednoj lokaciji jer u sustini imaju komplementaran asortiman i zajednicku klijentelu. to cak i ne bi morala biti stalna postavka, nego recimo samo tokom proletnih i letnjih meseci na lokacijama koje inace imaju drugu namenu (trgovi, platoi, setalista blize prirodnih sadrzaja tipa reka i sl). nesto poput farmers markets po vecim gradovima. ili posvetiti se izgradnji neke nove pijace manjih dimenzija koja ce imati probranu ponudu iz viseg segmenta. nesto poput borough marketa u londonu gde je odlazak celokupan dozivljaj za vikend prepodne. trenutne pijace za to ovakve kakve jesu jednostavno nisu kadre jer muku muce sa elementarnim stvarima tipa smrad i otpaci voca i povrca. na njih se jednostavno ide iz drugih pobuda (ali i kao takve imaju neku draz, ako ovi miomirisni efekti ne preuzmu atmosferu). mislim da se polako stvara kriticna masa onih koji bi rado odgovarali na takvu ponudu i da ce to uskoro postati jasno definisana nezadovoljena trzisna nisa.

Link to comment
trenutne pijace za to ovakve kakve jesu jednostavno nisu kadre jer muku muce sa elementarnim stvarima tipa smrad i otpaci voca i povrca. na njih se jednostavno ide iz drugih pobuda (ali i kao takve imaju neku draz, ako ovi miomirisni efekti ne preuzmu atmosferu).
Jebemu, baš ta mešavina smradova trulog voća, povrća, mesara, sireva, pekara i alkohola iz unučića je vrlo bitan deo pijačne atmosfere i daje 1 draž celoj priči. Od detinjstva mi je to miris pijace, ne bi bilo zgodno da se pretvori u nešto drugo.
Link to comment

Jel se samo meni svidjaju pijace ovakve kakve jesu (smrad not included)? :huh: Meni je isprobavanje sireva i kajmaka jedan od omiljenih rituala. Nikad sir ne mozes naci kakav valja u supermarketu. Mada me je juce jedna prodavacica iz maksija nudila da probam sireve redom pa izaberem :D

Link to comment
Jel se samo meni svidjaju pijace ovakve kakve jesu (smrad not included)? :huh: Meni je isprobavanje sireva i kajmaka jedan od omiljenih rituala. Nikad sir ne mozes naci kakav valja u supermarketu. Mada me je juce jedna prodavacica iz maksija nudila da probam sireve redom pa izaberem :D
I meni samo da nisu onakve dusegupke kao ona u starom merkatoru...
Link to comment
Smrad included, plus pijaca mora da bude otvorena.
najlepsa pijaca na celi svet Boqueria u Barseloni je zatvorenog tipa. fali doduse miris unucica. Edited by Lancia
Link to comment

e, vidim da ima ljudi koji bi da od pijaca naprave "destinacije". pijace su destinacije takve kakve su, nema boljih u gradu Beogradu.a hipsterske pijace na kojima nema kerusa koje spavaju izmedju tezgi, baba koje se svadjaju, nakupaca koji spavaju u kabini "tamica", na kojima nema malih "pekabeta" oko kojih se okupljaju zaludne pivopije, mozete praviti u svoja cetiri zida. ho hoce destinaciju, eno mu Surcin i aerodrom, pa neka ide na destinaciju. ostavite pijace na miru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...